ملاحظات حقوقی و مالیاتی در خرید ملک در اسپانیا

موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل  به عنوان همکار رسمی گروه حقوقی و حسابرسی دمیکو و همکاران در دپارتمان خدمات املاک خود ، با استفاده از بهترین کارشناسان متخصص در حوزه های حقوقی، حسابرسی، مالیاتی و اقتصادی بهترین کیفیت خدمات املاک را در کلیه شهرهای بزرگ اسپانیا ارائه می دهد.  هسته ی اصلی گروه دمیکو در شهر پالما د مالورکا واقع شده است. به عنوان مشتری دمیکو و همکاران شما قادر خواهید بود از خدمات محلی و بین المللی همکاران ما در حوزه حقوقی و مالیاتی که حدودا متشکل از ۲۰۰ وکیل و حسابرس و کارشناس مالیاتی هستند بهره مند گردید.

با مطالعه مطالب ذیل در خصوص خرید ملک در اسپانیا اطلاعات ارزشمندی را بدست خواهید آورد. لطفا این نکته را در ذهن داشته باشید که جنبه های مالیاتی در برخی موارد ممکن است از محلی به محل دیگر قدری متفاوت باشد.

خرید ملک در اسپانیا ، وکیل خرید ملک در اسپانیا ، دمیکو

اصول و هزینه های حقوقی در زمان خرید ملک در اسپانیا

خرید ملک در هر کشوری اصول و موازین مخصوص به خود را دارد که عدم اگاهی از آنها می تواند منافع خریدار و فروشنده را به خطر بیندازد . این موضوع زمانی که خریدار و فروشنده تبعه کشور محل خرید ملک نباشند و به اصطلاح پای معاملات املاک بین المللی در میان باشد ، حساسیت بیشتری پیدا می کند . با دپارتمان خدمات املاک اریکه عدل  همراه باشید تا با این حساسیت ها بیشتر آشنا شوید .

خرید عاری از هر گونه ریسک

زمانی که شخصی قصد خرید ملکی در اسپانیا دارد به طور معمول توصیه می گردد از راهنمایی ها و توصیه های یک وکیل مجرب و با سابقه بهره بگیرد همچنین استفاده از خدمات یک کارشناس مالی که به قوانین و مقررات داخلی و بین المللی مالیاتی تسلط کافی داشته باشد، ضروری و حیاتی خواهد بود.

درست است که قوانین کشور اسپانیا حمایت حقوقی ویژه ای از خرید املاک دارد، لیکن در برخی موارد به دلیل عدم در نظر گرفتن و لحاظ نمودن بعضی پروسه های قانونی خریداران متحمل مخارج ناخواسته و غیر قابل پیش بینی و مشکلات عدیده ای می شوند. این مشکلات می توانند حاصل عدم بررسی اسناد مدارک ملک مورد نظر و انعقاد قرارداد بدون رعایت مصالح و منافع خریدار باشند.

این مشکلات و مخارج ناخواسته همچنین در مواقعی که اسناد و مدارک مرتبط با ملک به درستی و مطابق قوانین صادر نشده باشند یا اینکه توسط سازمانهای مربوطه تائید نشده باشند.

البته مجوزهای لازم در برخی موارد قابل اخذ است لیکن ممکن است خریدار را متحمل مخارج زیادی کند.

اشتباهات متداول

 • خریدار متحمل مخارج مالیاتی شود در حالی که مسئول پرداخت آنها فروشنده بوده است.
 • مشکلات و مصائب خارجی و اسپانیایی مالکیت در خانواده زمانی که همسر (زوج یا زوجه) اقدام به خرید ملک نماید.
 • فقدان استعلامات مربوط به در تصرف بودن، در رهن بودن و بدهکار بودن ملک به اشخاص حقیقی و حقوقی
 • رهن ملک همزمان با انتقال مالکیت ملک انجام نمی شود و در سابقه مالکیت ملک باقی می ماند.
 • تخمین اشتباه در خصوص تسویه مالیاتی زمانی که شرکتی خریداری می شود که دارای املاک و مستغلات در اسپانیا می باشد.
 • فقدان ضمانت اجرا در موارد ناخواسته یا مخفی از دید خریدار و مواردی که بعدا حق اقامه دعوی را از وی سلب می نماید.
 • عدم برخورداری از نماینده مالیاتی نیز ممکن است به مشکلات جدی منتهی گردد. معرفی نماینده مالیاتی در اسپانیا برای خریداران و فروشندگان که مقیم اسپانیا نیستند، ضروری است. فقدان چنین نمایندگی سبب می گردد سازمانهای مالی و مالیاتی اسپانیا قادر به صدور اسناد رسمی در خصوص ملک نباشد. تصمیم گیری سازمانهای مربوطه در خصوص ملک مزبور به صورت عمومی اعلان می گردند و قابلیت تجدیدنظر را هم ندارند این مساله ممکن است در نهایت به توفیق ملک و یا حساب بانکی خارجی خریدار یا فروشنده منتهی گردد.
 • گواهینامه های لازم در خصوص مصرف بهینه انرژی و قابل سکونت بودن و استفاده از ملک فراهم نشده باشد.
 • اسناد پرداخت مربوط به خرید ملک ارائه نگردد.
 • در قراردادهایی که پرداخت ثمن ملک به صورت اقساطی قرار است پرداخت شود تاخیر پرداخت یا عدم پرداخت منجر به مشکلات جدی شود مالکیت پس از انجام امور سند و ثبت به خریدار منتقل گردد.
 • حقوق مستاجرین ملک، دولت و شرکا در زمانی که ملک مشاع است رعایت نگردد.

 

خرید ملک در اسپانیا ، وکیل خرید ملک در اسپانیا ، دمیکو

به منظور محافظت خودتان در مقابل موارد غافلگیر کننده که منافع شما را به خطر می اندازد مانند اشتباهات و سوء تفاهمات در اخذ مجوزها و قبوض مالیاتی بسیار سنگین که ممکن است موجبات زحمت شما را فراهم آورد، ما مجددا به اهمیت بررسی و کارشناسی دقیق هر ملک قبل از خرید تاکید می کنیم. نه تنها رسمیت و اعتبار اسناد باید بررسی شوند بلکه تمامی بدهی ها و رهن احتمالی ملک نیز باید مورد بررسی واقع گردند. علاوه بر اینها باید ریسک های آینده ملک نیز تخمین زده شود.

همراهی ما و شما از تهیه و تنظیم Letter Of Intent  (اعلام آمادگی جهت خرید یا فروش) آغاز شده و در تمامی مسیر تا انعقاد قرارداد، امور ثبت اسناد، پرداخت ثمن معاملات و استعلام قطعی عدم ترهین یا بدهکاری ملک ادامه می یابد.

با تجربه به سرانجام رساندن بیش از ۱۰۰۰ معامله ملکی تحت نظارت ما، موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل به یاری دمیکو و همکاران به شما اطمینان خاطر می دهد که خریدی مطمئن و بدون هیچ گونه دردسری را در اسپانیا خواهید داشت.