قتل وکیل دادگستری علی اصغر درفکی

گزارشی در خصوص قتل مرحوم علی اصغر درفکی (وکیل محترم دادگستری)

هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز مقرر داشته اند که نماینده ای از جانب کانون وکلای دادگستری پیگیر وضعیت پرونده مرحوم از منظر شئون این همکار و خانواده محترم ایشان باشد، با صدور ابلاغ از ناحیه ی ریاست محترم کانون وکلای دادگستری مرکز، این اقدام به فوریت انجام شد و با توجه به بعضی تحلیل ها و اخبار ناصواب و نادرست مطرح شده در جراید که حداقل تاثیر آنها مشوش شدن ذهن بستگان مرحوم بوده است به نظر رسید نتیجه پیگیری به طور مختصر اعلام شود:

براساس بررسی ها و مذاکره با سرپرست محترم دادسرای جنایی تهران، موضوع از این قرار است که همکار مرحوم وکالت همسر قاتل (که موکل از اقوام وکیل مرحوم نیز بوده ) را به عهده داشته اند و پس از تهدیدهای قبلی نهایتاً با اغفال ربوده شده و به نحو وحشیانه ای به قتل رسیده، لازم به ذکر است مسائل جنبی مطرح شده از جانب قاتل مبنی بر روابط خاص مرحوم با همسر ایشان، صرفاً یک ادعای توجیهی و بی پایه و اساس برای این جنایت و فعل مجرمانه بوده و تا این لحظه هیچ دلیل و مدرکی کشف نشده است.
پرونده مرحوم درفکی در مرحله تحقیقات می باشد و تحت رسیدگی و پیگیری ویژه دادسرای جنایی تهران در شعبه سوم بازپرسی با نظارت کامل سرپرست محترم دادسرا است.
کانون وکلای دادگستری مرکز ضمن ابراز تأثر و تأسف عمیق خود نسبت به این واقعه دلخراش اقدامات بعدی حمایتی را در راستای حفظ شئونات این همکار مرحوم و خانواده ی ایشان ادامه خواهد داد ، البته مسائل قضایی پرونده توسط اولیای دم مرحوم تحت پیگیری می باشد.
در نهایت از رسانه ها تقاضا می شود با رعایت ضوابط و مقررات حاکم ایضاً اخلاق رسانه ای از انتشار هر گونه خبر در مورد پرونده های قضایی قبل از قطعیت ، خودداری نمایند تا شائبه ای برای اذهان عمومی فراهم نشود. 

به نقل از سایت کانون وکلای مرکز

محمد مسعودی – با وجود خطراتی که همواره وکلای محترم دادگستری را تهدید می کند ، ضروری است که این قشر شریف برای دفاع مشروع از خود وخانواده خود به ابزار و وسایل این امر نیز مجهز گردند . متاسفانه هیچ اقدامی در زمینه اعطای مجوز حمل ابزار دفاعی همچون  شوکر، افشانه  … به وکلا  ، صورت نگرفته است این در حالی است که هر از چند گاهی شاهد یک اتفاق تلخ هستیم .

امید است مسئولین محترم کانون و اسکودا با نواخت این زنگ خطر دلخراش از خواب غفلت برخیزند و جهت حمایت هر چه بیشتر از این قشر زحمتکش از هیچ تلاشی دریغ نفرمایند .

0

نظر بدهید

avatar