حقوق مالکیت فکری ، وکیل مالکیت فکری ، دپارتمان مالکیت فکری

تاسیس دپارتمان مالکیت فکری اریکه عدل

خداوند را شاکریم که همه روزه فرصت پیشرفت و شکوفایی را پیش روی ما قرار می دهد . همانطور که پیش از این خدمت مخاطبین محترم عارض شده ایم یکی از اهداف آرمانی موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل ، ارائه خدمات تخصصی حقوقی به معنای واقعی کلمه است . در حقیقت ملاک و معیاری که اریکه عدل را از سایر سرویس دهندگان جدا می کند ، عمدتاً همین هدف و انگیزه است . اکنون مفتخریم که تشکیل دپارتمان مالکیت فکری موسسه را رسما اعلام نماییم .

ارائه خدمات تخصصی حقوقی

در کشور ما تخصص و حرفه وکیل کمتر مورد توجه قرار گرفته است . معمولاً اکثر وکلا در تمام رشته ها و زمینه ها وکالت می کنند و این موضوع اصلا چیز خوبی نیست . به قول قدیمی ها همه چیز را همگان دانند ! شما از وکیلی که سالها در حوزه املاک فعالیت نموده است نمی توانید توقع داشته باشید که بهترین وکیل خانواده نیز باشد . چنین چیزی تقریبا غیر ممکن است . بدست آوردن تخصص در هر رشته شاید بیش از ۱۰ سال به زمان نیاز داشته باشد و عمر کوتاه انسان چنین فرصتی به وی نمی دهد تا در چندین رشته صاحب نظر و متخصص شود .

موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل همواره این معضل را در ذهن داشته و تلاش داشته است که راه حلی برای آن بیابد .  بایستی ساز و کاری فراهم می شد که مراجعین و مخاطبین اریکه عدل مطمئن باشند که زمانی که به موسسه مراجعه می کنند حتما و قطعا ، یکی از بهترین وکلای متخصص در کار خود را خواهند یافت و کار خود را به او خواهند سپرد .

ما به منظور ارائه خدمات تخصصی حقوقی و ایجاد این اطمینان در مردم  در سال ۱۳۹۴ اقدام به  تاسیس دپارتمانهای تخصصی حقوقی  نموده ایم . در هر کدام از این دپارتمان های تخصصی ، وکلای متخصص و کاردان همان حوزه مشغول به خدمت رسانی هستند . به عبارت دیگر وکلای خانواده مسئول رسیدگی به پرونده های خانواده هستند و کار تنظیم و تدوین قرارداد های داخلی و بین المللی در حیطه وظایف وکلای دپارتمان قرارداد ها می باشد .

اکنون به یاری خداوند متعال ، خبر بسیار خوبی برای جامعه مشترکین و مشتریان اریکه عدل داریم . روز قبل با تصویب هیات مدیره موسسه  ، به منظور ارائه خدمات تخصصی حقوقی در حوزه مالکیت فکری و دفاع از دعاوی تخصصی این حوزه ، دپارتمان تخصصی مالکیت فکری تاسیس شده است . برای آشنایی با این دپارتمان با ما همراه باشید .

حقوق مالکیت فکری ، وکیل مالکیت فکری

دپارتمان مالکیت فکری

شاخه مالکیت فکری در عرصه پهناور علم حقوق متاسفانه در کشور ما مغفول مانده است . این در حالی است که این شاخه (مالکیت فکری ) از ضروریات و نیاز های حیاتی جوامع پیشرفته محسوب می شود . در حقیقت حمایت های حقوق مالکیت فکری است که به مخترعین ، مولفان و مصنفان انگیزه ادامه راه و تولید علم و دانش و فن آوری را می دهد . اگر نخبگان حوامع از حمایت حقوق مالکیت فکری ، نا امید شوند هرگز خود را به زحمت نمی اندازند تا محصولی نو بیافرینند و آن محصول بدون حساب و کتابی توسط بقیه براحتی و بدون هیچ انتظامی استفاده شود .

عرصه حقوق مالکیت فکری نیز بسیار وسیع و گسترده است . حق اختراع ، علائم تجاری ، حق تالیف و تصنیف ، قرارداد های حوزه مالکیت فکری ، دعاوی مالکیت فکری و….  تاکنون هیچ مجموعه و موسسه تخصصی ، به شکل خاص و حرفه ای خدمات حقوقی مالکیت فکری ارائه نداده است . بسیاری از صاحبان حقوق مالکیت فکری یا مالکیت معنوی برای اخذ مشاوره حقوقی تخصصی ، نظارت بر قرارداد هایشان و دفاع از دعاوی له و علیه انها در دادگاه سردر گم و ناتوان هستند .

موسسه حقوقی اریکه عدل با درک ضرورت وجود یک نهاد متخصص حقوقی در حوره مالکیت فکری ، اقدام به تاسیس یک دپارتمان تخصصی نموده است . در دپارتمان مالکیت فکری اریکه عدل ، کلیه خدمات مرتبط با حوزه مالکیت فکری و معنوی به صورت جامع و حرفه ای ارائه می گردد . مالکین و ذی نفعان حقوق مالککیت فکری دیگر هیچ نگرانی درباره حفظ حقوق و منافعشان و استفاده و بهره برداری تجاری از آنها نخواهند داشت .

دپارتمان تخصصی مالکیت فکری موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل با سرپرستی جناب آقای عباس رضایت وکیل پایه یک دادگستری و دارای تحصیلات مقاطع عالی در رشته های حقوق مالکیت فکری اکنون افتخار دارد تا به شکل تخصصی و حرفه ای حامی کلیمه مخترعان ، مولفان و مصنفان کشور باشد .  امید است این حرکت بزرگ و نمادین سبب رشد و توسعه صنعت ، فن آوری و تجارت و اقتصاد میهن عزیزمان ایران باشد .

نظرات شما عزیزان در این خصوص همواره چراغ راه و لوای هدایت ما بوده است . همانند گذشته  ما را با انتقادات و پیشنهادات ارزنده خود در بخش دیدگاه ها مفتخر نمایید .

 

0
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *