حساب بانکی آفشور پس انداز

 موسسه حقوقی اریکه عدل به عنوان اولین نهاد بخش خصوصی ارائه دهنده خدمات آفشور (offshore) اقدام به ارائه خدمات گسترده در خصوص افتتاح حسابهای بانکی آفشور offshore  و همچنین شرکت های پر طرفدار آفشور به هموطنان علاقمند می نماید.  به دنبال بررسی انواع حسابهای بانکی آفشور Offshore در پستهای قبلی در این مقاله به بررسی نهاد آفشور و حساب های بانکی این ساختار حقوقی – مالی از دیدگاه استفاده از این حسابها به منظور پس انداز می پردازیم. به عبارت دیگر در این پپست شما با حساب بانکی آفشور پس انداز آشنا می گردید.

حساب بانکی آفشور پس انداز

حساب پس انداز آفشور حسابی است که به شما این اجازه را می دهد که به ارز های مختلف خارجی پس انداز نمایید و بر خلاف تصور بسیاری از مردم لازم نیست شما بسیار ثروتمند باشید تا از مزایای حساب های بانکی offshore برخوردار گردید.

حساب های بانکی offshore معمولا معاف از مالیات شناخته می شوند ،لیکن این موضوع به این معنی نیست که صاحب این حسابها به کلی از پرداخت مالیات معاف هستند بلکه صاحب حساب بایستی مالیات حاصل از سود این حسابها را در اظهار نامه شخصی خود پرداخت نماید .

حسابهای بانکی آفشور تشابه فراوانی با حساب های بانکی داخلی دارند. این حسابهای بانکی بین المللی اصول ساده ای دارند و از قوانین و شرایط بسیار شفافی برخوردار می باشند. اگر نگران سرعت دسترسی به پولتان هستید در خصوص این دسته از حسابهای بانکی ، خیالتان راحت باشد. شما همانند حسابهای داخلی به این حسابها نیز دسترسی لحظه ای دارید و میتوانید پولتان را برداشت یا انتقال دهید .

اگر هدف خاصی از پس انداز دارید (خرید خانه ،خودرو یا …) شما میتوانید حسابهای پس انداز بلند مدت را انتخاب نمایید، حسابهای آفشور بلند مدت از ۱۸۰ روز به بالا آغاز می گردد.

انواع حساب های پس انداز آفشور

حسابهای پس انداز آفشور به دو دسته تقسیم می گردند :

الف-حساب پس انداز کوتاه مدت : در این نوع حساب بانکی آفشور شما دسترسی سریع و بدون شرایط به وجوه خود دارید (Instant Access) ، منتها نباید از این حسابها سود ثابتی را انتظار داشته باشید.

ب-حساب پس انداز بلند مدت : این نوع حساب آفشور برای مدت زمانی مشخص به همراه نرخ سود معین افتتاح میگردد . همانطور که بیان گردید بازه زمانی حسابهای بلند مدت آفشور از ۱۸۰ روز به بالا آغاز می گردد. در این نوع حساب بانکی بین المللی صاحب حساب ،دسترسی سریع به پول خود نخواهد داشت.

نرخ سود حساب بانکی آفشور offshore

 نرخ سود بانکی در حساب های بانکی offshore به دو دسته ۱-نرخ متغیر ۲-نرخ ثابت تقسیم میگردد. نرخ ثابت ،نوعی نرخ سود است که در طول زمان معینی ثابت می ماند اما نرخ سود متغیر ممکن است افزایش یافته یا کاهش یابد .

بازه زمانی حسابهای با نرخ سود ثابت معمولا بین ۳ تا ۵ ماه است .

اگر تمایل دارید در خصوص پس انداز به ارز خارجی بیشتر بدانید و با ساختار بانکداری آفشور آشنا شوید ، همین حالا با موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل تماس بگیرید . مشاوره به شما افتخار ماست .

0