راه انداختن کسب و کار خارجی ، راه اندازی کسب و کار بین المللی ، بیزینس خارجی

راه انداختن کسب و کار خارجی ، بایدها و نبایدها

این روزها با گسترش فضای مجازی و کسب و کارهای آنلاین تب راه انداختن کسب و کار خارجی نیز رواج یافته است. ذوق و شوق مشارکت در بازار های بین المللی آنلاین و غیر آنلاین که بر پایه قواعد سالم بازار بنا شده اند و شایسته سالاری در آنها وجود دارد ، واقعا هیجان انگیز است.  در مطلب پیش رو قصد داریم در خصوص راه اندازی کسب و کار بین المللی صحبت کنیم. اگر اریکه عدل را بشناسید می دانید که کار ما تسهیل تجارت بین المللی است و تلاش ما هم بر این استوار شده است تا در کنار تجار و فعالان اقتصادی ایرانی باشیم و آنها را همراهی کنیم. انتشار این مطلب هم در همین راستا انجام می شود. با ما همراه باشید.

چرا راه انداختن کسب و کار خارجی ؟

قبل از هر چیز باید در مورد علت ها صحبت کنیم. چرا یک نفر باید به راه اندازی کسب و کار بین المللی دست بزند ؟ فایده و محصول این کار چیست ؟ همانطور که اشاره شد راه انداختن کسب و کار خارجی این روزها با توجه به اشاعه و گسترش بازارهای آنلاین و فروشگاه های بین المللی که بر پایه شایسته سالاری به شما رتبه می دهد ، طرفداران زیادی پیدا کرده است. همانگونه که گفته شده است:

از فردا در کسب و کار خود را به روی دنیا باز کنید …

بازارهای بین المللی هم این فرصت را به شما خواهد داد. از طرف دیگر درآمدزایی به قیمت های جهانی و به ارز خارجی نیز یکی دیگر از جذابیت های راه اندازی کسب و کار بین المللی است. این موضوع علاوه بر این مزیت موهبت فوق العاده ثبات بازار و نرخ ها را هم به مالک بیزینس خارجی خواهد داد. کسانی که در تلاطم قیمت ها کار کرده اند می دانند که این موضوع نعمت بزرگی است.  ما در مقاله ای مستقل به بحث مزایای کسب و کار خارجی خواهیم پرداخت.

اکنون وقت آن فرا رسیده هست که با هم به بایدها و نبایدهای راه اندازی کسب و کار بین المللی ورود کنیم.

راه انداختن کسب و کار خارجی ، راه اندازی کسب و کار بین المللی ، بیزینس خارجی

یک مرکز اداری برای کسب و کار خود انتخاب کنید

هر کسب و کار خارجی نیاز به یک مرکز فعالیت ها و مرکز امور اداری دارد. از این مرکز اداری دسترسی به حساب بانکی خارجی و مشارکت در بازارهای بین المللی امکان پذیر می شود. متاسفانه به دلیل محدودیت ها و تحریم ها نمی توان این مرکز اداری را در ایران مستقر کرد. بنابراین باید به فکر انتخاب یک کشور دیگر ( که ما به آن نظام حقوقی می گوییم ) باشید. این مرکز اداری باید در کشوری مستقر شود که بیشترین انعطاف را در خصوص ایرانیان اعمال کند.

از طرف دیگر باید در سیستم قوانین و مقررات و تعهدات مالیاتی هم دقیق شوید. البته توصیه بر این است که این در این تصمیم گیری از متخصصین استفاده کنید. کسانی که نظام های حقوقی را به خوبی می شناسند و تجربه تسهیل تجارت بین الملل را در سالهای اخیر داشته اند. معمولا وکلای تجارت بین الملل گزینه مناسبی هستند. ما در سرویس های ثبت شرکت بین المللی کشورهای مختلف را  به همراه ویژگی های آنها معرفی کرده ایم اما در جلسه های مشاوره راه اندازی کسب و کار بین المللی همواره با در نظر گرفتن نفس بیزینس خارجی و شرایط خاص مالک آن بهترین پیشنهاد را ارائه می دهیم.

راه انداختن کسب و کار خارجی ، راه اندازی کسب و کار بین المللی ، بیزینس خارجی

یک شرکت خارجی مناسب ثبت نمایید

گام بعدی در راه اندازی کسب و کار بین المللی ثبت شرکت است. حال که یک مرکز اداری مناسب برای کسب و کار خارجی تان انتخاب کردید نوبت به ایجاد یک شخصیت حقوقی می رسد. ایجاد این شخصیت حقوقی برای استفاده از مزایای قانونی و همچنین کنار زدن تحریم ها و محدودیت ها الزامی است. علاوه بر اینها برخی از بازارهای بین المللی همچون آمازون و گوگل پلی و … محدودیت های جغرافیایی اعمال می کنند که با ثبت شرکت بین المللی این موضوعات قابل حل است.

در ثبت شرکت خارجی علاوه بر موضوع مهم نظام حقوقی ( کشور محل ثبت) مسائلی همچون معافیت های مالیاتی ، شرکت آفشور یا آنشور ،‌حساب بانکی بین المللی ، شرکت رزیدنت یا نان رزیدنت ( Resident or Non-Resident ) مهم است و باید مد نظر باشد. شرکت های آفشور به طور معمول معافیت های مالیاتی را به دنبال دارند و در امور واردات و صادرات هم انعطاف بیشتری نسبت به خاک کشورها دارند.

یکی از گزینه هایی که در اغلب موارد مورد توصیه وکلا است ثبت شرکت در سیشل است. منطقه سیشل در سالهای اخیر به یک مرکز محبوب برای استقرار کسب و کارها تبدیل شده است. شما عزیزان می توانید خدمات اریکه عدل را در خصوص ثبت شرکت بین المللی ببینید و انواع شرکتها را با هم مقایسه کرده و با توجه به نیازهای خاص خود اقدام به تصمیم گیری کنید.

 

راه انداختن کسب و کار خارجی ، راه اندازی کسب و کار بین المللی ، بیزینس خارجی

یک حساب بانکی شرکتی افتتاح کنید

از واجبات بسیار مهم راه انداختن کسب و کار خارجی داشتن یک حساب بانکی شرکتی است. پس از اینکه شما یک شرکت خارجی ثبت کردید باید نسبت به افتتاح حساب بانکی به نام همان شرکت اقدام کنید. داشتن یک حساب بانکی شرکتی به شما کمک می کند که بسیار راحت تر با شرکتها ها و نهاد های بین المللی وارد مراودات حقوقی و مالی شوید.

از طرفی چون این حساب بانکی به نام شرکت خارجی شماست ، حساسیت بانکها که معمولا نسبت به ایرانی های به خرج می دهند کم رنگ تر خواهد شد. این حساب در ظاهر امر متعلق به یک شرکت خارجی ( شخص حقوقی خارجی ) است و نامی از مالکین ایرانی آن ارائه نمی شود. ثبت شرکت بین المللی و افتتاح حساب بانکی خارجی در واقع اولین گام ایجاد لایه های محافظتی تجارت بین الملل است.

دپارتمان بانکی مجموعه حقوقی بین المللی اریکه عدل از سال ۲۰۱۴ سرویس افتتاح حساب بانکی بین المللی را کلید زده است و تا کنون بیشتر از ۱۰۰ حساب شخصی و شرکتی به وکالت افتتاح نموده است. تخصص ما در حقوق بانکی این اجازه را به ما می دهد تا با ریز بینی و موشکافی بهترین نظام بانکی را برای راه اندازی کسب و کار بین المللی انتخاب کنیم و اقدام به افتتاح حساب بانکی نماییم.

گام دوم  ایجاد لایه های محافظتی تجارت بین الملل برای ایرانیان را در ادامه شرح می دهیم. اگر میخواهید در خصوص لایه های محافظتی بیشتر بدانید به مطلب « ایجاد لایه های محافظتی تجارت بین الملل » مراجعه نمایید.

راه انداختن کسب و کار خارجی ، راه اندازی کسب و کار بین المللی ، بیزینس خارجی

یک قرارداد نماینده شرکتی منعقد کنید

در حال حاضر که تمامی کشورهای دنیا نسبت به ایرانی ها کم لطفی می کنند و ما با محدودیت های وسیعی در سطح دنیا روبرو هستیم ، شما چگونه به مبارزه با این محدودیت ها بر می خیزید؟ از طرفی سود بالای راه اندازی کسب و کار بین المللی نمی گذارد قید این بازار را بزنید و از طرف دیگر نباید بدون محافظت حقوقی و در نظر گرفتن روزهای مبادا دل به دریا زد. دپارتمان شرکتها در اریکه عدل برای این موضوع یک راهکار کلیدی دارد . این راهکار فوق العاده سرویس نماینده شرکتی است.

ما در این سرویس یک نماینده خارجی ( که در محیط بین المللی هیچ محدودیت و حساسیتی بر وی بار نیست ) به مدیریت شرکت منصوب می کنیم. در ظاهر امر و در دید همگان او صاحب شرکت است اما در واقع ذی نفع و مالک این شرکت موکلیت ایرانی ما هستند. داشتن قرارداد نماینده شرکتی در حقیقت دومین گام ایجاد لایه های محافظتی تجارت بین الملل برای ایرانیان است. این موضوع کمک می کند که بدون هیچ نگرانی و محدودیت شرکت خارجی شما در محیط بین المللی کار کند و هیچ نگرانی در خصوص تحریم ها و ممنوعیت ها نداشته باشد. ما در مقاله « خدمات تعیین نماینده برای شرکتهای خارجی » به طور کامل این سرویس را شرح داده ایم و توصیه می کنیم حتما مطالعه کنید.

این مساله مطابق با اصل محرمانگی (‌Privacy Policy ) مطرح می شود. قرارداد نماینده شرکتی این هدف را دنبال می کند که هویت مالکیت شرکت و ذی نفعان نهایی ( UBO ) را مخفی و مصون نگه دارد. اگر بخواهیم محسوس تر صحبت کنیم نماینده خارجی ماسک شماست و به شما کمک می کند که به طور ناشناس در بازار بین المللی حضور داشته باشید.

 

نتیجه گیری بحث

 به طور کلی بحث راه اندازی کسب و کار بین المللی یک امر تخصصی است و باید با همراهی و مشاوره وکلا و کارشناسان متخصص انجام شود. شما نیاز دارید که قوانین کشور مقصد را بدانید ، از کانال بانکی و امکانات آن آگاه باشید و همچنین به کمترین مسئولیت های مالیاتی تن بدهید. از اینها گذشته انعطاف نظام حقوقی مقصد هم باید در نظر گرفته شود. اگر شما هم قصد راه انداختن کسب و کار خارجی و ورود به دنیای جذاب تجارت بین المللی دارید ، با وکلای ما مشورت کنید. آنها بهترین پیشنهاد ها را به شما خواهند دارد.

1+

نظر بدهید

avatar