دنیای اقتصاد : افتتاح حساب بانکی بین المللی امکان پذیر شد

روزنامه دنیای اقتصاد منتشر کرد :

گروه بنگاه‌ها: محمد مسعودی، مدیرعامل موسسه حقوقی اریکه‌عدل در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» از دریافت امتیاز افتتاح حساب بانکی بین‌المللی به نام اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی با کلیه امکانات بانکی از جمله کد سوئیفت، کد‌ای بن و کارت‌های فیزیکی توسط این موسسه خبر داد. به گفته وی این موسسه حقوقی که نمایندگی رسمی شرکت بین‌المللی لینکدیوروپ انگلستان (Linked-europ) را دارا است پس از لغو تحریم‌ها با مذاکرات فشرده توانسته است مقامات بانک‌های اروپایی را مجاب کند که ارائه خدمات بانکی به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی را از سر بگیرند.

مسعودی شرکت لینکد یوروپ را یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات شرکتی و بانکی بین‌المللی معرفی کرد که فعالیت گسترده‌ای در کشورهای مختلف به‌ویژه کشورهای اروپایی دارد. مدیرعامل موسسه حقوقی اریکه عدل کهن پارس اظهار امیدواری کرد با دریافت این امتیاز توسط این موسسه به زودی شاهد گسترش تجارت اتباع ایرانی باشیم. به گفته مسعودی، این موسسه با توجه به تجارب بین‌المللی خود توانسته است با استفاده از ساختار حقوقی آف‌شور (off shore) این امکان را برای اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی فراهم کند.

به گزارش خبرنگار «دنیای اقتصاد» بانک‌های آف‌شور به بانک‌ها و موسسات مالی گفته می‌شود که خارج از مرز اقامت شخصی است که در آن بانک‌ها سپرده دارد. در ساختار آف‌شور امکان حذف هزینه‌های مالیاتی و گمرکی وجود دارد. به گفته مدیرعامل موسسه حقوقی اریکه عدل، نهاد آف‌شور هیچ ارتباطی با ساختار دولت‌ها ندارد و به منظور جذب سرمایه وارد مسائل سیاسی نمی‌شود.وی می‌گوید: حساب‌های اشخاص حقیقی و حقوقی در این ساختار می‌تواند مدت ۲۴ ساعت افتتاح شود و اسناد و مدارک و کارت‌های بانکی مربوطه در مدت یک هفته تحویل صاحب حساب می‌شود.

مسعودی شرایط افتتاح حساب‌های بین‌المللی را از طریق یادشده، احراز هویت و ارائه تصویر گذرنامه می‌داند. به گفته وی مبالغ بیش از ۵۰۰ هزار یورو برای این حساب‌ها تابع قوانین مبارزه با پولشویی است، اما برای مقاصد تجاری روزمره و مسافرت‌ها با مبالغ پایین‌تر حساسیت کمتری وجود دارد. مدیرعامل موسسه حقوقی اریکه عدل خاطرنشان کرد: امتیاز افتتاح حساب بانکی بین‌المللی به نام اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی از ابتدای سال میلادی ۲۰۱۶ توسط این موسسه دریافت شده و تاکنون چندین حساب بانکی از این طریق افتتاح شده است.

لینک خبر در وبسایت روزنامه دنیای اقتصاد :

http://donya-e-eqtesad.com/news/1056356

0

نظر بدهید

avatar