شرکت ال پی Limited partnership

شرکت ال پی ( LP ) – شراکت با مسئولیت محدود

در این پست به معرفی کی از محبوب ترین ساختارهای شرکتی جهان یعنی شرکت ال پی یا Limited Partnership می پردازیم. این نوع شرکت برای اولین بار توسط دپارتمان شرکتها در موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل به جامعه فعالان اقتصادی ایرانی که کسب و کارشان با محیط بین الملل هم پوشانی دارد ، معرفی شده است . با اینکه زمان زیادی از پیدایش این شخصیت حقوقی نمی گذرد لیکن در همین مدت کم ، توانسته است جای خود را در میان تجار و شرکت ها باز کند . برای آشنایی با شرکت ال پی ( شراکت با مسئولیت محدود ) با اریکه عدل همراه باشید .

شرکت ال پی Limited partnership

آشنایی با شرکت ال پی

شرکت شراکت محدود یا همان Limited Partnership

 

معرفی ساختار ال پی به ایرانیان

موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل برای اولین بار در تاریخ کشور ، اقدام به معرفی شرکت ال پی به ایرانیان و ثبت این نوع شرکت تجاری با سهام ۱۰۰ درصد ایرانی نموده است . شرکت ال پی که یکی از محبوب ترین ساختارهای شرکتی و تجاری در جهان می باشد علاوه بر اینکه ابزار بسیار مناسبی جهت جذب نامحدود سرمایه به شکل کاملا قانونی است ، مشمول قوانین مالیاتی کشوری که در آن ثبت می شود نمی باشد . به عبارت دیگر نرخ مالیاتی این نوع شرکت صفر درصد می باشد .

اریکه عدل با هدف تسهیل و گسترش تجارت ایرانیان در محیط بین المللی ،برای اولین بار امکان ثبت و استفاده از شرکت ال پی در برای ایرانیان عزیز فراهم آورده است .

تعریف شراکت محدود  LP Company

شراکت محدود یا Limited Company که از آن به نام شرکت ال پی یاد می گردد. تقریبا شباهت بسیاری به شراکت معمولی دارد منتها در چند مورد عمده و برجسته تفاوت وجود دارد.

شراکت محدود ( شرکت ال پی ) از یک شریک اصلی و یک یا چند شریک با مسئولیت محدود تشکیل می گردد .شریک اصلی مدیریت شرکت  را عهده خواهد داشت .شخصی که تا میزان نامحدود مسئول بدهی ها و دیون شرکت است . نکته قابل توجه این است که در شراکت محدود محدودیتی برای تعداد اعضای با مسؤولیت محدود وجود ندارد .

در شرکت Limited Partnership یا شرکت ال پی ،شرکای با مسؤولیت محدود گاهی به عنوان “شرکای ساکت” خطاب می گردند . به عبارت دیگر این افراد می توانند در شرکت سرمایه گذاری کنند اما نه حق رای در تصمیمات شرکت دارند و نه اختیار اداره عملیات روزمره شرکت را . بی تردید این نوع شرکا برای این ساختار کسب و کار و تامین سرمایه بسیار مفید هستند.

شراکت محدود ( ال پی )دانتخاب بسیاری از موسسات حقوقی ، حسابداران و … است همین طور این ساختار حقوقی در پروژه هایی با زمان انجام مشخص مانند قرارداد ساختمان سازی و یا تولید فیلم و سریال طرفدار بسیاری دارد .

مزایای شراکت محدود (شرکت ال پی):

  • محافظت ازسرمایه شخصی : شرکت ال پی یا شراکت محدود، شرکای با مسئولیت محدود را فقط تا میزان سرمایه گذاری آنها در شرکت مدیون بدهی های شرکت می نماید نه بیشتر از آن  لذا به سرمایه شخصی شریک گزندی نمی رسد.
  • معافیت از مالیات شرکتی : در این نوع  شرکت ، شرکا به طور مستقیم مالیات شرکت نمی دهند بلکه مالیات حاصل از درآمد شرکت را در  اظهار نامه مالیاتی شخصی خود پرداخت می کند.
  • تسلط کامل مدیر بر شرکت : با توجه به اینکه در این نوع شرکت ، فقط شریک اصلی مدیریت شخص حقوقی را به عهده دارد ، اختیارات و تسلط او بر اداره شرکت در حد بهینه افزایش می یابد .
  • تامین سرمایه : در این نوع شرکت ، شخص حقوقی می تواند بدون محدودیت اقدام به جذب شریک مسئولیت محدود نماید و متعاقبا سرمایه شرکت را افزایش دهد .
  • شخصیت حقوقی بین المللی : ایرانیانی که اقدام به ثبت این نوع شرکت می نمایند ، بلافاصله پس از ثبت می توانند از مزایای شخصیت بین المللی شرکت ال پی بهره مند گردند .
  • پرستیژ تجاری : کار و فعالیت در قالب شرکت ال پی علاوه بر اینکه سبب ارتقای پرستیژ کاری ایرانیان می گردد ، اعتبار و قدرت مذاکره آنان را در معاملات و مبادلات به طور چشم گیری افزایش می دهد .

 

0