خانه

۲۶اسفند ۱۳۹۵
ارائه Legal Opinion در قراردادها ، تنظیم Legal Opinion ، وکیل قراردادها

قریب به اتفاق شرکتهای بزرگ اروپایی زمانی که قصد دارند با یک شرکت ایرانی وارد قرارداد مالی شوند ، مخصوصا جایی که بر اثر این قرارداد مقداری تعهدات مالی بر عهده طرف ایرانی مستقر گردد ، از طرف ایرانی درخواست می کنند تا Legal Opinion ارائه دهند . ارائه Legal Opinion در قراردادها ، بحثی تخصصی بوده و بایستی توسط وکیل متخصص تنظیم Legal Opinion که بر حقوق هر دو کشور احاطه کافی دارد تدوین و تنظیم شود . برای آشنایی با مبحث ارائه Legal Opinion در قراردادها با اریکه عدل همراه باشید .

۲۵اسفند ۱۳۹۵
دادگاههای شیراز ، مراجع دادگستری شیراز ، دادگاههای استان فارس ، مراجع دادگستری شیراز

جهت تسهیل دسترسی همونان عزیز به مراجع قضایی کشور پهناورمان ، در دسته بندی نشانی مراجع قضایی ، نشانی دادگاه ها و آدرس مراجع قضایی به همراه شماره تماس آنها منتشر می گردد . در این پست نشانی مراجع قضایی به استان فارس و شهر شیراز خواهیم پرداخت . جهت آگاهی از لیست جدید مراجع دادگستری شیراز ( دادگاههای شیراز ) با اریکه عدل همراه باشید .

۲۴اسفند ۱۳۹۵
ثبت شرکت با سهام 100 درصد خارجی

مدت هاست که مساله ثبت شرکت با سهام ۱۰۰ درصد خارجی در کشور عزیزمان مورد اختلاف و مباحثه است . امروز قصد داریم در این خصوص به بحث و مطالعه بنشینیم . آیا ثبت شرکت با سهام ۱۰۰ درصد خارجی در ایران امکان پذیر است ؟ اگر پاسخ مثبت است چه مستنداتی دارد و اگر پاسخ منفی است علت چیست و کدام قوانین و مقررات موجبات این ممنوعیت را فراهم می آورند . اگر شما هم تمایل دارید بدانید که آیا ثبت شرکت با سهام ۱۰۰ درصد خارجی در ایران امکان پذیر است یا خیر با اریکه عدل همراه باشید .

۲۴اسفند ۱۳۹۵
نمونه قرارداد جوینت ونچر

به دنبال انتشار تعدادی مقاله در خصوص قرارداد جوینت ونچر ، همچون قرارداد جوینت ونچر و ویژگی های آن ، شیوه تصمیم گیری در جوینت ونچرها و مقدمه قرارداد جوینت ونچر و مقالات دیگر مرتبط با این ساختتار قراردادی ، درخواست های بسیار زیادی در خصوص گذاشتن چند نمونه قرارداد یا همان نمونه قرارداد جوینت ونچر به دست ما رسید . اکنون فرصت آن دست داده است تا ۶ نمونه قرارداد جوینت ونچر را برای دانلود و بهره برداری علمی در سایت قرار دهیم . با اریکه عدل همراه باشید .

۲۳اسفند ۱۳۹۵

موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل همواره به دنبال گسترش شبکه تخصصی خود در کشورهای جهان بوده و هست . با توجه به اینکه کشور پرتغال یکی از بزرگترین و مهم ترین تارگت های ایرانیان در اروپا بوده و سالهاست که هموطنان گرامی ما به جهت مهاجرت و اخذ اقامت اروپا و سرمایه گذاری در این اتحادیه با کشور پرتغال در ارتباط هستند ، اریکه عدل نیز با یکی از با تجربه ترین و برجسته ترین شرکتهای حقوقی کشور پرتغال تحت عنوان Almeida , Dias Law Firm وارد قرارداد شده است .

۲۳اسفند ۱۳۹۵
رد دادخواست تجدیدنظرخواهی بی مورد

قاضی دادگاه بدوی باید توجه داشته باشد که رد بی مورد دادخواست تجدید نظر تجدیدنظر خواه در صورتی که شرایط پذیرش آن موجود باشد ، ممکن است موجبات تعقیب انتظامی قاضی مربوطه را فراهم آورد . لذا قاضی دادگاه بدوی باید در رد یا پذیرش دادخواست تجدید نظر باید بسیار محتاطانه عمل نماید چرا که علاوه بر عواقب انتظامی ممکن است حقوق حقه تجدیدنظر خواه بواسطه عدم دقت قاضی ، به طور کلی از بین برود .

۲۳اسفند ۱۳۹۵
اجرای شلاق برای محکوم جزای نقدی

دادیار اجرای احکام باید توجه داشته باشد که دقیقا آنچه که در حکم دادگاه آمده است به موقع اجرا گذارد . وی نمی تواند به حکم سلیقه خود عمل نماید . اجرای حکم شدید تر یا خفیف تر ، تعقیب انتظامی در پی خواهد داشت . در پرونده حاضر که ذیلا ذکر می شود دادیار اجرای احکام در یک پرونده به جای جزای نقدی ، سلاق را اجرا نموده و در جای دیگر که مجازات ، جزای نقدی و شلاق بوده ، تنها به اجرای جزای نقدی بسنده کرده است .

۲۲اسفند ۱۳۹۵
مهاجرت به اروپا از طریق ویزای طلایی پرتغال ، ویزای شنگن ، دریافت ویزای شنگن

به دنبال اصلاحات اخیر قوانین و مقررات مهاجرت پرتغال اکنون مهاجرت به اروپا از طریق ویزای طلایی پرتغال امکان پذیر شده است . دپارتمان مهاجرت موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل در راستای رسالت خود که همانا فراهم کردن بهترین و مناسب ترین راهها جهت اخذ اقامت اروپا برای هموطنان ایرانی می باشد ، اکنون با توجه به آخرین اصلاحات قوانین و مقررات مهاجرت کشور پرتغال ، پیشنهاد ویژه ای در زمینه سرمایه گذاری و مهاجرت به اروپا از طریق اقامت پرتغال ارائه می کند .

۲۲اسفند ۱۳۹۵
مهریه عند الاستطاعه ، معنای عند الاستطاعه در مهریه ، مهریه

اغلب افراد در جامعه اصطلاح مهریه عند المطالبه و عند الاستطاعه را شنیده اند و شاید هم در زمان عقد ازدواج خود با آنها برخورد داشته اند . در پست معنای عند الاستطاعه در مهریه به معرفی و بررسی مهریه عند الاستطاعه می پردازیم و شما را به مفهوم این نوع مهریه ( مهریه عند الاستطاعه ) آشنا می کنیم . با دپارتمان خانواده موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل همراه باشید .

۲۲اسفند ۱۳۹۵
لیست جدید مراجع دادگستری کرمانشاه ، آدرس دادگاههای کرمانشاه ، نشانی دادسرای کرمانشاه ، آدرس دادگاههای کرمانشاه

در این پست به درج لیست جدید مراجع دادگستری کرمانشاه یا همان آدرس دادگاههای کرمانشاه ( مجتمع های قضائی استان کرمانشاه ) می پردازیم . اگر به دنبال نشانی دادگاههای کرمانشاه از جمله دادسرای کرمانشاه ، دادگاه تجدید نظر کرمانشاه ، دادگستری سر ذهاب ، دادگستری دالاهو ، دادگستری اسلام آباد غرب ، دادگستری پاوه ، دادگاه قصر شیرین ، دادگاه گیلان غرب و … هستید با اریکه عدل در ادامه همراه باشید .

مشاوره حقوقی تخصصی رایگان 24 ساعتهسوال بپرسید !