ویزای طلایی کشور پرتغال ، مهاجرت به اروپا ، اقامت اروپا ، اقامت پرتغال ، مهاجرت به پرتغال

دپارتمان مهاجرت موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل در راستای رسالت خود که همانا فراهم کردن بهترین و مناسب ترین راهها جهت اخذ اقامت اروپا برای هموطنان ایرانی می باشد . اکنون با توجه به آخرین اصلاحات قوانین و مقررات مهاجرت کشور پرتغال ، پیشنهاد ویژه ای در زمینه سرمایه گذاری و مهاجرت به اروپا از طریق اقامت پرتغال ارائه می کند . برای آگاهی از این برنامه فوق العاده ویزای طلایی کشور پرتغال و مهاجرت به پرتغال از این طریق  با اریکه عدل همراه باشید .

اخذ اقامت پرتغال تا به این لحظه یکی از سهل الوصول ترین و آسان ترین راههای مهاجرت به اروپا محسوب می شود

دسترسی سریع : 

 - مزایای ویزای طلایی پرتغال

- روشهای اخذ ویزای طلایی پرتغال

- شرایط عمومی ویزای طلایی پرتغال

- مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به کشور پرتغال

 

مجوز اقامت ( مهاجرت به پرتغال ) برای فعالیت های سرمایه گذاری (PIPA) که از هشتم اکتبر ۲۰۱۲ با اصلاحات سال ۲۰۱۵ در پرتغال به تصویب رسید به اشخاص خارجی اجازه می دهد که در پرتغال سرمایه گذاری نمایند و مجوز اقامت پرتغال را  بدست آورند.

اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری که عمدتاً تحت عنوان ویزای طلایی (Golden visa) از آن یاد می شود، یکی از جذاب ترین برنامه های مهاجرت به اروپا برای سرمایه گذاران بین المللی است. این برنامه در عین حال که بسیار ساده و شفاف است، پروسه حقوقی و قانونی مشخص و قابل اعتمادی دارد.

.

.

مزایای ویزای طلایی پرتغال

دارنده ویزای طلایی پرتغال (مجوز اقامت برای سرمایه گذاران خارجی) مزایای بسیار فوق العاده ای دارد از جمله این مزایا:

 • مجوز ورود به خاک پرتغال بدون نیاز به ویزای جداگانه
 • سفر آزادانه به حوزه کشورهای شنگن بدون نیاز به ویزای جداگانه (حوزه کشورهای شنگن از ۲۶ کشور اروپایی تشکیل شده است)
 • مجوز زندگی و کار در پرتغال
 • حداقل اقامت و ماندن در پرتغال (دارنده ویزا تنها باید ۷ روز در سال اولیه کسب ویزای طلایی در پرتغال بماند. در سالهای بعدی تنها ۱۴ روز باید در پرتغال اقامت داشته باشد.
 • خانواده دارنده ویزای طلایی نیز به سادگی می توانند در کشور پرتغال به وی بپیوندند. این اعضای خانواده شامل همسر، فرزندان زیر ۱۸ سال، پدربزرگ، مادر بزرگ و ....
 • دارنده ویزای طلایی پرتغال پس از گذر ۵ سال اقامت موقت با رعایت شرایط قانونی می توانند اقامت دائم را بدست آورند. 

 

 

روشهای اخذ ویزای طلایی کشور پرتغال

اصلاحات اخیر قوانین و مقررات ویزای طلایی در پرتغال سبب گردیده است تا این نهاد موارد بیشتری از سرمایه گذاری را در بر بگیرد.

متقاضی ویزای طلایی پرتغال که یکی از شرایط و ملزومات زیر را داشته باشد می تواند برای اخذ ویزای طلایی اقدام کند.

۱- انتقال سرمایه به میزان یک میلیون یورو

این روش مهاجرت به اروپا  ، یکی از روشهایی است که کمتر مورد استفاده قرار گرفته است. به این دلیل که اخذ ویزای طلایی پرتغال در این روش به سرمایه گذاری حداقل یک میلیون یورو موکول شده است. به هر حال برای آن دسته از متقاضیان که سرمایه در دسترس دارند و با کار در بازار سرمایه آشنا هستند روش بسیار مطمئن به شمار می رود.

۲- ایجاد حداقل ۱۰ موقعیت شغلی

این روش مهاجرت به پرتغال که نیاز به ایجاد ۱۰ موقعیت شغلی دارد همچنین غیر معمول است. متقاضی باید قراردادها و اسناد و مدارک اشتغال به علاوه گواهی تامین اجتماعی را با موضوع اشتغال زایی به سازمان مهاجرت تسلیم نماید.

۳- خرید ملک با قیمت حداقل ۵۰۰ هزار یورو

سرمایه گذاری در حوزه املاک در پرتغال یکی از محبوب ترین راههای اخذ ویزای طلایی و بدست آوردن اقامت پرتغال محسوب می شود. این روش، راهی ساده و سریع برای مهاجرت به اروپا است. به علاوه پرتغال بازار خرید و فروش املاک بسیار فعال و جذابی دارد که در آن انتخاب متقاضی بسیار گسترده است.

حوزه املاک در پرتغال بخشی بسیار رقابتی بوده و در صدر جدول استانداردهای سرمایه گذاری اروپا است. این استانداردها شامل کیفیت، شفافیت و پویایی بوده و قیمت ها نیز بسیار عادلانه می باشد. علاوه بر مزایای فوق، خرید ملک توسط بیش از یک متقاضی نیز وجود دارد به شرطی که هر متقاضی حداقل ۵۰۰ هزار یورو سرمایه گذاری نماید.

۴- خرید ملک با قیمت حداقل ۳۵۰ هزار یورو

در این روش ملک موردنظر باید حداقل ۳۰ سال از تاریخ ساخت اش گذشته باشد یا اینکه در منطقه بازسازی شهری واقع شده باشد. این روش توسط آخرین اصلاحات قوانین در دسترس قرار گرفته است و پتانسیل بسیار فوق العاده ای دارد. همانطور که قبلاً اشاره کردیم بازار املاک پرتغال بزرگترین شانس متقاضیان اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا  است.

۵- انتقال سرمایه به میزان ۳۵۰ هزار یورو

در این روش مهاجرت به اروپا ، مبلغ فوق باید در بخش توسعه تحقیقات عمومی یا خصوصی در موسسات مربوطه سرمایه گذاری شود. این موسسات بخشی از ساختار ملّی دانش و تکنولوژی پرتغال است.

اصلاحات اخیر قوانین و مقررات مهاجرت پرتغال ، به تازگی اخذ ویزای طلایی را با سرمایه گذاری حداقل ۳۵۰ هزار یورو در بخش تحقیقات علمی میسر کرده است. متقاضی مهاجرت به پرتغال باید گواهی سرمایه گذاری که توسط موسسات عمومی و خصوصی تحقیقات علمی صادر شده است را ارئه دهد.

۶- انتقال سرمایه به میزان ۲۵۰ هزار یورو

در این روش مهاجرت به اروپا از طریق اخذ اقامت پرتغال ، مبلغ فوق باید در بخش هنر و تولید هنری، بازسازی و نگهداری سرمایه های ملی فرهنگی پرتغال سرمایه گذاری شود. در این نوع اخذ ویزای طلایی که سایقه استفاده بسیار قلیلی دارد متقاضی باید گواهی اداره ارزیابی فرهنگی و طرح ریزی استراتژیک پرتغال را در خصوص سرمایه گذاری ارائه دهد.

۷-انتقال سرمایه به میزان ۵۰۰ هزار یورو

در این روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مبلغ فوق باید در خرید سهام نهادهای سرمایه گذاری یا موسسات ریسک و سرمایه صرف شود. این روش برای کسانی مفید است که قصد ندارند شرکت مستقل خود را در پرتغال بنا کنند. قانون این مکان را فراهم آورده است تا این متقاضیان با سرمایه گذاری در موسسات تامین سرمایه برای شرکت های کوچک و متوسط بتوانند ویزای طلایی پرتغال را بدست آورند.

.

.

شرایط عمومی اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای طلایی

در این بخش شرایط کلی و عمومی اخذ ویزای طلایی کشور پرتغال و مهاجرت به پرتغال را بیان خواهیم کرد . متقاضی جهت اخذ اقامت پرتغال باید دارای شرایط عمومی زیر باشد :

 • ورود قانونی به کشور پرتغال
 • تائیدیه وصول تقاضای اقامت تنها پس از تأیید سرمایه گذاری صادر می شود
 • یک بازه زمانی حداقل ۵ ساله برای حفظ و استمرار سرمایه گذاری از تاریخ صدور اقامت موقت پرتغال
 • وجهی که سرمایه گذاری می شود باید از خارج از کشور پرتغال تأمین شود
 • قوانین و مقررات پرتغال و کشورهای حوزه شنگن نباید نقض شوند.
 • شخض متقاضی نباید به موجب قوانین پرتغال به جرمی با مجازات بالای یک سال حبس محکوم شود. 

 

 

 

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به پرتغال

در این بخش مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت پرتغال و تقدیم درخواست ویزای طلایی کشور پرتغال درج خواهد شد . البته وکلای دپارتمان مهاجرت در موسسه حقوقی اریکه عدل شما را به طور کامل در جریان مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت پرتغال و مهاجرت به پرتغال خواهند گذاشت .

 • جهت اخذ ویزای طلایی کشور پرتغال به پاسپورت معتبر نیاز دارید .
 • گواهی عدم سوء سابقه در کشور محل تولد یا کشوری که متقاضی بیش از یک سال در آن زندگی کرده است ، جهت اخذ ویزای طلایی کشور پرتغال و مهاجرت به پرتغال ضروری است .
 • ارائه گواهی عدم بدهی مالیاتی از تأمین اجتماعی و اداره دارائی کشور مبدأ ، برای تقاضای اقامت پرتغال ضروری است .
 • ارائه گواهی بیمه تأمین اجتماعی یا بیمه سلامت
 • پرداخت مبلغ پیش پرداخت برنامه ویزای طلایی جهت آغاز پروسه ویزای طلایی کشور پرتغال