وکیل ثبت اختراع ، مشاور حقوقی ثبت اختراع ، اخذ گواهینامه ثبت احتراع

مسائل ثبت اختراع و اخذ گواهینامه اختراع جژء زیر مجموعه های دپارتمان مالکیت فکری موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل می باشد . در این بخش تلاش خواهیم کرد شما را با خدمات وکیل ثبت اختراع و روش اخذ گواهینامه اختراع یا همان پتنت Patent  آشنا کنیم . همانطرو که می دانید بحث ثبت اختراع یکی از تخصصی ترین ابعاد علم حقوق است که نیازمند احاطه کامل به حقوق مالکیت فکری دارد . برای آشنایی با یک وکیل ثبت اختراع مجرب و متخصص با اریکه عدل همراه باشید.

وکیل ثبت اختراع چه کسی است ؟

وکیل ثبت اختراع که یکی از فعالیت هایش اخذ گواهینامه اختراع است ، در حقیقت متخصص حقوق مالکیت فکری ، یکی از رشته های تخصصی علم حقوق است. همانطور که در جریان هستید ثبت اختراع یک عملیات ثبتی ساده نیست بلکه نیازمند ازائه مدارک مشخص ، اثبات یک سری موارد و طی کردن مراحل مورد نیاز است . هر کسی ممکن است با مراحل کار آشنا باشد اما اگر نداند چه فلسفه ای پشت این کار وجود دارد و با مبانی حقوق مالکیت فکری آشنا نباشد ، ممکن است کل پروسه ثبت را به خطر بیندارد و وقت گرانبهای مخترع را هدر بدهد .

وکیل ثبت اختراع و مشاور حقوقی ثبت اختراع در حقیقت با تسلط و احاطه کامل بر مبانی اختراعات و فراتر از آن حقوق مالکیت فکری ، گامی بزرگتر از یک عملیات ثبتی بر میدارد و حقوق مخترع را در سازمان های ذیربط محفوظ می دارد و بدون فوت وقت و هزینه های متعدد حمایت انحصاری را برای اختراع شما برقرار می کند .

در این مرحله است که وکیل ثبت اختراعات موفق به اخذ گواهینامه اختراع شده و از این تاریخ به بعد این گام ابتکاری در اختیار و در مالکیت انحصاری مخترع قرار می گیرد. پس از اینکه اخذ گواهینامه اختراع انجام شد کلیه مراجع قضایی از این حق مسلم مخترع حمایت کرده و با هر گونه سوء استفاده برخورد خواهند کرد .

مقدمات کار از زبان مشاور حقوقی ثبت اختراع

مشاور حقوقی ثبت اختراع دقیقا می داند که مفهوم گام ابتکاری برای کدام اختراع وجود دارد و در کدام اختراع مفقود است . شما استحضار دارید که اولین شرط اینکه یک محصول فکری عنوان اختراع داشته باشد این است که در آن یک گام ابتکاری وجود داشته باشد .

گام ابتکاری به این معناست که محصولی کاملا جدید و بدون مشابه ایجاد شده باشد . گاهی اثر مخترع پیچیده است و وکیل ثبت اختراعات باید گام ابتکاری را در اثر مخترع به اثبات برساند . اثبات گام ابتکاری نیاز به تخصص و تجربه در حقوق مالکیت فکری دارد .

پس از این مرحله مشاور حقوقی ثبت اختراع به دنبال این است که اثبات نماید اثر مخترع گرهی از کار جامعه خواهد گشود . به روایت دیگر وکیل ثبت اختراعات به دولت کمک می کند تا متوجه شوند اثر مخترع یک اثر فکری مفید و قابل استفاده برای جامعه است .

علاوه بر اینها ممکن است وکیل ثبت اختراع مجبور باشد اثبات نماید که این اثر مخترع از سایر آثاری که ممکن است در ظاهر مشابه شناخته شوند متفاوت است و می تواند به عنوان یک اختراع جدید به ثبت برسد.

ملاحظه می فرمایید که ثبت اختراع یک کار ساده نیست و نیاز به تخصص و تجربه عمیق دارد .

تخصص و تجربه وکیل ثبت اختراعات

در دپارتمان مالکیت فکری موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل ، همکاران وکیل ما ، متخصص در امور مالکیت فکری هستند . در حقیقت ثبت اختراع در این دپارتمان زیر نظر وکلایی صورت می گیرد که دعاوی و پرونده های علامتهای تجاری و اختراعات را در دادگاهها مدیریت می کنند و از حقوق و منافع صاحبین حقوق مالکیت فکری دفاع می کنند . این مساله خیلی با ارزش است . آنها از دور دستی بر آتش ندارند بلکه خود کننده کار هستند .

موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل در کلیه دپارتمان های تخصصی حقوقی خود از هیات سه نفره وکلاء بهره می جوید و اطلاع رسانی کامل اقدامات وکلا را از طریق سیستم سام ( سامانه الکترونیک موکلین ) به مرحله انجام می رساند .

در دپارتمان مالکیت فکری و واحد ثبت اختراع و اخذ گواهینامه اختراع نیز ما به اصول و مقررات حرفه ای موسسه پایبند هستیم و تلاش ما حفظ رضایت مشتریان و موکلین به هر وسیله ممکن است .

شما عزیزان می توانید سوالات و پرسش های خود را در خصوص امور ثبت اختراع و اخذ گواهینامه اختراع و همچنین خدمات وکیل ثبت اختراعات در سامانه مشاوره حقوقی آنلاین مطرح نمایید .