تحلیل ام تی (MT) در کد سوئیفت

در این مقاله با کمک متخصصین اریکه عدل در دپارتمان بانکی به تحلیل ام تی (MT) در کد سوئیفت می پردازیم. ما در مقاله « تعریف کد سوئیفت و ساختار آن » این کد را باز کردیم و سپس در مقاله « کد سوئیفت ; مزایا و کارکردها» در خصوص امتیازات و کاربردهای کد سوئیفت حرف زدیم. اکنون در مقاله تحلیل ام تی در کد سوئیفت با ما همراه باشید.

اصطلاح سوئیفت که مخفف عبارت Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication می باشد به موسسات مالی و غیر مالی اجازه می دهد تا در بستر یک شبکه کد گذاری شده پیامهای مالی را رد و بدل نمایند .

ام تی ( MT ) به چه معناست ؟

ام تی ( MT ) در کد سوئیفت که مخفف عبارت Message Types می باشد به معنای نوع پیام می باشد .

پیام سوئیفت از پنج بخش مختلف تشکیل شده است  ، سه بخش سر برگ ، یک بخش محتوی پیام و بخش نهایی   . ام تی یا نوع پیام نقش به سزایی در شناسایی محتوای پیام سوئیفت ایفا می نماید . همه پیام های سوئیفت شامل ” ام تی ” ( نوع پیام ) به حروف می باشند . بعد از این حروف به طور معمول  یک عدد ۳ رقمی هم ذکر می گردد . برای درک بهتر به مثالهای زیر که مرتبط  با یک سفارش خرید یا فروش از شخص ثالث است ، توجه بفرمایید :

مثال اول : MT304

عدد اول یعتی ۳ نشانگر طبقه بندی پیام است . طبقه بندی معرف یک ابزار مالی خاص یا خدمات و سرویسهایی مانند فلزات با ارزش (۶) ، بازار خزانه داری (۳) یا چکهای مسافرتی (۸) می باشد . در مثال حاضر پیام ما مرتبط با بازار خزانه داری می باشد .

عدد دوم نماینده گروهی از بخشهای چرخه معاملاتی است ، عدد صفر معرف گروه موسسات مالی و اعتباری می باشد .

عدد آخر نیز نماینده  و نشاندهنده نوع پیام است ، هزاران نوع پیام وجود دارد که نوع آن با استفاده از همین عدد آخر مشخص می گردد . در مثال حاضر عدد ۴ نشاندهنده نوع اطلاع رسانی می باشد.

فعالیت اریکه عدل در حوزه حقوق بانکی

دپارتمان بانکی موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل از سال ۲۰۱۵ در حوزه وکالت در افتتاح حساب بانکی بین المللی در بهترین بانکهای دنیا فعالیت می کند. اگر به دنبال حذف محدودیت های تجارت بین المللی هستید و می خواهید یک کانال بانکی مطمئن در اروپا داشته باشید ، توصیه می کنیم حتما به صفحه دپارتمان بانکی اریکه عدل نگاهی بیاندازید. ما حسابهای بانکی بین المللی را در بهترین بانکهای دنیا افتتاح می کنیم.

19+

3
نظر بدهید

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
مجیدعلى زمنصور باقرزاده Recent comment authors
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین رای
مجید
کاربر مهمان
مجید

سلام بهترین راه برای انتقال ارز که هم سندر و هم رسیور در امنیت باشن چیه؟

منصور باقرزاده
کاربر مهمان
منصور باقرزاده

سلاسلام امتی ۱۱۰ چیست وفرقش با ۱۰۳ چیه الان کسی میخاد ملک منو بخره وسند بزنه وجاش برای من پول توخارج بده ومیگه برات ۱۱۰ میزنم ومنظور از ام تی دوپینه چیه

على ز
کاربر مهمان
على ز

ام تى ١١٠ مربوط به صدور چک هستش
ام تى پین دار هم مربوط به ١٠٣ کاندیشنال هست که یک پین جهت رویت و یک پین جهت برداشت است
البته این شیوه خیلى وقته که دیگه متداول نیست