ثبت برند بین المللی ، ثبت علامت تجاری در دبی ، ثبت برند در دبی ، ثبت برند ، ثبت علامت تجاری ، ثبت برند در کشورهای عربی ،

ثبت علامت تجاری در امارات - ثبت برند در دبی

در این پست با همکاری دپارتمان مالکیت فکری موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل شما عزیزان را  با پروسه  ثبت علامت تجاری در امارات  آشنا می کنیم. قبل از ورود به بحث ثبت برند در دبی با تعریف علامت تجاری در امارات و قوانین حاکم بر آن و زمان اعتبار علامت تجاری آشنا می شوید سپس واجدین شرایط ثبت برند در دبی باذکر مدارک مورد نیاز آنها به شما توضیح داده خواهد شد و در انتها معاهداتی که از علامت تجاری در کشور امارات حمایت می کند را برمی شماریم برای دریافت توضیحات بیشتر دراین زمینه با اریکه عدل همراه باشید.

قانون حاکم بر علامت تجاری در امارات

قانون حاکم بر علامت تجاری در امارات ، قانون شماره ۳۷ علامت تجاری امارات متحده عربی مصوب سال ۱۹۹۲ با اصلاحات قانون شماره ۱۹ مصوب سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۲ می باشد.

متقاضی می تواند مستنداً به قانون فدرال شماره ۳۷ سال ۱۹۹۲ در خصوص علامت های تجاری امارات با اصلاحات سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۲ در امارات متحده علامت تجاری در امارات خود را ثبت کند.این قانون تعریف علامت تجاری، نام ها، کلمات، امضا ها، حروف، شکل ها، نقاشی ها، سمبل ها، عناوین، مهر های مالیاتی، مهرها، تصاویر، نقش ها، تبلیغات و بسته های محصولات و هر چیزی که ترکیبی از چند عنصر دیگر باشد را به عنوان علامت تجاری قابل ثبت می داند.صوت نیز به عنوان علامت تجاری قابل ثبت است بشرطی که با محصول خاص همراه باشد.

زمان اعتبار علامت تجاری در دبی

زمان اعتبار علامت تجاری در امارات پس از صدور گواهینامه  ۱۰ سال می باشد . البته در پایان این مدت،اعتبار علامت تجاری قابل تمدید است.

متقاضیان واجد شرایط ثبت برند در دبی

کسانی که می توانند به ثبت برند در امارات متحده اقدام نمایند عبارتند از :

 1. بومیان و اشخاص حقوقی داخلی که به هر تحو فعالیت تجاری،صنعتی و حرفه ای می کنند و یا درعرصه ارائه خدمات مشغول هستند.
 2. خارجیان (اشخاص حقیقی و حقوقی) که در عرصه های تجاری ،صنعتی، یا خدماتی مشغول به کار هستند
 3. خارجیانی (اشخاص حقیقی و حقوقی ) که در عرصه های تجاری ،صنعتی، آژانس های مسافرتی،و....در هر کشوری که با امارات متحده معاهدات متقابلی دارند.
 4. اشخاص حقوق عمومی (سازمانهای دولتی)
 5. مالکین برندهای معروف و معتبر

 مدارک مورد نیاز برای ثبت برند در دبی

 1. مدارک دال بر حق تقدم در ثبت برند دبی
 2. علامت تجاری 
 3. رونوشت مجوز فعالیت بازرگانی در دبی
 4. وکالت نامه وکلای مالکیت فکری و ثبت برند دبی
 5. کپی پاسپورت متقاضی به همراه جزئیات هویتی
 6. پیوست های لازم (اگر موجود باشد)

نکته: متقاضیان بین المللی که در کشور محل زندگی خود سفارت یا کنسولگری امارات متحده عربی را ندارند می توانند وکالت نامه و سایر اسناد خود را در یکی از  کشورهای عرب حوزه خلیج فارس گواهی نمایند. بدین ترتیب گواهی، این اسناد در وزارت امورخارجه یا وزارت مرتبط دیگر قابل انجام خواهد بود.

زبان انجام پروسه و روند انجام کار

 1. درخواست ثبت علامت تجاری بین المللی باید به زبان عربی باشد. وزارت اقتصاد مسئول ثبت علامت تجاری در دبی و علامت تجاری در امارات متحده است.
 2. زمانی که درخواست ثبت برند در امارات متحده تقدیم شد علامت تجاری برای بررسی و اعتبار سنجی وارد صف می گردد. درخواست هایی که توسط مرجع ثبت پذیرفته می شوند در مجله برندها و علامتهای تجاری و ۲ روز نامه محلی عرب منتشر میگردند. یک فرصت ۳۰ روزه برای اعتراضات در نظر گرفته می شود.

معاهدات حامی علامت تجاری دوبی

 1. کنوانسیون پاریس (معاهده حمایت از مالکیت صنعتی)
 2. کنوانسیون سازمان جهانی مالکیت فکری (وایپو)
 3. معاهده تریپس سازمان تجارت جهانی
 4. قراردادهای اقتصادی میان کشورهای حوزه خلیج فارس

امارات متحده عربی علامتهای ثبت شده را به صورت بین المللی مورد حمایت قرار می دهد حتی اگر این علامت ها در داخل امارات ثبت نشده باشند. شناسایی، شهرت و محبوبیت برند و علامت تجاری در این موارد ملاک عمل و حمایت خواهد بود.

1
نظر بدهید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
عليرضا Recent comment authors
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین رای
عليرضا
کاربر مهمان
عليرضا

تاسیس نمایندگی شرکتی که در استرالیا شعبه دارد مربوط به ماساژ