مشاور حقوقی قراردادهای بین المللی ، وکیل قراردادهای بین المللی ، قراردادهای خارجی

یکی از ابزارهای بسیار مهم و برجسته تجارت بین المللی ، قرارداد ها می باشد . قراردادها ست که به روابط بین اشخاص حقیقی و حقوقی انتظام می بخشد و حوزه حقوق و تکالیف طرفین را ترسیم می نماید . اهمیت موضوع در قراردادهای بین المللی و قراردادهای خارجی دو چندان می شود .  نادیده گرفتن اهمیت قرارداد ها توسط کسانی که به تجارت بین المللی می پردازند اغلب نتایج زیانبار و غیر قابل جبرانی در پی داشته است . البته اهمیت قراردادها فقط مربوط به حوزه بین المللی نیست بلکه قرارداد ها در حوزه حقوق داخلی نیز نقش بسزایی را به عهده دارد . در فرض تخلف یکی از طرفین معامله ، یک نسخه مکتوب قراردادی می تواند کمک بسیار بزرگی به طرف دیگر برای مطالبه ضرر و زیان و خسارات بنماید . این نسخه مکتوب راه را بر بسیاری از تفسیرهای غرض ورزانه ، بهانه جویی ها و توجیه های غیر منطقی طرف دیگر خواهد بست .

مشاور حقوقی قراردادهای بین المللی ، وکیل قراردادهای بین المللی ، قراردادهای خارجی

طرفین یک رابطه مالی و تجاری قبل از اینکه کسب و کار مشترک یا معامله مشترک را آغاز نمایند شروط و تعهدات و تکالیف خودشان را در غالب یک یا چند جلسه مذاکره تعیین می نمایند . قرارداد در واقع نسخه مکتوب این توافقات است در حالی که از استانداردهای حقوقی و قضایی و چهارچوب های قانونی گذر کرده است . وکیل و مشاور حقوقی قرارداد ها وظیفه دارد در تمامی مراحل انعقاد قرارداد حضور موثر داشته و بر کلیه مراحل تهیه و تنظیم قرارداد نظارت نماید .

از قدیم گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است ! ما هم به این جمله تاکید داریم . یک قرارداد منطبق بر اصول حقوقی و قضایی بسیاری از دردسر های آینده طرفین قرارداد را از بین خواهد برد . علاوه بر این طرفین دقیقا می دانند که در چه راهی باید گام گذارند و چه کارهایی را نباید انجام دهند . خلاصه کلام همه چیز روشن و مشخص است و در صورت تخلف نیز طرفین دقیقا می دانند چه مجازاتی در انتظار آنهاست .

قراردادهای بین المللی

نگاه حرفه ای در قراردادهای بین المللی جلوه بیشتری پیدا می کند ، مواردی همچون قانون حاکم بر قرارداد ، اقامتگاه قراردادی طرفین ، شرایط حمل و نقل و زمان انتقال ماکلیت و مسئولیت ها ، مدیریت امور مالی قرارداد و سهم طرفین از هزینه ها و منافع ، بیمه ، امور گمرکی ، سرمایه گذاری و دهها موضوع و سرفصل دیگر باید به دقت در قراردادهای بین المللی طرح ، بررسی و موضوع تصمیم واقع شوند و به صورت کاملا حقوقی و اصولی مکتوب گردند .

موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل ، با تجربه درخشان خود در عرصه قرارداد جوینت ونچر ، قرارداد فاینانس ، قرارداد فرانشیز ، قرارداد بای بک ، قرارداد بیع متقابل و .... آماده خدمت رسانی به بدنه تجاری کشور عزیزمان ایران می باشد .

مشاور حقوقی قراردادهای بین المللی

مشاور حقوقی قراردادهای بین المللی و یا  وکیل قراردادهای بین المللی در حقیقت فردی متخصص است که بر کلیه امور فنی و علمی تنظیم قراردادهای خارجی تسلط کامل دارد . وکیل قراردادهای بین المللی بایستی هم در داخل کشور به عنوان مشاور حقوقی فعالیت کرده باشد و هم تجربه کار به شرکتهای حقوقی خارجی را در رزومه خود داشته باشد .

مشاور حقوقی قراردادهای بین المللی کسی است که در موارد مختلف در هر دو جبهه کار کرده باشد و صاحب تجربه باشد . به طور مثال آقای محمد مسعودی مدیریت عامل موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل علاوه بر اینکه سالها سابقه فعالیت در دایره حقوقی شرکتهای تجاری ایرانی را داشتهه و حافظ منافع ایشان در مقابل طرف های قراردادهای خارجی بوده است ، مدت ها نیز در شرکتهای حقوقی برجسته خارجی و در دایره حقوقی آنها فعالیت نموده است و به سیاست های شرکتهای خارجی کاملا آشناست .

 

تهیه و تنظیم قراردادهای بین المللی در واقع تخصص و حرفه وکلای تجارت بین الملل است و نیاز به تجربه و سابقه کاری وسیع در این حوزه دارد . موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل با بازوان قدرتمند تجاری خود ، نقش عمده ای در انعقاد بسیاری از قراردادهای جاری و پایان یافته کشور عزیزمان ، در صنایع و حرف مختلف ، داشته است و  دارد . در واقع اریکه عدل به خود می بالد که حجم عمده ای از روابط تجاری با خارجیان از کانال تخصص و تبحر این موسسه عبور کرده است .

عناوین قراردادهای بین المللی بسیار وسیع و گسترده است لیکن می توان در زمینه تهیه و تنظیم قراردادهای بین المللی به چند عنوان مبتلابه و مهم اشاره کرد . سپردن کارهای به افراد متخصص همواره کاری عاقلانه و مطابق با اصول جامع مدیریت می باشد . اریکه عدل می تواند در قراردادهای بین المللی زیر همراه و همیار شما فعالان عزیز تجاری باشد :

تهیه و تنظیم قرارداد جوینت ونچر Joint Venture

یکی از موارد مداخله وکیل قراردادهای بین المللی قرارداد JV یا جوینت ونچر است .  مشارکت انتفاعی ، مشارکت تجاری یا جوینت ونچر یکی از راههای فوق العاده و البته معمول جذب سرمایه گذاران خارجی و گسترش کسب و کار تجاری شناخته می شود . موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل با تمرکز ویژه بر حقوق تجارت بین الملل اکنون یکی از سرویس دهندگان برجسته این حوزه بوده که با استفاده از دانش ، تجربه و تخصص وکلای حرفه ای این حوزه به تهیه و تنظیم قراردادهای بین المللی جوینت ونچر مبادرت می ورزد .

برای آگاهی بیشتر در خصوص این سرویس به صفحه  خدمات حقوقی قرارداد جوینت ونچر  مراجعه بفرمایید .

تهیه و تنظیم قرارداد فاینانس Finance Agreement

یکی  دیگر از موارد مداخله وکیل قراردادهای بین المللی قرارداد فاینانس یا تامین مالی است . موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل افتخار دارد با همکاری دپارتمان تخصصی قراردادها خدمات جامع و کاملی در خصوص قرارداد فاینانس یا قرارداد تامین مالی ارائه نماید. فعالان اقتصادی عزیز که قصد ورود به قرارداد فاینانس دارند نیاز به خدمات وکیل فاینانس و مشاور حقوقی فاینانس دارند. می توانند با خیالی آسوده تهیه و تدوین و نظارت بر قرارداد فاینانس (قراردادتامین مالی) و همچنین ارائه نظریه حقوقی به نهادهای مالی را به دپارتمان قراردادهای اریکه عدل واگذار نمایند.

برای آگاهی بیشتر در خصوص این سرویس به صفحه  خدمات حقوقی قرارداد فاینانس مراجعه بفرمایید .