مهاجرت به آمریکا ، گرین کارت آمریکا اقامت آمریکا سرمایه گذاری در آمریکا

آیا هنوز مهاجرت به آمریکا امکان پذیر است؟

سوالی که این روزها خیلی ها از دپارتمان مهاجرت اریکه عدل ( وکلای مهاجرت ایران) می پرسند این است که آیا هنوز مهاجرت به آمریکا امکان پذیر است؟ آیا راه گرفتن گرین کارت آمریکا برای ایرانیان باز است یا خیر ؟ اگر دمی وقت بگذارید امروز در دپارتمان مهاجرت اریکه عدل این بحث را با هم به گفتگو می گذاریم. با ما همراه باشید.

وضعیت کنونی مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان

دیگر همه شما می دانید که با فرمان ریاست جمهوری آمریکا ، آقای ترامپ چند کشور از ورود به آمریکا منع شدند که متاسفانه یکی از این کشور ها ، ایران بود. با این حال دادگاههایی که در آمریکا صلاحیت داشتند بخشی از این فرمان را معلق کردند و مجددا بخشی از این ملیت ها توانستند به امریکا بیایند و به اصطلاح به خانواده خود بپیوندند.

تا اینجا کار بحثی نیست کسانی که قبلا اقامت داشتند یا صاحب گرین کارت آمریکا بودند و یا اینکه در این کشور دارای خانواده بودند توانستند از این محدودیت ها تا حدودی گذر کنند. با این وجود هنوز وضعیت مهاجرت به آمریکا یا گرفتن گرین کارت آمریکا برای ایرانیان در هاله از ابهام است.

مگر فرمان ترامپ لغو نشد؟

در درجه اول فرمان لغو نشده است بلکه معلق شده در درجه دوم همانطور که عرض کردیم این فرمان ابعاد مختلفی دارد که عمده مباحث آن حول دو محور ورود به آمریکا و مهاجرت به آمریکا می چرخد. فرمان در بخش اول معلق شده اما در بخش دوم هنوز قطعیتی وجود ندارد.

بسیاری از افراد به دفتر اریکه عدل مراجعه کرده اند که به قصد مهاجرت به آمریکا حتی سرمایه گذاری های کلانی در آمریکا انجام داده اند اما به دلیل ایرانی بودن اصلا معلوم نیست که آیا این پرونده ها به نتیجه برسد یا خیر. گذشته از دولت امریکا این سازمان مهاجرت و کارشناسان آن است که در این خصوص تصمیم نهایی را می گیرد به همین دلیل متخصصان و صاحب نظران زیاد در خصوص پذیرش ایرانی ها مطمئن نیستند.

مهاجرت به آمریکا ، گرین کارت آمریکا اقامت آمریکا سرمایه گذاری در آمریکا

چه ریسکهایی وجود دارد؟

همانطور که گفتیم هنوز تکلیف مشخص نیست که آیا ایرانی ها در خصوص مهاجرت به آمریکا پذیرش می شوند یا خیر. ریسک بزرگ این ماجرا این است که احتمال دارد بعد از انتقال سرمایه متقاضی به آمریکا به عنوان یک ایرانی علاوه بر اینکه این پرونده مهاجرتی مدتها در بلاتکلیفی باشد ، در صورت عدم پذیرش یا طولانی شدن بیش از حد پروسه  حتی خارج کردن سرمایه هم از امریکا موانع زیادی داشته باشد. چون بانکهای آمریکایی اصرار دارند سرمایه را به حساب خود شخص برگردانند و از طرفی به این آسانی به حساب ایرانی ها پرداخت و انتقال ندارند.

در نتیجه ممکن است هم اقامت داده نشود و هم سرمایه در این کشور گیر کند. ( بنده مدتها با پرونده ای با شرایط یکسان درگیر بوده ام و بانک آمریکایی برای بازگرداندن سرمایه شرایطی را وضع کرده بود که عملا غیر ممکن می نمود ).

راهکار جدید مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان

برای رسیدن به هدف اگر دو راه وجود داشته باشد که یکی نزدیک اما مبهم و پر خطر بوده و دیگری دور اما مشخص و عاری از خطر باشد ، انسان عاقل راه دوم را انتخاب می کند. در خصوص مهاجرت به آمریکا هم دور راه وجود دارد :

۱- اقدام و سرمایه گذاری با هویت ایرانی 

۲- اقدام و سرمایه گذاری با هویت دیگر 

وکلای مهاجرت ایران به عنوان دپارتمان تخصصی اریکه عدل در موضوع مهاجرت ، بعنوان یک مرجع متخصص و آگاه در این روزها راه دوم را پیشنهاد می دهد. بنابراین اگر کمر همت بسته اید و مقصد شما آمریکا است ، به گفته ریش سفیدان این عرصه اعتماد کنید. روش ما این است که ابتدا برای متقاضی و خانواده اش پاسپورت ترکیه را تهیه کرده و سپس با این هویت جدید پروسه مهاجرت به آمریکا را کلید می زنیم.

کشور ترکیه از سال ۱۹۳۳ به بعد دارای معاهدات دوجانبه با آمریکا در موضوعات سرمایه گذاری و مهاجرت است و این معاهدات به تبعه ترک این اجازه را می دهد که بدون نگرانی در مسیری مطمئن و بدون ریسک اقامت آمریکا و در گام بعدی گرین کارت امریکا را با خیال راحت دریافت کند. برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص نحوه دریافت پاس ترکیه به مقاله « دریافت سریع پاسپورت ترکیه » مراجعه بفرمایید. همچنین در مقاله « خرید ملک در ترکیه و اخذ پاسپورت این کشور » هم می توانید اطلاعات مفیدی در این خصوص بدست بیاورید.

مهاجرت به آمریکا ، گرین کارت آمریکا اقامت آمریکا سرمایه گذاری در آمریکا

کدام روشهای مهاجرت به آمریکا در دسترس است؟

با فرمولی که وکلای مهاجرت اریکه عدل توسعه داده اند، دست ایرانی ها در موضوع مهاجرت به آمریکا بسیار باز تر می شود. اگر با اریکه عدل همراه شوید برنامه های مهاجرتی زیر در دسترس شما خواهد بود:

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص برنامه های مهاجرتی فوق روی عنوان آن کلیک کنید و اطلاعات جامع سایت وکلای مهاجرت ایران در این خصوص را مطالعه بفرمایید.

0

نظر بدهید

avatar