افتتاح حساب بانکی خارجی ، حساب بانکی بین المللی ، راهنمای انتخاب یک بانک خارجی مناسب

راهنمای انتخاب یک بانک خارجی مناسب

همانگونه که از نام راهنمای انتخاب یک بانک خارجی مناسب بر می آید در این پست در صدد هستیم تا ویژگی های یک بانک خارجی خوب را برشمریم. انتخاب یک بانک خارجی مناسب به همان اندازه که افتتاح حساب بانکی بین المللی دشوار است ، سخت و مشکل است. برای آگاهی از شرایط یک بانک خارجی مناسب با دپارتمان بانکی اریکه عدل همراه باشید.

راهنمای انتخاب یک بانک خارجی مناسب

اگر قصد افتتاح حساب بانکی خارجی را داشته باشید با گزینه های متنوعی روبرو خواهید بود. البته این انتخاب ها متاسفانه برای ملیت های ایرانی کمتر است. در میان این بانکها شما حق انتخاب دارید که یا در یانکهای محلی کشور خارجی افتتاح حساب کنید یا اینکه به سراغ شعب بانکهای بین المللی در آن کشور خارجی بروید.

اینکه انتخاب شما در خصوص بانک خارجی چه باشد بستگی مستقیم به نیازهای مهم و اساسی شما دارد. توصیه وکلا و متخصصین اسن است که حتما قبل از افتتاح حساب بانکی در یک بانک خارجی تحقیقات کاملی در خصوص آن بانک و زمینه فعالیتهایش انجام شود. این مقاله به شما کمک می کند تا فاکتورهای اولیه یک بانک خارجی مناسب را در یابید و در جستجوهای بعدی از آنها به عنوان یک پایه تحقیق استفاده کنید.

ویژگی های یک بانک خارجی مناسب

نکاتی که شما در زمان افتتاح حساب بانکی خارجی باید مد نظر داشته باشید عبارت اند از :

  • شهرت بانک : باید از طریق کسانی که قبلا با بانک خارجی کار کرده اند ، در خصوص حسن شهرت بانک مطلع شوید.
  • مکاتبه و مکالمه به زبان انگلیسی : اگر در کشوری افتتاح حساب می کنید که زبان اصلی آن انگلیسی نیست ، باید اطمینان حاصل کنید که کارمندان بانک انگلیسی بلد باشند.
  • سطح خدمات بانکی بانک خارجی : بررسی کنید که آیا بانک خارجی دارای اینترنت بانک ، اپلیکیشن بانکداری ، بیمه ، تسهیلات و یا رهن هست یا خیر .
  • میزان کارمزدها و کمیسیون ها : حتما بررسی کنید که هزینه های کارمزد بانکی به چه نحو خواهد بود و اینکه شما باید یک میزان حداقلی سپرده داشته باشید یا خیر .
  • نوع حسابها : بررسی کنید که چه نوع حسابهایی توسط بانک خارجی ارائه می شود ، آیا این بانک گزینه های مناسبی برای غیر اروپایی ها و یا دانشجویان دارد یا خیر .
  • مشوق های افتتاح حساب : بررسی کنید که آیا بانک خارجی تسهیلاتی همچون کردین و اور درفت به شما ارائه می دهد یا خیر .
  • انتقال های بین المللی : ببینید که بانک مقصد ( بانک خارجی ) در برخورد با تراکنشهای بین المللی چقدر انعطاف دارد. آیا نقل و انتقال پول از یا به این بانک آسان است .
  • راحتی افتتاح حساب : بررسی بفرمایید که آیا افتتاح حساب در این بانک شفافیت و آسانی کافی را دارد یا خیر. بانک خارجی نباید موانعی را در سر راه شما بتراشد که رفع نشدنی باشند.

در پایان لازم به ذکر است که اریکه عدل هرگز خود را فروشنده حساب بانکی ندانسته است بلکه قبل از هر چیز خود را در نقش مشاور بانکی می بینید که باید با دید کامل و احاطه وسیع بر بانکهای خارجی بهترین گزینه های موجود را برای هموطنان گرامی توصیه کند و از اتفاقات ناگوار حاصل از عدم دور اندیشی مردم را نجات دهد.

اگر قصد افتتاح حساب بانکی بین المللی دارید به این صفحه مراجعه کتید.

1+

نظر بدهید

avatar