محاسبه مهریه به نرخ روز ، مهریه عند الاستطاعه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][vc_column_text]

محاسبه مهریه به نرخ روز

در مواردی که مهریه وجه نقد تعیین شده است ، زمانی که زن بخواهد آن را مطالبه کند ، میزان آن به نرخ روز محاسبه خواهد شد . در واقع این محاسبه بایستی قبل از مراجعه به دادگاه تعیین شود و در دادخواست درج گردد .

محاسبه مهریه به نرخ روز با استفاده از شاخص کل بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران ، تنظیمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بدست می آید . بانک مرکزی برای هر سال یک شاخص عددی تعیین نموده است که در حال حاضر این شاخص از سال ۱۳۱۵ تا ۱۳۹۴ در دسترس است . شاخص عددی هر سال پس از پایان آن اعلام می گردد . به طور مثال شاخص سال ۱۳۹۵ در سال ۱۳۹۶ در دسترس همگان قرار خواهد گرفت .

فرمول محاسبه مهریه به نرخ روز

برای اینکه خودتان مهریه را به نرخ روز محاسبه کنید نیاز به یک فرمول رسمی دارید .  فرمول محاسبه مهریه به نرخ روز در سال ۱۳۷۷ توسط هیات وزیران به تصویب رسیده است  :

[/vc_column_text][vc_single_image image="5420" img_size="full" alignment="center"][vc_column_text]

شاخص های عددی بانک مرکزی در محاسبه مهریه به نرخ روز

برای اینکه بتوانید از فرمول بالا استفاده کنید نیاز به شاخص های عددی بانک مرکزی در سالهای مختلف دارید . حساب کردن مهریه به نرخ روز با استفاده از این شاخص ها ممکن است . این شاخص های عددی در واقع همان شاخص تورم است که در هر سال افزایش می یابد .

[/vc_column_text][vc_single_image image="5422" img_size="full" alignment="center"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][vc_column_text]

سوالات خود را در بخش مشاوره حقوقی آنلاین مطرح کنید !

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_cta h2="مشاوره حقوقی آنلاین" h4="سوالات خود را همین حالا مطرح کنید !" txt_align="center" style="flat" color="sky" add_button="bottom" btn_title="مشاوره حقوقی آنلاین" btn_color="green" btn_align="center" btn_link="url:http%3A%2F%2Farikeadl.ir%2Fquestions||"]

شما عزیزان می توانید با استفاده از بخش مشاوره حقوقی آنلاین کلیه سوالات حقوقی و قضایی خود را مطرح نموده و در اسرع وقت پاسخ قابل فهم و کاربردی دریافت نمایید .

[/vc_cta][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_row_inner][vc_column_inner width="1/2"][vc_single_image image="2756" img_size="200x160" alignment="right" onclick="custom_link" link="http://arikeadl.ir/newsletter/"][/vc_column_inner][vc_column_inner width="1/2"][vc_single_image image="2755" img_size="medium" onclick="custom_link" link="http://telegram.me/arikeadl"][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]