مهارت آموزی وکالت ،اخلاق حرفه ای وکالت ، وکیل خوب ، وکیل حرفه ای

اخلاق حرف ای وکالت : نایاب باشید !

در ادامه مطالب مهارت آموزی وکالت و آشنایی با اخلاق حرفه ای وکالت ، در این پست قصد داریم درباره خصوصیتی از وکلا صحبت کنیم که برای بقای شأن شغلی شان ضروری و حیاتی است . یک وکیل خوب  که با اخلاق حرفه ای وکالت آشناست باید بداند چطور خود را نایاب و ارزشمند جلوه دهد . البته این کار باید در راستای رعایت اصول حرفه ای شغل وکالت باشد و با غرور و خودخواهی یکی نشود .

مهارت آموزی وکالت ،اخلاق حرفه ای وکالت ، وکیل خوب ، وکیل حرفه ای

در اولین ملاقات با مشتری ها و ضمن گفتگو با آنها بسیاری از وکلا سخت تلاش می کنند تا این مشتری را برای خودشان به موکل بدل کنند .با مرعی داشتن اخلاق حرفه ای وکالت سعی کنید توپ را به زمین مشتری انداخته و خود را نایاب و منحصر به فرد جلوه دهید . اغلب وکلا سعی میکنند به هر قیمتی که شده پرونده را از آن خود و موکل را جذب کنند این در حالی است که در یک رفتار حرفه ای ، وکیل نباید هر موضوعی را بپذیرد .
طبیعت انسان به گونه ای است چیزی را طلب می کند که نمی تواند داشته باشد . نایاب بودن شاخه ای از این مفهوم است . از این مفهوم استفاده کنید تا بتوانید موکل های بهتر و پرونده های بزرگ تری را از آن خود کنید .

این موضوع فقط یک توصیه نیست بلکه یک اصل حرفه ای در شغل وکالت است که در کلیه کشورهای پیشرفته دنیا آموزش داده می شود . همانطور که در پست درک ارزش تجربه و تخصص وکیل به عرض رساندیم ، وکیل باید جایگاه خود و تخصص خود را به موکل و طرف خود بشناساند .  وکیلی که به راحتی هر پرونده ای را می پذیرد و به اصطلاح نخود هر آشی میشود ، نباید انتظار جایگاه عالی مرتبه ای را نیز برای خود داشته باشد .

اما ذکر این نکته نیز ضروری است که نایاب بودن به هیچ عنوان به معنای نخوت و خود خواهی و رفتارهای حاکی از غرور و خود پسندی نیست ! شما باید میان این دو بتوانید تمیز قائل شوید . همین قدرت تشخیص است که به رفتار حرفه ای وکیل جلوه می بخشد .

0

نظر بدهید

avatar