اقامت الکترونیک استونی

اقامت الکترونیک استونی

اقامت الکترونیک چیست ؟

اقامت الکترونیک عبارت ست از اینکه یک دولت در محیط بین المللی ، به صورت کاملا قانونی اقدام به ارائه اسناد هویتی کشورش به متقاضیان از سرتاسر دنیا می کند (هویت دیجیتال) .

این موضوع سبب می گردد تا افرادی که بواسطه تابعیتشان در محیط تجاری بین المللی با محدودیت مواجه هستند (ماننده ایرانی ها ) بتوانند شرکت بین المللی ثبت کنند و به صورت آنلاین شرکتشان را اداره کنند و از این طریق به کسب و کار بین المللی بپردازند .

جمهوری استونی به عنوان اولین کشور در دنیا اقدام به ارائه اقامت الکترونیک می نماید .یک هویت دیجیتال برای هر کسی در هر جای دنیا که قصد راه اندازی کسب و کاری مستقل از مکان جغرافیایی را داشته باشد.

اقامت الکترونیک علاوه بر موارد بالا سبب تسهیل دسترسی به خدمات امن و آسان الکترونیک در کشور مقصد می گردد .برخورداری از این خدمات موجبات افزایش اعتماد طرفین تجاری شما را فراهم خواهد آورد.

اختیارات شخص دارای اقامت الکترونیک :

 • امضای دیجیتال اسناد و قرارداد ها
 • بررسی صحت و اعتبار اسناد و قراردادهای امضا شده
 • انتقال اسناد و مدارک به صورت امن و محرمانه
 • تاسیس شرکت آنلاین با هوست استونیایی ( جهت تاسیس این شرکت بایستی یک آدرس فیزیکی در استونی داشته باشید . وکلای ما در این امر به شما یاری خواهند رساند)
 • مدیریت شرکت از هر جای دنیا به صورت آنلاین
 • استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک و انتقال پول به هر جای دنیا ( در حال حاضر افتتاح حساب بانکی در استونی نیازمند یک بار مراجعه شما به بانک مربوطه می باشد . با این حال شما عزیزان می توانید توسط خدمات افتتاح حساب بانکی ما در اروپا این کار را به صورت غیر حضوری انجام دهید )
 • انجام امور مالیاتی استونی به صورت آنلاین ( اقامت الکترونیک خود به خود سبب ایجاد پرونده مالیاتی نمی گردد . جهت ایجاد کد مالیاتی و مدیریت آن بالاخص جلوگیری از تعلق مالیات مضاعف می بایستی حتما از مشاورین مالی ما کمک بگیرید)

کلیه این امکانات که برای چند دهه برای شهروندان استونی فراهم بوده است اکنون برای کسانی که اقامت الکترونیک اخذ می کنند نیز در دسترس است . استونی مفتخر است که پیشگام ایده کشور بدون مرز بوده است.

کارت هوشمند مقیم الکترونیک

شخص مقیم الکترونیک یک کارت هوشمند دریافت می کند که امکانات زیر را برای وی به ارمغان می آورد :

 • شناسایی دیجیتالی جهت استفاده از خدمات امن مالی و تجاری
 • امضای دیجیتال اسناد و مدارک
 • بررسی صحت و اعتبار اسناد و قراردادهای امضا شده
 • استفاده از خدمات اسناد محرمانه و محافظت شده

کارت هوشمند اقامت الکترونیک استونی

امضای دیجیتالی که در بالا از ان یاد شد ارزش قانونی معادل با امضای دست نوشته دارد . همچنین این کارت هوشمند همانند آن است که طرف تجاری شما ، شما را از نزدیک دیده و احراز هویت کرده است . این مساله سبب می گردد مشکل بی اعتمادی میان تجار مرتفع گردد.

دقت بفرمایید که اقامت الکترونیک ، به معنی کسب تابعیت کشور استونیا یا حق ورود به این کشور یا اتحادیه اروپا نیست. در واقع این نوع اقامت ،  یک ابزار تجاری جهت تسهیل کسب و کار بین المللی است . به عبارت دیگر این کارت هوشمند نشان هویت فیزیکی فرد نیست و نمی توان از آن به عنوان سند مسافرت استفاده نمود .

در صورتی که قصد مهاجرت به اروپا را دارید ، می توانید از خدمات دیگر ما همچون مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و یا مهاجرت از طریق ثبت شرکت  استفاده نمایید.

نکات مهم در خصوص اقامت الکترونیک

اقامت الکترونیک استونی ، سبب اعطای تابعیت ، اقامت دائم یا موقت در این کشور ، حق ورود به استونی و یا اتحادیه اروپا و مالیات اقامت و ... نخواهد بود . کارت هوشمند اقامت الکترونیک استونی ، مدرک فیزیکی نشانگر هویت و ابزار مسافرت محسوب نمی شود . اقامت الکترونیک ویزا نیست و تکلیف اخذ ویزا را ساقط نمی کند .

بازدیدکننده گرامی :

متن فوق حاصل تلاش و تحقیق نویسندگان گروه وکلای بین المللی اریکه عدل می باشد ، صمیمانه خواهشمندیم در صورت استفاده از آن در متون تحقیقی خود ، به مالکیت ادبی اثر ارج نهاده و حتما منبع را نیز ذکر بفرمایید . سپاسگذاریم.

سوالات خود را در خصوص این سرویس در بخش مشاوره حقوقی آنلاین مطرح بفرمایید .