ویژگی های وکیل خوب ، وکیل خوب ، وکیل حرفه ای ، وکیل متخصص ، وکیل مجرب ، وکیل دادگستری

کتابچه چه کسی میتواند وکیل خوبی باشد؟

 یک وکیل خوب چه کسی است ؟ یا بهتر است بگوییم چه کسی میتواند وکیل خوبی باشد؟ چه خصیصه های اخلاقی نقش مهمی خواهد داشت ؟ آیا هر کسی میتواند به دنیای حرفه ای وکالت گام بنهد و موفق شود ؟

وکیل خوب کیست ؟

خیلی ها می خواهند بدانند معیار انتخاب بهترین وکیل چیست . وکیل حرفه ای و وکیل متخصص باید ویژگی های منحصر بفردی داشته باشد . همانطور که واقف هستید وکالت از جمله مشاغل آزاد است اما تفاوت بزرگی با دیگر مشاغل آزاد دارد و آن شان و جایگاه این شغل است . شغل وکیل به دلیل مسئولیت بالایی که دارد و اعتمادی که مردم در وی سرمایه گذاری می کنند شان خاصی داشته و از جایگاه مقدسی برخوردار است . همانا این تفاوت برجسته ، شغل وکالت دادگستری را از سایر مشاغل آزاد جدا می کند . وکیل خوب در صورتی می توان گفت کارش را به نحو احسن انجام داده که مساله موکل را مساله خودش محسوب کند و در حدی برای کار موکل دغدغه داشته باشد که نسبت به کار خود دارد.

هرچند وکالت تعهد به وسیله است به این معنی که وکیل موظف است تمام تلاش خود را برای دفاع مناسب از موکل به کار بندد و قانونا مسوولیتی در رسیدن به نتیجه ندارد و در واقع تضمینی جهت دستیابی به نتیجه نمی دهد؛ اما یک وکیل حرفه ای و وکیل متخصص باید در مقابل موکل پاسخگو باشد و این جریان معیار سنجش اعتبار وکیل در جامعه است و اینجاست که وکالت از دیگر مشاغل آزاد جدا شده و احساس مسوولیت به همراه دقت بالا مهم ترین اصل وکالت است.

این سوالات معمولا در ذهن کسانی مطرح می گردد که یا در آستانه انتخاب رشته دانشگاهی هستند و یا پس از اتمام مقطع کارشناسی می خواهند میان قضاوت ، وکالت و سردفتری  و یا مشاوره های شرکتی و اداری دست به انتخاب بزنند .امیدوارم تدوین این مقاله کوتاه گرهی از کار این عزیزان بگشاید .

بررسی این موضوعات در مقاله : چه کسانی باید وکیل شوند
دانلود فایل پی دی اف از آدرس زیر :

دانلود پی دی اف  با حجم ۴۱۲ کیلوبایت

0

نظر بدهید

avatar