مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک ، خرید ملک در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

کشور ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. این کشور همواره مقصد دل انگیزی برای خارجی ها بوده است. خارجیانی که به منظور زندگی یا سفر سیاحتی این کشور را انتخاب نموده اند به هر حال اگر شما مقیم اروپا نیستید برای زندگی در ایتالیا ممکن است با موانعی قانونی روبرو باشید. اگر قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک را در سر دارید با ما همراه باشید .

در چند سال گذشته ایتالیا شاهد تعداد زیادی از چینی ها بوده است که به صورت مستمر در این کشور سرمایه گذاری نموده اند و خانه ها و املاک ایتالیایی را خریداری نموده اند. متقاضیان مهاجرت از طریق خرید ملک ، اقامت ایتالیا را بدست آورده اند. اجازه بدهید بررسی کنیم که روند این اخذ اقامت به چه صورت است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک ، خرید ملک در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک

اگر شما تبعه ایران  باشید و مایل باشید برای خرید خانه ای در ایتالیا و درنهایت مهاجرت به ایتالیا باشید باید این امکان را داشته باشید که برای یافتن ملک دلخواه خود جستجو کنید برای این منظور دولت ایتالیا برای اینکه بتوانید وارد ایتالیا شوید و چندین ملک را به این منظور بازدید کنید برای شما ویزا صادر می کند.

در این مورد متقاضی باید برای ویزای سیاحتی اقدام نماید . علاوه بر این متقاضی باید دعوت نامه بنگاه معاملات مسکن ایتالیایی را که قرار است امور خرید ملک را مدیریت کند ،  ارائه دهد . دعوت نامه ای که نشان دهنده هدف متقاضی برای بازدید از املاک است. این مرحله برای مهاجرت از طریق خرید ملک لازم است.

عملیات فوق به شما اجازه می دهد تا یک ویزای ۹۰ روزه که برای مدت ۶ ماه معتبر است بدست آورید در حقیقت به این مجوز، یک مجوز تجاری اطلاق می گردد. زمانی که شما ملک مورد نظر خود در ایتالیا را یافتید و آنرا خریداری نمودید می توانید مجوز اقامت ایتالیا  را بدست آورید همچنین شما می توانید ویزای توریستی شنگن را نیز تهیه نمایید. مدت اعتبار مجوز اقامت شما ۵ سال می باشد.

سیاست های کشور ایتالیا در مسیر جذب سرمایه گذاران ( مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ) بسیار منعطف بوده است. بسیاری از متقاضیان خرید ملک در ایتالیا توانسته اند براحتی اقامت ۵ ساله ایتالیا را بدست آورند.

احتیاطهای لازم در خرید ملک در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک امری است که باید با مشورت و نظارت متخصصین انجام گردد . خرید ملک در هر کشوری راه و رسم خود را دارد . بررسی موارد زیر ضروری است :

  • پیشینه ملک و اسناد آن در ادارات ثبت اسناد بررسی شوند
  • ملک نباید در رهن شخص یا اشخاص یا بانکی باشد
  • مجوزهای سلامت و بهداشت کنترل شوند
  • مجوزهای قابلیت سکونت ملک بررسی شوند
  • وضعیت مالیاتی ملک موشکافی شود
  • قرارداد فروش و انتقال ملک به دقت تنظیم شود
  • شرایط پرداخت به دقت بررسی شود
  • هویت مالک یا مالکین مشخص گردد و اگر شخصی به وکالت از مالک قصد فروش دارد باید هویت وی و حوزه اختیارات او نیز بررسی شود .
  • و …

همانگونه که مشاهده می فرمایید ، برای اینکه مهاجرت به ایتالیا از طریق خرید ملک با صحت و سلامت و بدون هیچ گونه ضرر و زیان احتمالی انجام گردد ، بایستی در مرحله انتخاب و خرید بسیار محتاطانه عمل کرد و حتما از کمک وکلا و متخصصین امر بهره جست . دپاتمان تخصصی مهاجرت اریکه عدل ، با شبکه عظیم وکلای خود در ایتالیا و اروپا می تواند یار و یاوری مناسب در این ماجراجویی بزرگ باشد .

دپارتمان تخصصی مهاجرت اریکه عدل

0

نظر بدهید

avatar