دسته بندی : دپارتمان خانواده

1 امتیاز
7 بازدید
سلام . برای ازدواج دوم رضایت محضری خانم اول کافی است یا خیر؟
  • عادل پرسیده شده 3 هفته قبل
  • آخرین فعالیت 3 هفته قبل
0 امتیاز
51 بازدید
اگر زن به دلایل نداشتن امنیت و یا ضررهای جسمی و روحی با حکم دادگاه مبنی بر صدور حکم عدم تمکین، از...
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
0 امتیاز
31 بازدید
آیا پدر می تواند حق ولایت خود را بر دختر، در مقابل وجهی به داماد منتقل کند؟
  • ... پرسیده شده 3 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
0 امتیاز
39 بازدید
طبق ماده 1198 قانون مدنی، آیا ورشکسته ملزم به پرداخت نفقه زوجه دائمی و شرعی خود است؟
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
0 امتیاز
38 بازدید
چنانچه زوج دادخواست تمکین طرح کند و زوجه در جلسه اول دعوا، مطالبه نصف مهریه را کرده باشد آیا زوجه...
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
0 امتیاز
37 بازدید
آیا زوجه می تواند پس از بدل تمکین و ناتوانی زوج از ازاله بکارت در قبال درخواست تمکین مجدد از سوی ...
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
0 امتیاز
18 بازدید
در پرونده تقاضای طلاق به لحاظ سوء معاشرت، خوانده در جلسه دادگاه و در مقام دفاع اظهار داشته: «این ...
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
0 امتیاز
15 بازدید
آیا گواهی عدم امکان سازش که در دادگاه بدوی صادر و در دادگاه تجدید نظر نیز تایید شده، قابل فرجام خ...
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
0 امتیاز
42 بازدید
در صورتی که گواهی عدم سازش ظرف مهلت سه ماهه به دفتر طلاق ارائه شود لکن ذی نفع اقدام تعقیبی خود را...
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
0 امتیاز
42 بازدید
اگر زوج تمام مهریه را قبل از عروسی به زوجه بپردازد و زوجه به دلایل شخصی حاضر به عروسی نبوده و در ...
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
0 امتیاز
25 بازدید
در عقد موقت می توان تمکین را به شرط ارث بردن قید کرد؟ آثار حقوقی شرط و عقد چگونه است؟
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
0 امتیاز
45 بازدید
حکم به تمکین اعلامی است یا اجرایی؟
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
0 امتیاز
14 بازدید
در معاملات معوض حق حبس برای هر دو طرف به وجود می آید. در عقد بیع فروشنده می تواند تسلیم مبیع را م...
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
0 امتیاز
16 بازدید
در صورتی که زوجه در منزل شوهر سکونت نداشته و در حوزه قضایی دیگری غیر از محل اقامت و سکونت زوج ساک...
  • ... پرسیده شده 1 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
0 امتیاز
29 بازدید
اگر زنی حاضر نشود با شوهر به منزل وی برود و بدون اجازه شوهر در خانه پدری خود بماند، آیا حق نفقه د...
  • ... پرسیده شده 3 ماه قبل
  • آخرین فعالیت 1 ماه قبل
نمایش 1 - 15 از 81 نتیجه
نیاز به مشاوره حقوقی دارید؟مشاوره آنلاین
Close
خبرنامه حقوقی اریکه عدل

آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید !