حقوق تجارت بین الملل-دکتر اعلائی فر

حقوق تجارت بین الملل دکتر اعلائی فر

عنوان کتاب : حقوق تجارت بین الملل

تالیف : دکتر محمدعلی اعلائی فرد

ناشر : امین لشکری

شابک : ۸-۴۱۳-۱۵۸-۶۰۰-۹۷۸

حقوق تجارت بین الملل دکتر اعلائی فر

یکی از مهم ترین فعالیت های اقتصادی بین المللی، تجارت است. اگر چه حقوق تجارت بین الملل سابقه ی طولانی دارد ولی بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و حاکمیت نظام اقتصاد بازار در اکثر کشورهای جهان مسائل و موضوعات مربوط به حقوق تجارت بین الملل در صدر مسائل حقوقی قرار گرفت. بسیاری از کشورها به تصویب مقررات مربوط به حمل و نقل بین الملل، بانکداری بین الملل، بیمه، سرمایه گذاری خارجی و صادرات و واردات پرداختند، همچنین اکثر دولت ها در صدد الحاق به کنوانسیون های بین المللی مربوط به حقوق تجارت بین الملل برآمدند.

در کنار قراردادهای سنتی تجاری بین المللی از قبیل بیع، حمل و نقل، اسناد تجاری و غیره، قراردادهای جدیدی مانند فاکتورینک، برون سپاری، فرانشیز، بی.او.تی، بای بک و امثال آن ها نیز وارد حوزه تجارت بین الملل گردید.

مجموع این تحولات مطالعه و تحقیق در زمینه های مختلف حقوق تجارت بین الملل را ضروری می سازد.

این کتاب حاصل سال ها تدریس این واحد درسی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم اقتصادی، دانشگاه آزاد و مراکز آموزش دولتی مانند شرکت نفت، وزارت راه و ترابری، و سازمان خصوصی سازی می باشد. در این کتاب سعی گردیده است مطالب بر مبنای سرفصل دروس دانشگاهی، خصوصا سرفصل درس حقوق تجارت بین الملل، کارشناسی ارشد حقوق خصوصی تنظیم گردد.

کتاب به شش فصل عمده شامل کلیات، قراردادهای تجاری بین المللی، پرداخت های بین المللی، حمل و نقل بین المللی، سرمایه گذاری خارجی و قراردادهای بین المللی خاص تقسیم شده است. از آنجا که به موضوع حل و فصل اختلافات تجاری بین المللی در هر فصل اشاره ای اجمالی گردیده از این رو فصل مستقلی به این موضوع اختصاص داده نشده است، اگر چه اذعان می گردد موضوع حل و فصل مستقلی به این موضوع اختصاص داده نشده است، مهمی است که شایسته مطالعاتی در حد چند جلد کتاب می باشد.

نیاز به مشاوره حقوقی دارید؟مشاوره آنلاین