آزادی تجارت ایران از قید و بند های تحریم

در سال ۱۶۱۰ انتشار یافته‌های علمی دانشمند بزرگ ،گالیلئو گالیله ،در تائید نظر کوپرنیک مبنی بر ثابت نبودن زمین و گردش آن به دور خورشید باعث شد تا وی از سوی کلیسا مورد بازجویی و تفتیش عقایدقرار گیرد. این نظریه مخالف نص کتاب مقدس بود و از سویی با نظریات ارسطو که کلیسا حامی آن بود همخوانی نداشت. وی مجبور به امضای توبه نامه‌ای با این مضمون شد:

در هفتادمین سال زندگی در مقابل شما به زانو درآمده‌ام و در حالی که کتاب مقدس را پیش چشم دارم و با دستهای خود لمس می‌کنم توبه می‌کنم و ادعای واهی حرکت زمین را انکار می‌کنم و آنرا منفور و مطرود می‌نمایم. شش سال بعد رسماً از تدریس نظریه کوپرنیک در دانشگاه منع شد و تا سالها بعد مرتب مورد بازخواست کلیسا قرار می‌گرفت. سرانجام گالیله علی‌رغم اعتقاد درونی اش، مجبور شد اعتراف کند که نظریه ارسطو درست است و زمین مرکز جهان است.

همانطور که مشاهده می فرمایید ، کلیه دانشمندان و مخترعین بزرگی که طرحی نو در انداخته اند و موضوعی را از نیستی به هستی کشانیده اند ، در ابتدا مورد مخالفت و حتی سرکوب جتمعه و مردم واقع شده اند .

قصد موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل از بیان این موضوع مقایسه ما با این بزرگران نیست لیکن ما هم در ابتدای انتشار خبر امکان افتتاح حساب بانکی بین المللی در اروپا به نام ایرانیان و دادن نوید آزادی تجارت ایران از قید و بند تحریم ها  مورد انتقاد و اعتراض خیلی ها قرار گرفتیم .

افتتاح یک حساب بانکی با کلیه امکانات از قبیل کارت بانکی فیزیکی ، کد سوئیفت ، کد آی بن ، نقل و انتقال نامحدود وجوه و …. به نام شخص حقیقی و حقوقی ایرانی موضوعی بود که دیر یا زود بعد از امضای برجام و سند تفاهم بایستی اتفاق می افتاد ، اما بسیاری از مسئولین و هموطنان توقع نداشتند این موضوع به این زودی و آن هم بدست یک مجموعه از بخش خصوصی مطرح و ارائه گردد . هدف ارائه این سرویس که با تلاشهای شبانه روزی وکلای خط شکن اریکه عدل میسر گردید همانا حفظ شان ایران و ایرانی در محیط بین المللی و گسترش تجارت ایرانیان در جهان بوده و هست .

در حال حاضر نیز ما با بی اعتمادی ها و ناباوری هایی مواجه هستیم . خیلی ها هنوز باور ندارند که یک ایرانی می تواند از امکانات بانکی بین المللی و کارتهای مستر کارت و ویزا کارت برخوردار گردد یا با استفاده از این حسابهای بانکی به تجارت و خرید و فروش در سطح بین المللی بپردازد . اما واقعیت این است که این امر حتی از مرحله توافق و تئوری گذشته است و وارد بخش عملیاتی شده است .

در اوایل کار به دلیل اینکه بانکهای اروپایی هیچ تجربه ای در خصوص کار با مشتریان ایرانی نداشتند هزینه های افتتاح حساب بالا به نظر می رسید ، اریکه عدل با احساس مسئولیت در این خصوص و خارج کردن حساب بانکی بین المللی از سبد کالاهای لوکس و دسترسی همگان به آن به کمک همکاران اروپایی خود در شرکت حقوقی لینکد یوروپ آفشور بارها و بارها با این بانکها و موسسات مالی اروپایی به مذاکره نشسته است و هزینه ها را به طرز محسوسی کاهش داده است .

علاوه بر این اثبات هویت قانونی متقاضیان حساب بانکی که در واقع موکلین اریکه عدل به شمار می آیند و همچنین دفاع از آنها در مقابل قوانین مبارزه با پولشویی کشور متبوع  بانک گشاینده حساب بر عهده موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل بوده است. اموری چالش برانگیز و سخت که موسسه ما از انجام آن بر خود می بالد .

به منظور آزمودن صحت و سقم ماجرا ، اولین حساب بانکی بین المللی به نام مدیریت عامل موسسه حقوقی اریکه عدل در Credit Foncier فرانسه افتتاح شده است . در زیر به فرم اولیه بانک کردیت فانسیر فرانسه و فرم اطلاعات حساب مزبور توجه بفرمایید :

(با کلیک روی تصاویر آن ها را در اندازه بزرگ ببینید )

همانطور که مشاهده می فرمایید ، شهر و کشور صاحب حساب ، آفای محمد مسعودی تهران و ایران درج گردیده است ، همچنین در تصویر دیگر ملاحظه می فرمایید که به این حساب کد سوئیفت و آی بن که در کلیه نقل و انتقالات بین المللی مورد نیاز است ، تعلق گرفته است .

به قول قدیمی ها ، اول یک سورن بخ خود بزن و سپس یک جوال دوز به دیگری ! ما این کار را انجام داده ایم ! ما خدمتی را ارئه می دهیم که قبلا صحت ، درستی و کارکرد آن را خود سنجیده ایم . در حال حاضر کلیه امور مالی موسسه اریکه عدل با همکاران و مشتریان خارجی بدون هیچگونه مشکلی به یاری این حساب مدیریت می گردد .

0

نظر بدهید

avatar