بررسی مفهوم حقوقی تراست

تراست  (ائتلاف ) یک رابطه  نمایندگی و کارگزاری می باشد ، که در آن یک طرف ، بعنوان امانت گذار شناخته میشود .  و طرف دیگر  قیم . متولی  و معتمد ،  که  تضمین میدهد محق به نگهداری وحفظ عنوان مالکانه املاک یا دارایی هایی به نفع شخص ثالث  می باشد . تراست ها برای تامین صیانت و حمایت قانونی دارایی های سپرده گذار می باشند. تا اطمینان حاصل شود که  دارایی های سپرده گذار طبق خواسته های  وی سپرده گذاری و  صرف میشود ، در وقت صرفه جویی کند ، بروکراسی را کاهش دهد  و  برخی موارد دیگر ، هزینه های مالیات بر ارث و املاک  را کاهش دهد و یا از آن جلوگیری نماید . در امور مالی ،همچنین میتواند نوعی ازسرمایه  ائتلافی چند شرکت مالی ،  به عنوان یک شرکت سهامی عام باشد .

نقض تراست

ائتلاف ها توسط  سازمان ها یا افرادکه مبالغ و دارایی ها را انتقال می دهند تشکیل میشوند ( فرد به همراه وکیلش .مونث /مذکر ) تصمیم می گیرد چگونه بخشی و یا کل دارایی هایشان را انتقال دهند. این تضمین گیرنده های امین  ، دارایی ها  را برای ذینعفع های تراست انجام می دهند . قوانین  تراست بستگی به شرایطی که تدوین شده دارد . در برخی  مناطق ، امکان اینکه ذینفع های قدیمی تر ،به عنوان وکیل باشند ، هست .  برای مثال در برخی از حوزه های قضایی ، متقاضی می تواند  همزمان  یک منتفع و یک وکیل باشد .

یک تراست می تواند  تعیین نماید که چگونه پول شخص ، زمانی که فرد زنده است ، یا بعد از مرگش  ، مدیریت و صرف شود .یک تراست کمک می کند تا از مالیات و مالیات بر ارث جلوگیری کند و دارایی ها را از طلبکاران محافظت کند  و می تواند شرایط ارث  را برای ذینفع ها تعیین نماید.معایب تراست ها این است که آنان به زمان و پول نیاز دارند و نمی توانند براحتی معامله را لغو کنند و بر هم بزنند. یک تراست ، راهی  برای تامین ذینفعی که زیر سن قانونی است می باشد  و یا  فردی که معلولیت روانی دارد، که ممکن است توانایی مدیریت در امور مالی را مختل نماید . تا زمانیکه ذینفغ قادر به مدیریت دارایی ها خود باشد ، وی اعتبار را دریافت خواهد کرد .

انواع تراست

تراست انواع گوناگون دارد ، هرکدام دارای یک یا چندین  کاربرد هستند  مانند ذیل:

 

 

تراست حیات یا مبنا بر وصیت نامه

تراست حیات ( در طی زنده بودن فرد ) سند کتبی است که  دارایی های فرد را برای استفاده  و نفغ شخصی در طی زندگی و حیاتش به نفع  وی در طول زندگی اش مدیریت میشود  . این دارایی های به ذینفع ها در زمان مرگ فرد انتقال داده می شود. فرد یک متولی امین  دارد که مسئول انتقال دارایی ها است.

تراست وصیت نامه ، همچنین یک متولی که تعیین می کند چگونه دارایی ها بعد مرگ شخص ، برنامه ریزی شود .

قابل فسخ  یا غیر قابل فسخ

یک تراست قابل فسخ می تواند  در طی حیات وی تغییریا فسخ شود توسط  سازمان یا شخصی که مبالغ یا دارایی ها را عطا می کند .

 تراست غیر قابل فسخ ، همانطور که از نامش پیداست، غیر قابل فسخ می باشد حتی بعد از مرگ .

تراست در طول حیات قابل فسخ یا غیر قابل فسخ می باشد . وصیت نامه می تواند غیر قابل فسخ باشد . تراست غیر قابل فسخ معمولا بیشتر خواهان دارد .

 واقعیت این است که ، غیر قابل تغییر می باشد ، و شامل دارایی هایی می باشد که همیشه از مالکیت سازمان یا شخص عطا کننده ،  خارج شده است . این مطلبی است که مالیات های املاک را به حداقل می رساند و یا بطور کامل جلوگیری می کند.

سرمایه یا عدم سرمایه

تراست سرمایه  ، دارایی های معتبری در طول عمرمی باشد .  تراست عدم سرمایه ، توافقنامه بدون سرمایه می باشد .  تراست های غیرسرمایه ای  بعد از مرگ دارنده آن ،می تواند سرمایه ای یا غیر سرمایه ای باقی بماند .

از زمانیکه تراست غیر سرمایه ای ، دارایی ها را به مخاطره می اندازد ،

بسیاری از تدابیر برای  جلوگیری از این مخاطرات طراحی می شوند . تامین مالی مناسب ضروری می باشد .

اهداف مشترک ائتلاف ها

سرمایه ائتلاف ها ،  یک سند ( امان نامه )  قدیمی می باشد که در حقیقت به زمان فئودالی بر میگردد . که گاهی  هم مردود می باشد . به دلیل ارتباط با بی سرمایه ای و بی ثروتی ( به عنوان یک منبع مالی ضعیف ) تلقی میشود. اما تراست ها انگیزه های بالایی هستند که می تواند دارایی ها را حمایت کند و آنها را به دست افراد لایق در حال حاضر و آینده بسپارد. و آنها را بعد از مرگ مالک  به دارندگان اصلی روانه کند . تراست ماهیت قانونی دارد . بنابراین ، پول بطور کلی می تواند برای یکی از اعضای خانواده باشد . حتی یکی از بستگان که با بهترین نیت ها  بتواند اقامه دعوی کند ،  اگربا طلاق یا هر بدبختی دیگری مواجه شود که پول رابه مخاطره بیاندازد. گر چه بنظر میرسد که ، به افراد درجه یک  و خانواده هایشان هدایت میشود  ،

انها برای ایجاد و نگهداری پر هزینه هستند . آنهایی که  رتبه متوسط  دارند ،  برای آنها هم می تواند موثر باشد ،  برای مثال برای اطمینان از نقص  فیزیکی و یا نقص روانی .  در برخی شرایط انحصاری برای حفظ حریم خصوصی  به آسانی  از تراست ها استفاده می شود . شرایط یک درخواست ممکن است در برخی حوزه های قضایی عمومیت داشته باشد .

همان شرایط یک درخواست  می تواند از طریق یک تراست اعمال شود ، و افرادی که نمیخواهند تصمیم شان را بطور عام  بجای تراست منتشر و  انتخاب کنند .

تراست ها همچنین می توانند برای برنامه ریزی املاک استفاده شوند . بطور معمول ، دارایی یک فرد متوفی به همسر منتقل می شود و سپس بطور مساوی به بچه های بازمانده تقسیم میگردد . بهر حال ، کودکانی که زیر سن ۱۸ سال هستند باید دارای قیم باشند و فقط روی دارایی ها تا زمانی احاطه دارند که کودکان به سن بلوغ برسند . متولیان و قیم ها همچنین می توانند برای برنامه ریزی مالیاتی اقدام نمایند . در برخی موارد ، پیامدهای مالیاتی با عملکرد تراست ها ، در مقایسه با دیگر راهکارها پایین تر هستند . به همین شکل ، کاربرد تراست ها ،  یک جز اصلی در برنامه ریزی مالیاتی برای افراد و شرکت ها تبدیل شده است .

دارایی هایی که به نفع تراست هستند ، از یک مرحله به مرحله دیگر ، می تواند به معنای صرفه جویی مالیاتی قابل توجهی برای وراث  باشد که در نهایت به ارث برده می شوند. متقابلا ،  دارایی هایی که صرفا در طول عمر مالک واگذار میشود ، اساسا هزینه اصلی خود را تامین می نماید .

مثالی از نحوه محاسبه 

سهام های موجود که ۵۰۰۰ دلار می ارزد، در  ابتدای زمان  خریداری شده ، وقتی که به ارث برده میشوند  ارزش ۱۰۰۰۰ دلار دارد. پایه ای از ۱۰۰۰۰ دلار دارد. بدین شکل ، ذینفع سهم الارث را بعنوان هبه دریافت می کند  وقتی مالک اصل هنوز زنده است  . پایه آنها ۵۰۰۰ دلار بود . اگر سهام ۱۲۰۰۰ دلار فروخته میشد ، شخصی که آنها را به ارث می برد  میتوانست مالیات را بر ۲۰۰۰ دلار بدست بیاورد ،در حالی که کسی که سهام را دریافت کرده باشد   ، می توانست مالیات بر سود ۷۰۰۰ دلاری بدهد . توجه داشته باشید که مرحله به مرحله  به طور کلی در مورد دارایی های ارثی  ، نه فقط آنهایی که مستلزم تراست هستند . نهایتا ، یک فرد می تواند تراست را که واجد شرایط  سیستم فدرالی  (سوبسید) را برای آنهایی که درخواست مساعدت مالی دارند را  ایجاد نماید ،  و هنوز هم حداقل سهمی از ثروت شان را حفظ کند.

چطور یک تراست در خارج ثبت کنیم ؟

دپارتمان شرکتها در موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل  در کشور های پرتغال و مالتا اقدام به ارائه سرویس های تخصصی ثبت تراست می نماید. برای اطلاع بیشتر توصیه می کنیم به صفحه تشکیل تراست در مادیرا مراجعه بفرمایید.

1+

نظر بدهید

avatar