دادستان تهران در برخورد با بد حجابی و ماهواره های غیر مجاز

برخورد با بدحجابی

دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به دستورات قضایی دادستانی به پلیس پایتخت طی چند سال اخیر، گفت: به پلیس درباره مبارزه با بدحجابی و پوشش نامناسب، جمع‌آوری ماهواره و منع تبلیغات در شبکه‌های ماهواره‌ای غیر‌مجاز دستورات قضایی پیشگیرانه صادر شده که در سال جاری برخورد پلیس با این مظاهر جدی‌تر شده است.


 

به گزارش حقوق نیوز، عباس جعفری دولت‌آبادی درباره انتخابات آتی افزود: دادستانی تهران در مورد انتخابات پیش‌رو همکاری‌های لازم را با مراجع‌ ذی ربط انجام داده است. به طور قطع هماهنگی و همکاری متقابل، اتخاذ تدابیر مناسب و تشریک مساعی برای حل مشکلات، نتایج  مناسبی برای مردم و کشور به دنبال خواهد داشت. وی اظهار کرد: نقش وزارت کشور در حوزه امنیت بسیار مهم است. وزیرکشور رئیس شورای امنیت کشور است و این شورا بعد از شورای‌عالی امنیت ملی مهم‌ترین نهاد تأمین امنیت در کشور به شمار می‌رود. دولت آبادی در خاتمه یادآور شد: میان دادسرای عمومی و انقلاب تهران و وزارت کشور روابط و همکاری مناسبی برقرار بوده و نتایج این همکاری، استقرار امنیت پایدار در سطح استان تهران است. در حال حاضر به رغم تهدیدهای موجود، تأمین امنیت و ایجاد احساس امنیت در کشور به گونه ای است که بسیاری از کشورهای منطقه و حتی اروپایی، به استقرار امنیت پایدار در جمهوری اسلامی ایران اذعان می‌کنند. جعفری دولت‌آبادی با اشاره به برخی جرائم ارتکابی گفت: سرقت و جرائم مرتبط با مواد مخدر، آثار سوء زیادی بر جامعه و زندان می‌گذارند زیرا این دو جرم شاکله اصلی مشکلات اجتماعی را تشکیل می‌دهند و در افزایش آسیب‌های اجتماعی تأثیر گذارند.
وی افزود: همه امور مرتبط با کاهش آمار جرائم سرقت و مواد مخدر و روان‌گردان در اختیار قوه قضاییه نیست در حالی که رسیدگی به پرونده‌ها بر عهده مراجع قضایی است لذا پاسخگویی،  مسئولیت و پیامدهای ناشی از این جرائم را متوجه قوه قضاییه می‌دانند.

 

0

نظر بدهید

avatar