۱۰ مزیت افتتاح حساب بانکی بین المللی

[cq_vc_colorblock image="257" imageposition="right" textblockbg="bluejeans" elementshape="roundsmall"]

 ۱۰ مزیت افتتاح حساب بانکی بین المللی

که داشتن این حساب را ضروری می سازد!

[/cq_vc_colorblock]

شما شاید این سوال را از خود پرسیده اید که چه مزایایی یک حساب بانکی بین المللی برای من دارد که یک حساب بانکی معمولی داخلی  ندارد ؟

پاسخ اینجاست : فواید و مزایای گسترده ای که شما ضرورتاً به آنها نیاز خواهید داشت !

اگر بخواهیم حساب بانکی بین المللی یا آفشور را به صورت ساده تعریف نماییم میتوانیم بگوییم که این حساب ، حسابی است که خارج از کشور محل اقامت شما افتتاح می گردد .

در این پست ما به بیان ۱۰ مزیت مهم و اساسی برای افتتاح یک حساب بانکی بین المللی می پردازیم :

مزیت اول : ریسک اقتصادی خود را به حداقل ممکن کاهش دهید .

امروزه بزرگترین خطر برای سرمایه و پس اندازهای شما تغییرات بازار نیست بلکه تغییر و تحولات اقتصاد داخلی  است .مسائلی همچون مالیات بر سپرده های بانکی در اسپانیا، ملی نمودن پس اندازهای بازنشستگان ( در مجارستان ، پرتغال و آرژانتین ) و کنترل سرمایه در قبرس و ایسلند مثال هایی از این تغییر و تحولات اقتصادی است .

شما میتوانید با ذخیره سرمایه و پس انداز خود در یک حساب بانکی خارجی ،خود را از نگرانی ناشی از بروز این تغییر و تحولات مضر اقتصادی برهانید .

مزیت دوم : خدمات نظام بانکداری نوین و پیشرفته را تجربه کنید .

با افتتاح یک حساب بانکی خارجی شما می توانید از کلیه امکانات نوین بانکی که در کشورهای پیشرفته جاری است بهره مند گردید . امکاناتی همچون صدور کارتهای معروف بانکی ، کد سوئیفت ، کد آی بن و اینترنت بانک و ...

این مساله علاوه بر اینکه سبب خواهد شد در معاملات تجاری بین المللی صاحب پرستیژ خاصی شوید ، به شما این امکان را می دهد که در حالتی برابر و  با خیال راحت با خارجیان  وارد معامله شوید و به کسب و کار بین المللی بپردازید. علاوه بر اینها برخورداری از این حساب امکان دسترسی مستقیم به پولهایتان در سراسر جهان را به شما می دهد .

مزیت سوم : از سرمایه شما محافظت خواهد شد .

از قدیم گفته اند که نباید هم تخم مرغ ها را در یک سبد گذاشت ! شما اگر بخشی از سرمایه خود را در یک بانک خارجی پس انداز نمایید علاوه بر اینکه از ثبات مالی کشور مربوطه برخوردار خواهید شد ، می توانید این اطمینان را داشته باشید که اگر به هر دلیلی همه سرمایه و دارایی شما از میان برود ، وجوه حساب بانکی خارجی شما دست نخورده خواهد ماند . غربی ها در این خصوص از لفظ Plan B یا همان نقشه دوم استفاده می کنند . انها می گویند هر کسی علاوه بر Plan A  یا همان نقشه اول که زندگی معمول و روزمره فرد و متعلقات آن است یک پلن بی هم داشته باشد . آنها یکی از عوامل مهم دست یافتن به نقشه دوم را داشتن یک حساب بانکی خارجی عنوان می کنند . با این توجیه که اگر روزی روزگاری نقشه اول زندگی با بن بست مواجه گردید ، فرد امکان ادامه زندگانی بدون مشقت را با نقشه دوم خود داشته باشد .

مزیت چهارم : قدرت خرید شما افزایش خواهد یافت .

داشتن یک حساب بانکی بین المللی در خارج از کشور به شما کمک می کند که بخشی از سرمایه و پس اندازهایتان را به ارز خارجی اندوخته نمایید . این کار سبب می گردد که شما در محیط بین المللی قدرت خرید جهانی داشته باشید .چه اشکالی دارد ؟ برخی از پس اندازهایتان را بین المللی کنید و ریسک تغییرات ارزش پول را از خود دور نمایید !

تصور کنید قصد مسافرت خارجی دارید ، به صورت معمول باید ریال را به ارز کشور مقصد تبدیل کنید و سفر کنید .قدرت خرید شما در این فرض قدرت خرید ریال خواهد بود . ولی در صورتی که در حساب بانکی بین المللی خود پس انداز داشته باشید  میتوانید در مسافرت خود ازکارت مستر کارت یا ویزا کارت این حسابها استفاده کنید و قدرت خرید خود را به یورو و یا دلار تغییر دهید.

مزیت پنجم : سود سرمایه یا پس انداز خود را به ارز خارجی دریافت کنید .

با داشتن یک حساب بانکی آف شور ، سود پس انداز یا سرمایه خود را به ارز خارجی دریافت خواهید نمود . درست است که نرخ سود پرداختی هیچ کدام از بانکهای پیشرفته جهان به سود بانکهای ایرانی نمی رسد اما هر چه باشد سود به ارز خارجی است  و ثبات و ارزش بیشتری خواهد داشت . علاوه بر اینها دریافت سود از این حسابها که به خود حساب واریز می گردد یک درآمد بین المللی برای شما محسوب می گردد .

مزیت ششم : در خارج از کشور از خدمات پزشکی استفاده کنید .

تصور کنید شما و یا یکی از اعضای خانواده تان به هر دلیلی برای مقاصد درمانی و پزشکی بایستی به خارج از کشور سفر نموده و تحت درمان واقع شوید . با داشتن این حساب بانکی بین المللی می توانید به راحتی کلیه هزینه های درمانی ، داروها و عمل های جراحی را بدون هیچ استرس و معطلی پرداخت نمایید . پولتان در اختیار خود شما خواهد بود . نیازی نیست از فردی در داخل کشور بخواهید به ساب شخص ثالثی در خارج پول واریز کنند و یا حواله دهند و شما مقدار زیادی زمان صرف کنید  کارمزد بدهید تا سرانجام قادر به پرداخت هزینه های درمانی باشید .

در این خصوص با توجه به اینکه ممکن است برخی مواقع تصمیم های ناگهانی گرفته شود و نیاز به پرداخت سریع پول باشد ، دیگر مشکلی نخواهید داشت . دیگر لازم نیست به چند نفر زنگ بزنید و خودتان و دیگران را به زحمت بیندازید. بلافاصله و در لحظه با امنیت کامل کلیه هزینه های درمانی را پرداخت کنید و صحیح و سالم به خانه بازگردید .

مزیت هفتم : سرعت عمل شما در خارج از کشور افزایش خواهد یافت .

زمانی که صحبت پرداخت های بین المللی پیش می آید همیشه بهتر است که شما یک سال جلو باشید تا اینکه یک دقیقه دیر کنید ! تصور کنید که در خارج از کشور هستید و به هر دلیلی نیاز پیدا می کنید که کالا و یا یک خدمت ضروری را خریداری کنید . واقعا چه زمانی می خواهید این موارد را پیش بینی نمایید ؟ اگر حساب بانکی آفشور ندارید همین الان برایافتتاح آن اقدام نمایید و از کلیه امتیازات آن بهره مند گردید .

مزیت هشتم : در خارج از کشور با کارتهای بانکی خودتان خرید کنید.

دیگر لازم نیست که قبل از سفر که سرتان حسابی شلوغ است به فکر مراجعه به صرافی و تبدیل پول به ارز خارجی باشید ، با خیال راحت به برنامه ریزی سفرتان بپردازید چرا که شما یک مستر کارت و یا ویزا کارت در جیبتان دارید ! دیگر لازم نیست با ترس و لرز در خیابانهای کشور خارجی قدم بزنید مبادا پولهای نقدی که حمل می کنید به سرقت برود !

با کارتهای بانکی خودتان می توانید از کلیه پایانه های فروشگاهی دنیا خرید کنید و به راحتی کارت بکشید . لازم نیست پول نقد هراه داشته باشید . می توانید هر روز به میزان لازم پول از خودپرداز ها دریافت کنید و خود را از شر استرس همراه داشتن پول نقد نجات دهید . علاوه بر اینها داشتن یک کارت بانکی مورد پذیرش همگانی سبب میگردد شما کمتر احساس بیگانگی و غربت کنید چرا که مانند بقیه مردم پرداخت می کنید و خرید انجام می دهید .

در ضمن لازم نیست که در روز آخر سفرتان تلاش کنید که نمام پولهای باقیمانده تان را خرج کنید تا پول خارجی در دستتان نماند ! پول شما در حساب متعلق به شما باقی می ماند . همین یک دلیل کافی است تا داشتن یک حساب بانکی خارجی به صرفه و قابل توجیه باشد . امتحان کنید ! خواهید دید که لذت سفر برای شما دوچندان خواهد شد .

مزیت نهم : امور مالی فرزندان دانشجوی خود در خارج را به راحتی مدیریت خواهید کرد .

تصور کنید که با ورود به اینترنت بانک حساب بین المللی خود ،  میتوانید در عرض چندین ثانیه و به راحتی به حساب دانشجوی خود در خارج از کشور پول انتقال دهید . لازم نیست هر بار به صرافی مراجعه کنید و کارمزد ها و کمیسیون های سنگین پرداخت کنید . اگر حساب دانشجوی شما هم در همان بانک باشد شما عملا هیچ کارمزدی را برای انتقال پرداخت نخواهید کرد .

علاوه بر این برخی از بانکها این امکان را فراهم می آورند که فرد با دارا بودن یک حساب بانکی به نام افراد خانواده یا پرسنل خود کارت دریافت کنند و آن را به مقدار دلخواه شارژ نمایند . شما از این امکان نیز می توانید برای مدیریت امور مالی فرزند و دانشجوی خارجی خود استفاده نمایید . در این فرض میتوانید لیست دریافت و پرداختهای کارت مورد نظر را مشاهده نموده و گزارش گیری نمایید .

مزیت دهم :به راحتی در تجارت بین المللی خود اعتماد سازی کنید.

یکی از بزرگترین ابزار و وسایل تجارت بین الملل ، برخورداری از یک وسیله مطمئن برای دریافت و پرداختهای بین المللی است . اگر تاجر ایرانی یک حساب بانکی بین المللی داشته باشد ، می تواند آزادانه و بدون محدودیت به تجارت با کلیه کشورهای جهان بپردازد . علاوه بر این تجار خارجی زمانی که ببینند تاجر ایرانی در قرارداد خرید یا فروش و ... حساب بانکی بین المللی قید نموده است بر انعقاد قرارداد راغب تر خواهند بود . چرا که می دانند دریافت ها و پرداختهای قرارداد بدون هیچ مانع و دردسری انجام خواهد شد و هیچ تاخیر و تعویقی رخ نخواهد داد .

همچنین داشتن یک حساب بانکی آفشور سبب افزایش پرستیژ کاری ، اثبات جدیت ، افزایش اعتبار تجاری و حرفه ای و بزرگ شدن کسب و کار ایرانی در ذهن خارجیان خواهد شد.

افتتاح حساب بانکی بین المللی دارای فواید و مزایای بیشماری است که بسیار فراتر از حدود و صغور این سیاهه است ، اگر به هر نحوی با خارج از کشور در ارتباط هستید ، تجارت می کنید ، مسافرت می کنید و یا در خارج از کشور دانشجو دارید ...  افتتاح حساب بانکی بین المللی برای شما یک ضرورت است که دیر یا زود باید انجام شود .

چه بهتر است که این کار توسط یک موسسه حقوقی بین المللی  ثبت شده در داخل کشور و نماینده انحصاری شرکت حقوقی لینکد-یوروپ انگلستان  که متخصص خدمات بانکی و شرکتی در اروپا است ، انجام گردد . ما با یک تیم حرفه ای متعهد و متخصص به وکالت و نمایندگی شما در سریع ترین زمان و کمترین هزینه برای شما حساب بانکی بین المللی افتتاح می کنیم و متعهدانه پشتیبان شما در کلیه امور بانکی خواهیم بود .پس معطل نکنید و همین حالا با موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل تماس بگیرید .

نظر بدهید

اولین نفری باشید که گفتگو را آغاز می کند!

avatar
wpDiscuz