کد سوئیفت : تعریف و ساختار آن ، تعریف سوییفت ، معنای کد سوئیفت ، کد سوئیفت چیست

کد سوئیفت : تعریف و ساختار آن

در این پست دپارتمان بانکی در موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل قصد دارد به تعریف و تحلیل یکی از مهم ترین اصطلاحات بانکی ، کد سوئیفت بپردازد . پیش از این در پست کد سوئیفت ، مزایا و کارکردها به بررسی مزیت ها و کاربرد های کد سوئیفت پرداختیم . در این پست به تعریف کد سوئیفت و تشریح ساختار آن خواهیم پرداخت . برای آشنایی با این اصطلاح بانکی با ما همراه باشید .

ارائه کد SWIFT اریکه عدل ، کد سوئیفت ، سوئیفت کد ، آشنایی با کد سوئیفت ، مزایا و کارکردهای سوئیفتتعریف SWIFT ( سوئیفت )  و کاربرد آن

در این صفحه به تعریف سوئیفت و بررسی ساختار آن می پردازیم

 

نیاز دارید مبلغی پول را به صورت بین المللی انتقال دهید ؟ امروزه این کار با مراجعه به یک بانک مقدور شده است اما سیستم سوییفت یا به روایتی سوئیفت چگونه کار می کند ؟ باید بدانید که در پشت صحنه هر نقل و انتقال بین المللی پول سوییفت حضور دارد . سوئیفت یک سیستم پیام رسانی سریع است که توسط بانکها و موسسات مالی جهت انتقال و دریافت دقیق و امن پول استفاده می شود . هر روز حدود ۱۰۰۰۰ عضو سیستم سوئیفت حدود ۲۴ میلیون پیام مرتبط با انتقال پول انجام می دهند .

در این صفحه با کمک متخصصین خدمات بانکی بین المللی اریکه عدل  توضیح می دهیم سوئیفت SWIFT  چیست ، چگونه کار می کند و چگونه سبب انتقال پول می شود .

تعریف سوئیفت SWIFT

کلمه سوییفت مخفف اصطلاح تخصصی زیر است :

The Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications

اگر بخواهیم ترجمه ای از این اصطلاح ارائه دهیم می توان گفت : جامعه جهانی ارتباطات بین بانکی . سوئیفت یک سیستم پیام رسانی پیشرفته است که به بانکها و موسسات مالی کمک می کند اطلاعات بانکی و مالی کدگذاری شده را به صورت کاملا امن تبادل نمایند .

سوییفت به هر موسسه مالی یک کد منحصر بفرد اختصاص می دهد که یا ۸ رقم و یا ۱۱ کاراکتر  می باشد. این کد عناوین مختلفی دارد همچون BIC  ، کد سوییفت ، شناسه سوییفت یا کد ایزو ۹۳۶۲ . پس اگر هر کدام از این واژه ها را دیدید فرقی نمی کند ، همه آنها نماینده کد سوییفت هستند .

برای اینکه درک نحوه اختصاص کدسوئیفت ملموس تر گردد به مثالی در خصوص بانک یونی کردیت ایتالیا توجه کنید . کد سوئیفت این بانک عبارت هشت کاراکتری  UNCRITMM می باشد .

 • ۴ کاراکتر اول کد سوییفت مربوطه به موسسه مالی است . UNCR
 • ۲ کاراکتر بعدی ، کد کشور مربوطه می باشد .IT
 • ۲ کاراکتر بعدی منطقه/شهر مربوطه است .MM
 • ۳ کارکتر بعدی نقش اختیاری دارد اما بیشتر موسسات از آن برای اختصاص به شعب خود استفاده می کنند .

به مثال دیگری در تصویر مشاهده کنید :

مثال کد سوییفت موسسه اریکه عدل ، کد سوئیفت ، ساختار کد سوئیفت

چه کسانی می تونند از سوئیفت استفاده کنند ؟

سوییفت به دلیل امنیت و سرعت خود بسیاری از فعالان تجاری را به خود جلب نموده است ، از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • بانک ها
 • موسسات دلالی و تجارتخانه ها
 • معامله گران سهام و ارواق بهادار
 • شرکتهای مدیریت سرمایه
 • صرافی ها
 • صندوق های سرماه گذاری

استفاده از سوئیفت

جهت انتقال پول در فراسوی مرزها شما به سوییفت SWIFT  احتیاج دارید . در حال حاضر برخی از حسابهایی که توسط مجموعه حقوقی اریکه عدل افتتاح می گردند ، دارای کد سوئیفت می باشند ، نمونه این حساب ها ، حساب موسسه مالی بردر سواسو نیوزلند است . اگر شما بخواهید برای شخص دیگری به صورت بین المللی پول بفرستید ، نیاز دارید که کد سوییفت شخص مزبور را به بانک خود اعلام نمایید .

 

1+
2 پاسخ

تعقیب

 1. […] کد سوئیفت : تعریف و ساختار آن – موسسه حقوقی اریکه عدل […]

 2. […] کد سوئیفت : تعریف و ساختار آن – موسسه حقوقی اریکه عدل […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *