خانه

۰۴بهمن ۱۳۹۵
مطالبه چک از طریق اجرای ثبت ، مطالبه چک ، وصول چک

به نقل از وکلای دپارتمان وصول مطالبات اریکه عدل ، چک یکی از رایج‌ترین اسنادی است که برای معاملات مالی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد اما در شرایطی چک‌های صادره با «عدم پرداخت» موجه می‌شود، برای وصول وجه چک قانونگذار دو راه را پیش‌روی دارنده آن قرار داده است. اگرچه عموم مردم برای وصول چک به دادسرا یا دادگاه حقوقی مراجعه می‌کنند، اما مطالبه چک از طریق اجرای ثبت نیز امکان پذیر است . دایره اجرای ثبت هم از جمله مراجع قانونی است که امکان وصول چک از طریق آن وجود دارد.

۰۴بهمن ۱۳۹۵
نصف کردن دارایی در ازدواج ، تنصیف دارایی ، شرط نصف شدن دارایی شوهر ، تقسیم کردن دارایی شوهر

بسیاری از افراد گمان می کنند که شرط نصف کردن دارایی در ازدواج فقط برای خارجیان مصداق دارد و در حقوق ایران ردی از آن نیست اما این قضاوت صحیح نمی باشد . در قرارداد عقد نکاح ( عقدنامه ) می توان نصف کردن دارایی در ازدواج را شرط نمود . از دیدگاه حقوقی و قراردادی ، ازدواج نیز مانند هر عقدی می‌تواند شروطی را در دل خود بگنجاند.
به عبارتی دیگر طرفین عقد ازدواج می‌توانند هر شرطی که مخالف با مقتضای عقد مزبور نباشد را در ضمن عقد ازدواج یا عقد لازم دیگر قید کنند. این در حالی است که در حال حاضر در عقدنامه ها شروط چاپی مشخصی درج شده است، اما این بدان معنا نخواهد بود که امکان درج سایر شروط وجود نداشته باشد. یکی از این شروط مندرج در عقدنامه، شرط نصف کردن دارایی در ازدواج است که در ادامه به تشریح این شرط خواهیم پرداخت.

۰۴بهمن ۱۳۹۵
قرارداد فاینانس ، وکیل فاینانس ، مشاور حقوقی فاینانس ، وکیل تامین مالی ، قرارداد تامین مالی ، ارائه نظریه حقوقی

به دنبال انتشار مقاله قرارداد فاینانس ( تامین مالی ) در چند روز گذشته ، مخاطبین و خوانندگان وبلاگ حقوقی موسسه بین المللی اریکه عدل ، در تقاضاهای پی در پی از ما درخواست نمودند که چند نمونه قرارداد فاینانس یا همان قرارداد تامین مالی را برای دانلود در وبسایت قرار دهیم . به همین منظور چند قرارداد به زبان انگلیسی تهیه گردید و در این پست در دسترس عزیزان قرار خواهد گرفت .

۰۳بهمن ۱۳۹۵
حمایت حقوقی از آسیب دیدگان پلاسکو ، خدمات حقوقی و وکالتی رایگان به آسیب دیدگان پلاسکو ، وکیل پلاسکو

ما با تمامی خانواده های داغدار و در غم آمیخته حادثه پلاسکو همدردیم و آنچه را در توان داریم دریغ نخواهیم کرد . وکلای متخصص و مجرب موسسه حقوقی اریکه عدل به جهت تسکین دردها و همچنین تسهیل امور حقوقی و قضایی آسیب دیدگان پلاسکو ، در کلیه دپارتمانهای تخصصی خود آماده خدمت رسانی کاملا رایگان به آتش نشانان ، کسبه ، اهالی و کارکنان پلاسکو می باشند .

۰۳بهمن ۱۳۹۵
آرای قضایی ، رای دادگاه ها ، آرای وحدت رویه ، آرای دادگاه تجدید نظر ، رای دادگاه

در خصوص دعوی خواهان (خ. م. م. خ. ز.) با وکالت (ج. ص. ح. ز.) به طرفیت خوانده آقای (خ. خ. ز.) فرزند (خ. ع.) به خواسته مطالبه نصف دارایی با عنایت به اینکه دادگاه قادر به صدور رأی ماهوی باشد، نیاز به اخذ و ادای توضیح از خواهان در خصوص مفاد دادخواست تقدیمی و ضمایم آن داشته و دادگاه این امر را به خواهان ابلاغ قانونی نموده و لکن خواهان اقدامی به آن به عمل نیاورده، فلذا مستنداً به ماده ۹۵ قانون آیین دادرسی مدنی، قرار ابطال دعوی خواهان را صادر و اعلام می نماید. رأی صادره ظرف بیست روز پس از ابلاغ، قابل تجدیدنظر خواهی می باشد.

۰۳بهمن ۱۳۹۵
قرارداد فاینانس ، وکیل فاینانس ، مشاور حقوقی فاینانس ، وکیل تامین مالی ، قرارداد تامین مالی ، ارائه نظریه حقوقی

قرارداد فاینانس (قرارداد تأمین مالی) می تواند در انواع مختلف فعالیت های تجاری و اقتصادی استفاده شود و منابع مالی را فراهم کند. به عبارت دیگر هر پروژه هر پروژه ای که نیاز به تامین مالی خارجی داشته باشد ناگزیر از بهره گیری از قرارداد فاینانس است. بسیاری از قرارداد های فاینانس به قرض گیرنده این اجازه را می دهد که دین خود را از محل منافع حاصله از پروژه ای که تامین مالی شده است پرداخت کند . برای مثال شرکتی که برای ساخت و تجهیز یک سالن تئاتر با یک نهاد مالی و اعتباری وارد قرارداد فاینانس یا تامین مالی می شود ممکن است با قرض دهنده توافق کند که دیون موجود از محل فروش بلیط های تئاتر پرداخت شود .

۰۲بهمن ۱۳۹۵
آرای قضایی ، رای دادگاه ها ، آرای وحدت رویه ، آرای دادگاه تجدید نظر ، رای دادگاه

در خصوص دعوی (م. م.) با وکالت آقای (الف. الف.) به طرفیت (م. الف. الف. الف.) به خواسته الزام به تفکیک و تنظیم سند رسمی ۳۶ هزار متر مربع از اراضی ۱۱ اصلی گل آهک به صورت عرصه و اعیان دادگاه با توجه به صورت جلسه و لوایح واصله از ناحیه متداعیین و اینکه وکیل خواهان طی صورتجلسه مورخه ۱۸/۷/۸۹ دعوی خود را الزام خوانده به تنظیم سند رسمی به الزام خوانده به فروش زمین مورد ترافع تغییر داده و در جلسه رسیدگی آتی نیز هیچ کدام از طرفین در دادگاه حاضر نشدند و بدون اخذ توضیح از طرفین، امکان صدور رأی و اتخاذ تصمیم در ماهیت موضوع فراهم نبوده و به استناد ماده ۹۵ قانون آیین دادرسی مدنی قرار ابطال دادخواست خواهان صادر و اعلام می گردد. قرار صادره قابل تجدیدنظر است.

۰۲بهمن ۱۳۹۵
آرای قضایی ، رای دادگاه ها ، آرای وحدت رویه ، آرای دادگاه تجدید نظر ، رای دادگاه

با التفات به کلیه ی اوراق پرونده و رسیدگی های به عمل آمده، نظر به اینکه وکلای خواهان جهت اخذ توضیح پیرامون پرونده استنادی دعوت و مشارالیها با وجود استحضار از موضوع در محضر دادگاه حاضر نشدند، در نتیجه چون دادگاه بدون اخذ توضیح، قادر به صدور حکم نمی باشند، با اختیارات حاصله از ماده ۹۵ قانون آیین دادرسی مدنی، قرار ابطال دادخواست خواهان را صادر می نماید. مع الوصف اعلام می دارد رأی اصداری حضوری و ظرف مدت بیست روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدید نظر خواهی در محاکم محترم تجدیدنظر مرکز استان می باشد.

۲۹دی ۱۳۹۵
طلاق توافقی ، طلاق ، جدایی زوجین ، حقوق خانواده

شعبه نوزدهم دادگاه خانواده شهرستان قم در رسیدگی به دعوای زوجه علیه زوج به خواسته طلاق به جهت عسر و حرج ناشی از سوء معاشرت و سوء رفتار زوج، دعوای زوجه را پذیرفته و حکم به طلاق صادر کرده است.

۲۹دی ۱۳۹۵
آرای قضایی ، رای دادگاه ها ، آرای وحدت رویه ، آرای دادگاه تجدید نظر ، رای دادگاه

در صورتی دادگاه می تواند قرار ابطال دادخواست را به استناد ماده ۹۶ قانونی آیین دادرسی مدنی صادر کند که مدرک استنادی عادی ، مورد انکار یا تردید خوانده قرار گرفته و خواهان نتواند اصل آن را ارائه دهد

نیاز به مشاوره حقوقی دارید؟مشاوره آنلاین
Close
خبرنامه حقوقی اریکه عدل

آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید !