پیدا کردن طرف قرارداد در خارج از کشور ٬‌ یافتن طرف قرارداد

پیدا کردن طرف قرارداد در خارج از کشور

در دنیای امروز مرزها دیگر عملا مفهوم خود را از دست داده اند. بسیاری از کالاها و خدمات اگر از خارج از کشور خریداری شوند بسیار به صرفه تر خواهند بود . انعقاد قراردادهای خرید یا فروش خدمات با خارح از کشور و در سطح بین المللی امروزه از نیازهای اساسی بازرگانان و شرکتهای  ایرانی به شمار می رود . یکی از مشکلات بزرگ بازرگانان ایرانی مشکل ارتباط با دنیای خارج و پیدا کردن طرف قرارداد در خارج از کشور است. این مساله می تواند از ندانستن زبان خارجی آغاز شود و تا نشناختن و اعتماد نکردن به طرف خارجی ادامه یابد . براستی هم انعقاد قرارداد با طرف خارجی کاری ساده و آسان نیست . بلکه باید با احتیاط و آگاهی کامل انجام شود .

 

چگونه می توان امر پیدا کردن طرف قرارداد در خارج از کشور را تسهیل نمود و با اطمینان در این راه قدم گذاشت . با دپارتمان قراردادهای اریکه عدل همراه باشید تا نگرانی های شما در خصوص معامله کردن با خارجی ها و یافتن طرف قرارداد در خارج از کشور به کلی برطرف شود.

پیدا کردن طرف قرارداد به چه معناست ؟

تصور کنید شخصی می خواهد یکصد دستگاه یخچال صنعتی از خارج از کشور خریداری کند و آنها را به کشور وارد نماید. این شخص چگونه باید فروشنده این دستگاهها را بیابد ؟ چگونه باید با آنها مذاکره کند ؟ مهمتر از همه اینکه چطور با آنها مذاکره نماید ؟ در این خرید و فروش های بین المللی کار کمی پیچیده است چرا که معمولا باید مبلغی به عنوان پیش پرداخت تادیه شود و دستگاهها نیز بعد از آن و حتی به صورت پارت پارت تحویل خواهد شد . حال چگونه باید اعتماد نمود و وارد این پروسه شد ؟

در بحث پیدا کردن طرف قرارداد در خارج از کشور هیچ کسی بهتر از یک وکیل بین المللی نمی تواند به شما کمک کند . یکی وکیل با تجربه که کاملا به زبان خارجی مسلط است و علاوه بر این در حقوق قراردادهای تجاری بین المللی دارای تحصیلات و تجربیات عالیه است . موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل به عنوان همکار رسمی بیش از ۱۰ شرکت حقوقی معتبر و برجسته در محیط بین المللی ٬ بهترین گزینه شما برای این کار خواهد بود .

در این پروسه وکیل پس از اینکه مشخصات طرف معامله را از واحد مذاکرات در دپارتمان قراردادهای اریکه عدل دریافت نمود اعتبار و موجودیت قانونی طرف معامله ( چه شرکت و چه شخص ) را بررسی می کند و از همکاران محلی خود در کشور مقصد درخواست می کند تا نظریه حقوقی (Legal Opinion)  خود را در خصوص طرف معامله بیان نمایند . پس از آن به تهیه و نتظیم متن قراردادی مبادرت می ورزد و در تمام مراحل انعقاد قرارداد از حقوق شما محافظت می کند .

واحد مذاکرات قراردادی

این واحد بخشی از دپارتمان قراردادها در اریکه عدل است که در پروسه یافتن طرف قرارداد وظیفه دارد برای شما یک طرف معامله معتمد بیابد . مساپلی همچون ایجاب معامله ٬ بررسی قدرت فروش یا ارایه خدمات ٬ بیان مقصود دقیق طرف ایرانی و همگام سازی نیازهای طرف ایرانی با محصولات طرف خارجی و برطرف کردن کلیه نقاط مبهم قرارداد از جمله وظایف واحد مذاکرات قراردادی است . پس اط اینکه طرف معامله و قرارداد نهایی گردید ٬ هویت وی به وکیل قراردادها ابلاغ می گردد .

نقش وکیل قراردادها

در ادامه پروسه پیدا کردن طرف قرارداد در خارج از کشور ٬ وکیل قرارداد مداخله خود را آغاز می کند ٬ همانطور که قبلا به عرض رسید وکیل قراردادها ٬ اعتبار و موجودیت قانونی طرف معامله ( چه شرکت و چه شخص ) را بررسی می کند و از همکاران محلی خود در کشور مقصد درخواست می کند تا نظریه حقوقی (Legal Opinion) خود را در خصوص طرف معامله بیان نمایند . پس از آن به تهیه و نتظیم متن قراردادی مبادرت می ورزد.

تهیه و تدوین قرارداد در سرویس یافتن طرف قرارداد بسیار اهمیت دارد . موضوع دقیق قرارداد ٬ ثمن معامله ٬ نحوه پرداخت و تحویل کالاها و خدمات ٬‌طریقه حل و فصل اختلافات ناشی از معامله ٬‌روش حمل و نقل کالاها و محل تحویل ٬  حوزه تعهدات طرفین قرارداد ٬ بیمه و ... تنها بخشی از مواردی است که بایستی در قرارداد به زبان انگلیسی گنجانده شود و طرف خارجی ذیل آن را امضا نماید .

برای تجربه یک معامله مطمئن و بدون هیچ گونه دردسر ٬‌ خدمات پیدا کردن طرف قرارداد در خارج از کشور را در موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل تجربه کنید. وکلای مجرب و متخصص ما همواره در کنار شما هستند تا به بهترین شکل ممکن منافع شما حفظ گردد. برای کسب اطلاع بیشتر لطفا با دفتر مرکزی موسسه تماس حاصل فرمایید .