خانه

۲۷بهمن ۱۳۹۵
ازدواج بدون اجازه پدر

در مطالب قبلی موضوع اجازه پدر در ازدواج را بررسی نمودیم . در این پست دپارتمان خانواده موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل  قصد دارد موضوع ازدواج بدون اجازه پدر را که یکی از مسائل مبتلابه بسیاری از جوانان امروز است را به بحث و بررسی بکشاند . قبلا هم گفته ایم درست است که […]

۲۶بهمن ۱۳۹۵
بررسی اجازه پدر در ازدواج دختر ، اذن ولی در نکاح

اجازه پدر در ازدواج یا به زبان حقوقی اذن ولی در نکاح یکی از ارکان اصلی عقد نکاح و ازدواج می باشد . ممکن است برای خیلی ها این سوال مطرح باشد که اجازه پدر در ازدواج تا چه اندازه اهمیت دارد ؟ آیا می توان بدون اجازه پدر ازدواج نمود ؟ آیا مواردی وجود دارد که اجازه پدر از بین برود ؟ در صورتی که پدر در قید حیات نباشد تکلیف چیست ؟

۲۶بهمن ۱۳۹۵
تفاوتهای طلاق و فسخ نکاح ، طلاق با فسخ نکاح چه فرقی دارد

در این پست با همکاری دپارتمان خانواده موسسه حقوقی اریکه عدل به بررسی تفاوتهای طلاق و فسخ نکاح می پردازیم . واقف بودن به تفاوتهای طلاق و فسخ نکاح از آن جهت مهم است که هم زوج و هم زوجه در هر موقعیت بدانید حقوق و تکالیفش چیست و چگونه باید اجرا گردد . برای آشنایی بیشتر با این دو نهاد حقوقی با ما همراه باشید . در وقوع طلاق و فسخ نکاح شرایط و تفاوت‌هایی وجود دارد که باید در زمان طلاق و یا فسخ به آن‌ها توجه شود.

۲۵بهمن ۱۳۹۵
حقوق مالکیت فکری ، وکیل مالکیت فکری ، دپارتمان مالکیت فکری

خداوند را شاکریم که همه روزه فرصت پیشرفت و شکوفایی را پیش روی ما قرار می دهد . همانطور که پیش از این خدمت مخاطبین محترم عارض شده ایم یکی از اهداف آرمانی موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل ، ارائه خدمات تخصصی حقوقی به معنای واقعی کلمه است . در حقیقت ملاک و معیاری که اریکه عدل را از سایر سرویس دهندگان جدا می کند ، عمدتاً همین هدف و انگیزه است . اکنون مفتخریم که تشکیل دپارتمان مالکیت فکری موسسه را رسما اعلام نماییم .

۲۴بهمن ۱۳۹۵
پشتیبانی حقوقی شرکتها ، مشاوره حقوقی شرکتها ، مشاور حقوقی شرکت ، وکیل شرکت

در این پست قصد داریم به مزایای استفاده از خدمات تخصصی وکیل شرکت و مشاور حقوقی شرکت در شرکتهای ایرانی صحبت کنیم . سالیان دراز است که در کشورهای پیشرفته ، استفاده از وکیل شرکت و مشاور حقوقی شرکت حتی در بیزینس های بسیار کوچک از صروریات کسب و کار تلقی می گردد . این موضوع تا حدی اهمیت دارد که قبل از تاسیس هر شرکتی ، وکیل شرکت و مشاور حقوقی شرکت تعیین و استخدام می شود و سپس کلیه مراحل ثبتی و مراحل بعدی حیات شرکت با نظارت و مدیریت وکیل شرکت و مشاور حقوقی شرکت به مرحله انجام می رسد .

۲۰بهمن ۱۳۹۵
شیوه پذیرش پرونده در اریکه عدل

در این پست قصد داریم ، شیوه پذیرش پرونده در اریکه عدل و تشریفات اداری آن را از مراحل ابتدایی تا پایان دعوی شرح دهیم . موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل بر خلاف سایر دفاتر و موسسات شیووه منحصر بفردی در پذیرش پرونده های قضایی دارد . ما تلاش می کنیم تا با فراهم کردن بستر لازم و اندیشیدن تمهیدات مطابق استاندارد جهانی ، بهترین نتیجه را از مشارکت و همکاری وکلای متخصص بدست بیاوریم . مطمئناً بهترین نتیجه ما ، مصادف خواهد بود با حفظ نمودن حقوق و منافع موکل به بهترین شکل ممکن . جهت آشنایی بیشتر با روند کار اریکه عدل با ما همراه باشید .

۱۹بهمن ۱۳۹۵
طلاق به اراده مرد ، حق طلاق مرد ، طلاق گرفتن مرد

در این پست دپارتمان خانواده اریکه عدل قصد دارد ضمن نگاهی به قوانین و مقررات مربوط ، به بررسی و تحلیل موضوع طلاق به اراده ی مرد بپردازد . همانطور که آگاهی دارید در قوانین مدنی ما حق طلاق با مرد است و زن تنها در موارد استثنایی حق درخواست طلاق از محکمه را خواهد داشت . ما پیش از این در پست طلاق به درخواست زن ، مواردی را که زوجه می تواند از دادگاه درخواست طلاق نماید را بررسی نموده ایم . اکنون برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص موضوع طلاق به اراده ی مرد با اریکه عدل همراه باشید .

۱۹بهمن ۱۳۹۵
طلاق توافقی ، طلاق ، جدایی زوجین ، حقوق خانواده ، طلاق به درخواست زن ، درخواست طلاق از طرف زوجه

در این پست دپارتمان خانواده اریکه عدل قصد دارد ضمن نگاهی به قوانین و مقررات مربوط ، به بررسی و تحلیل موضوع طلاق به درخواست زن بپردازد . همانطور که آگاهی دارید در قوانین مدنی ما حق طلاق با مرد است و زن تنها در موارد استثنایی حق درخواست طلاق از محکمه را خواهد داشت . ما پیش از این در پست شرایط طلاق به اراده مرد توضیح داده ایم که مرد چگونه و در چه شرایطی می تواند از محاکم درخواست طلاق کند . برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص موضوع طلاق به درخواست زن با اریکه عدل همراه باشید .

۱۸بهمن ۱۳۹۵
سامانه الکترونیک ثنا ( سامانه ابلاغ الکترونیک )

چندی ست که قوه قضاییه برای ابلاغ اوراق قضایی از سامانه الکترونیک ثنا استفاده می کند . امروز وکلای اریکه عدل تصمیم دارند در نگاه کلی به نقد و بررسی ابلاغ الکترونیک و پس از آن به نقد و بررسی سامانه الکترونیک ثنا بپردازند . آیا سامانه الکترونیک ثنا با جامعه کنونی ایران همخوانی دارد ؟ آیا اطلاع رسانی صحیح به مردم می شود ؟ کیفیت سامانه الکترونیک ثنا چگونه است ؟ آیا عملکرد بهینه دارد یا خیر ؟ هدف از راه اندازی سامانه الکترونیک ثنا چیست ؟ برای یافتن پاسخ سوالات فوق با اریکه عدل همراه باشید

۱۸بهمن ۱۳۹۵
دفتر خدمات الکترونیک قضایی ، دفتر خدمات قضایی ،

ارایه خدمات الکترونیک قضایی، از طرح‌های بزرگ و مهم دستگاه قضایی می‌باشد که مورد توجه و تاکید مدیران عالی دستگاه قضایی است. به گفته پایگاه عدل ایران ، اجرای این طرح، گامی مهم در توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دستگاه قضایی و توسعه حکومت الکترونیک در کشور، به شمار می‌آید. امروزه آمادگی الکترونیک مردم و نیز ارتقای سطح دسترسی آنان به امکانات و تسهیلات فناوری اطلاعات و ارتباطات نسبت به گذشته، امکان کاهش مراجعات مردم به مراجع قضایی را تسهیل نموده است .

مشاوره حقوقی تخصصی رایگان 24 ساعتهسوال بپرسید !
Close
خبرنامه حقوقی اریکه عدل

آخرین مطالب و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید !