معایب و مزایای حساب بانکی آفشور

به طور عمده ،یک بانک آفشور بانکی است که در خارج از کشور محل اقامت صاحب حساب واقع شده است .این بانک ها به طور معمول در یک نظام مالیاتی ارزان قیمت شکل می گیرند. این بانک ها به ارائه خدمات اقتصادی و حقوقی پرداخته که به طور معمول دارای برتری های زیادی نسبت به بانک های داخلی است.

دلایل بانکداری آفشور :

  مردم به دلایل مختلفی به سراغ حساب بانکی آفشور می روند ،به طور مثال کسانی که در کشور های خارجی زندگی می کنند ،با یک حساب بانکی بین المللی بسیار راحت تر می توانند امور اقتصادی خود را مدیریت کنند .

  این حساب ها به طور معمول قابل افتتاح در چند ارز مختلف می باشند ،این موضوع مشکلات کسانی را که دریافت و پرداخت هایشان به ارز های مختلف است را حل می نمایند .به علاوه ،در این بانک ها معمولا امتیازات سطح بالا ی ارزی ارائه می گردد به طور مثال شخص تاجر می تواند تا یک سال تغییرات ارز خارجی را ثابت نماید (فیکس کند) ،تا بدین وسیله مشکل عدم ثبات نرخ را برای خود حل کرده باشد.

  مشتریانی که در چندین کشور مختلف دارای کسب و کار هستند ،بهتر است کلیه امور بانکی خود را از طریق یک بانک انجام دهند تا اینکه وقت و هزینه گزافی برای کار با موسسات و بانک های متنوع در کشور های مختلف صرف ننمایند.

  اشخاص حقیقی که در کشور هایی با ثبات کمتر سیاسی و اقتصادی زندگی می کنند ،همواره نگران تامین امنیت سرمایه خود در حساب های بانکی داخلی هستند .بنابراین یک بانک آفشور می تواند قسمت عمده ای از نگرانی آنها را از میان بردارد.

مزایا و معایب حساب بانکی آفشور :

  تصمیم بانکداری بین المللی (آفشور) به سوی انعطاف هر چه بیشتر سوق پیدا میکند ،بنابراین کسانی که نیاز دارند به پول های خود به آسانی و در محیط بین المللی دسترسی داشته باشند به حساب حساب بانکی آفشور نیاز دارند. دسترسی به وجوه حساب های بانک های داخلی در محیط بین المللی به این آسانی ها نیست .

  همچنین بانک های آفشور سرویس هایی را ارائه می دهندکه معمولا در بانک های داخلی یافت نمی شود .یکی از این سرویس ها ،حساب های بانکی محرمانه است.

  پس انداز های بین المللی معمولا وجوه بالایی را شامل می شوند (یکی از دلایل این امر این است که بانکهای آفشور نرخ سود بالاتری به سپرده ها پرداخت می کنند ) ، نکته قابل توجه این است که در بانک های آفشور ،این سپرده ها مشمول مالیات نخواهند بود .

  این نکته را باید در ذهن داشت که حساب های بانکی آفشور بر خلاف حساب های داخلی هزینه های بیشتری دارند ،علت را می توان در امکانات و امتیازات فوق العاده این حساب ها جستجو کرد .به طور مثال این حساب ها ماهیانه هزینه نگهداری دارند و …

0

1
نظر بدهید

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین رای