شان وکیل دادگستری ، شأن وکیل دادگستری ، وکیل دادگستری حرفه ای

وکیل دادگستری حرفه ای ،معیارها و ویژگی ها

سوال اصلی اینجاست که در واقع چرا شما به وکیل دادگستری احتیاج دارید ؟ وکیل پایه یک دادگستری برای شما چه کاری انجام می دهد ؟ مزایای در اختیار داشتن یک وکیل دادگستری باتجربه چیست ؟ بعد از اینکه علت گرفتن وکیل برای شما مشخص گردید قدم بعدی این است که چه وکیلی را باید انتخاب کنید ؟ کدام دسته از وکلای دادگستری بیشتر به کار شما می آیند ؟ چطور یک وکیل دادگستری حرفه ای را تشخیص دهیم و با او قرارداد ببندیم ؟

موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل به جهت راهنمایی هموطنان عزیز در زمینه انتخاب بهترین وکیل دادگستری با کمک متخصصین امر مقاله ای با عنوان ” چگونه بهترین وکیل دادگستری در تهران را پیدا کنیم ” را منتظر می نماید . در ادامه با ما همراه باشید .

شان وکیل دادگستری ، شأن وکیل دادگستری ، وکیل دادگستری حرفه ای

چرا باید به وکیل دادگستری مراجعه کنم ؟

زمانی که به هر دلیلی گذر شما به دادگاه می افتد و به هر شکلی روبروی قاضی قرار می گیرید ، بایستی پاسخ های مستدل و منطقی داشته باشید بدون اینکه به چیزی اقرار کنید . گاهی ناآگاهی سبب می شود تا اشخاص ناخواسته به کار نکرده اقرار کنند غافل از اینکه این اظهارات در صورتجلسه دادگاه ثبت می شود !  ترکیب قاضی در برابر یک فرد عادی مانند شما یک ترکیب نابرابر است ، قاضی اطلاعات وسیع حقوقی و قضایی دارد و آماده است که در ماجرا حکم صادر کند ، سالها تجربه برخورد با پرونده های این چنینی را دارد و …  در حالی که شما هیچ اطلاعات حقوقی و قضایی نداشته و نمی توانید حق و حقوق خودتان را با استدلال اثبات کنید حتی ممکن است اولین بار باشد که گذرتان به دادگاه می افتد .

اینجاست که شما باید برای زنده نگه داشتنن حق خود  تعادل را ایجاد کنید ، این تعادل زمانی ایجاد می گردد که شما فردی که همسطح قاضی پرونده اطلاعات حقوقی و قضایی دارد و همانند او تجربه حل نمودن و پیگیری پرونده های حقوقی و قضایی را دارد به جای خود و یا به همراه خود به دادگاه ببرید . این فرد کسی نیست جز یک وکیل دادگستری باتجربهوکیل دادگستری با علم و دانش و تجربه خود در مقابل قاضی قرار می گیرد و همچون یک شطرنج باز ماهر حواسش به همه چیز هست . چه بگوید ، چه زمانی صحبت کند ، با چه لحن و بیانی موضوعات را مطرح کند و چگونه برای حفظ حق و حقوق شما استناد و استدلال کند .

با داشتن یک وکیل دادگستری باتجربه در کنارتان به اصطلاح پشتتان گرم است ، می دانید که برای هر پرسش قاضی یا طرف پرونده یک پاسخ محکمه پسند و قانونی خواهید داشت ، وکیل دادگستری حرفه ای برای کسانی که در راهروهای دادگستری پریشان حال ضایع شدن حق خود را به عینه می بینند ، تسکین بزرگی محسوب می شود .

معیارهای انتخاب بهترین وکیل دادگستری

در حال حاضر دو نهاد وجود دارد که  پروانه وکالت دادگستری صادر می کند :

  • کانون وکلای دادگستری
  • کانون مشاوران قوه قضائیه

شما همواره می توانید از وکیل دادگستری خود بپرسید که آیا او وکیل کانون مشاوران ( ماده ۱۸۷ ) است یا وکیل کانون وکلای دادگستری . کانون وکلای دادگستری اولین و قدیمی ترین نهاد وکالت جامعه ایرانی است که بر خلاف کانون مشاوران قوه قضاییه به موجب لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری ، مستقل از دولت است .

علم و دانش وکیل دادگستری در موضوع پرونده

وکیل دادگستری شما بایستی در درجه اول علم و دانش کافی در پرونده شما را داشته باشد . برای سنجش میزان توانایی های علمی وکیل دادگستری می توانید در خصوص رتبه ها و درجه های علمی وی تحقیق کنید . دانشگاهی که وکیل پایه یک دادگستری در آن تحصیل نموده است ، آخرین مقطعی که وکیل پایه ۱ دادگستری در آن شرکت نموده است و علاوه بر آن دوره های تخصصی حقوقی و قضایی داخلی و بین المللی که گذرانده است ، از اهمیت ویژه برخوردار است .

در موسم انتخاب وکیل دادگستری تان باید موضوع پرونده خود را در ذهن داشته باشید ، آیا این وکیل دادگستری در آن موضوع تخصص دارد یا خیر ؟ در این مواقع مراجعه به یک موسسه حقوقی معتبر که متشکل از وکلای دادگستری با تخصص های مختلف است چاره کار شماست ، چرا که موسسه حقوقی مربوطه با توجه به موضوع پرونده آن را به با تجربه ترین وکیل دادگستری تیم خود ارجاع خواهد نمود.

رتبه وکیل دادگستری و سابقه کاری وی

برخی از معدود وکلای دادگستری در کشور  با شرکتهای حقوقی بین المللی واقع در اروپا و سایر نقاط جهان همکاری میکنند و در واقع وکیل آن شرکت حقوقی نیز محسوب می شوند . مانند وکیل محمد مسعودی ، مدیریت عامل موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل ، که در عین حال که وکیل دادگستری کانون وکلای مرکز ( تهران) است ، به عنوان وکیل ارشد در شرکت حقوقی دمیکو و همکاران اسپانیا مشغول به کار است و همچنین رسماً نماینده انحصاری شرکت حقوقی لینکد یوروپ انگلستان در ایران نیز محسوب می شود . مطمئناً این دسته از وکلای دادگستری که از هفت خوان پذیرش شرکت های حقوقی معروف جهان گذر کرده اند و اکنون همکار رسمی آنها محسوب می شوند ، یک سرو گردن از بقیه وکلای دادگستری دیگر بالاتر هستند . علاوه بر این دسترسی این دسته از وکلای دادگستری به تجربه و منابع علمی و عملی صدها وکیل دیگر در بیشتر کشورهای جهان پشتوانه موفقیت پرونده شما خواهد بود .

صداقت و راستگویی وکیل دادگستری

شما هم حتما با افرادی برخورد داشته اید که خود را متصل به ادارات دولتی و دارای نفوذ در همه سازمانها و وزارتخانه ها معرفی می کنند . قبل از هر چیزی این نکته را در ذهن داشته باشید که یک وکیل دادگستری حرفه ای و متعهد هیچ گاه برای اثبات خود از بقیه مایه نمی گذارد !  او خودش را با سوابق کاری و خوش نامی خود ثابت می کند . افرادی که نتیجه پرونده شما را ۱۰۰ درصد تضمین می کنند حرفه ای نیستند و حتی ممکن است کلاهبردار نیز باشند .

به دست گرفتن پرونده قضایی و دفاع از آن یک امر کاملا علمی و فنی است که نتیجه آن به چندین فاکتور مختلف از قبیل ذهنیت مراجع قضایی از موضوع ، عقاید علمی قاضی پرونده ، رویه قضایی دادگاهها ، قوانین اخیر التصویب و جدید ، آرای وحدت رویه دیوان عالی کشور ، قدرت اقناع وکیل دادگستری و چندین عامل دیگر بستگی دارد ، حال چگونه ممکن است فردی قبل از اینکه حتی پرونده را خوانده باشد نتیجه آن را تضمین کند ؟

این موضوع را می شود به یک قرارداد ساختمانی تشبیه کرد ، چگونه یک نقاش ساختمان بدون دیدن محل و محاسبه متراژ ساختمان و وسعت کار ، وضعیت کنونی دیوارها و نوع رنگ انتخابی و … می تواند تضمین کند که رنگ آمیزی ساختمان در ظرف ۳ روز به پایان خواهد رساند ؟  هیچ کس حرف چنین نقاشی را باور نخواهد کرد !  اما متاسفانه بسیاری از مردم فریب افراد شیاد را در دادگاه ها می خورند و این وعده ها را می پذیرند . افراد غیر حرفه ای که پول و ثروت برای آنها بسیار بیشتر از  شهرت و اعتبار نیکو اهمیت دارد نیز به هیچ عنوان به منافع شما نخواهند اندیشید و فقط به فکر گرفتن مبالغی از شما هستند . آنها بی مهابا وعهده های بیشماری به شما می دهند و حتی به شما زمان دقیق وصول نتیجه را نیز اعلام می کنند ، بدون اینکه برایشان مهم باشد که شاید این پرونده قضایی همه زندگی شما باشد .

یک وکیل دادگستری حرفه ای و معتقد به اخلاق و اعتبار نیکو ، قبل از احاطه کامل به پرونده و مطالع آن در دادگاه هیچ اظهار نظری نمی کند ، یک وکیل دادگستری باتجربه به شما در صد موفقیت نمی دهد و واقع بینانه رفتار می کند ، وکیل دادگستری پایبند به اخلاق، به یک پرونده موفق در کارنامه اش بیشتر توجه دارد تا یک درآمد کاری ، به همین دلیل تنها پرونده هایی را می پذیرد که در موضوع آنها تخصص دارد و در کل موضوع را قابل دفاع و محکمه پسند می بیند .

وکیل دادگستری باتجربه تابع قوانین و مقررات است

یک وکیل دادگستری حرفه ای حق الوکاله خود را مطابق قوانین تعیین می کند ، در مقابل اخذ هر سندی از شما به شما رسید مهر شده می دهد ، اگر مبلغی از شما بگیرد تحت هر عنوانی ، به شما رسید پرداخت تقدیم می کند ، او و دفتر یا موسسه او همواره پاسخگوی شما هستند .

یک وکیل دادگستری حرفه ای همواره در مسیر تکریم موکلین گامهای سازنده بر می دارد ، موسسه حقوقی اریکه عدل اولین مجموعه حقوقی ایرانی است که نهاد Client Care  ( خانه موکلین ) را بنیان نهاده است و هر موکل در موسسه اریکه عدل دارای صفحه اختصاصی در وبسایت است که از طریق آن می تواند به صورت لحظه ای از گزارش پرونده خود مطلع شود و حتی مکاتبات حقوقی و قضایی ، نامه ها ، قرارها و احکام را دانلود کند . موسسه مذکور همچنین به  سیستم ارسال پیامک به موکلین مجهز است که نزدیک ترین ارتباط ها را با موکلین و مشتریان حفظ می نماید .

 

0