مهاجرت به اسپانیا

آشنایی با کشور اسپانیا

اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید حتما مطالعه کنید

وکلای بین المللی اریکه عدل در این ویدئو شما را با کلیاتی در مورد کشور اسپانیا آشنا خواهند کرد .مشاهده این کلیپ ویدئویی را به شما توصیه می کنیم.

اگر قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید بد نیست به اطلاعات خود در مورد این کشور بیفزایید . گروه وکلای بین المللی اریکه عدل با سرلوحه قرار دادن هدف والای خود که همانا حفظ شان ایران و ایرانی در دنیا می باشد با کنکاش در شرایط اجتماعی ، جغرافیایی ، فرهنگی و اقتصادی بهترین کشور ها را برای مهاجرت به ایرانیا عزیز معرفی می نماید .

کشور اسپانیا

یکی از بهترین کشور ها به منظور مهاجرت ، اسپانیا ست . پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپاست . سرزمین اسپانیا از جنوب و شرق با درای مدیترانه و جل الطارق ، از شمال و شمال شرق با فرانسه ، اندروا و خلیج بیسکای و از غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم ارز است.

پس اگر به دریا و سواحل زیباس اروپایی علاقه دارید ، به فکر اخذ اقامت اسپانیا باشید و این کشور  را در لیست کاندیدای مهاجرت خود قرار دهید .

اسپانیا با ۵۰۵۹۹۲ کیلومتر مربع ، پنجمین کشور بزرگ اروپاست . اسپانیای امروزی کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی  تحت قانون اساسی پادشاهی است .اسپانیا یک کشور توسعه یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می باشد . این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی می باشد .بر اساس پژوهش های انجام شده در سال ۲۰۰۵ میلادی ، اسپانیا از نظر کیفیت زندگی در بین ۱۰ کشور نخست دنیا قرار دارد . این استاندارد بالای زندگی سبب می گردد ، تحمل مشکلات ناشی از مهاجرت برای هموطنان عزیزی که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت کشور خارجی را دارند، آسان تر گردد . مشکلاتی که حتی در راحت ترین مهاجرت ها هم  اجتناب ناپذیر است .

در حال حاضر اسپانیا دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا را دارد و در سال ۲۰۰۶ ارزش آن به ۴۰ میلیارد یورو رسیده است .

کلان شهر های اسپانیا

اگر بخواهیم از کلان شهر های اسپانیا سخن بگوییم ، میتوان مادرید ، بارسلونا ، والنسیا ، سویا و ساراگوسا را به ترتیب به عنوان ۵ شهر بزرگ اسپانیا نام برد . شهر مادرید با ۶٫۵ میلیون نفر ، پر جمعیت ترین شهر اسپانیاست . با توجه به این رقم مشاهده می فرمایید که تهران نسبت به مادرید تراکم جمعیت بسیار بیشتری دارد .

مطلوبیت اسپانیا از دیدگاه مهاجرین

وکلای بین المللی اریکه عدل با در نظر گرفتن درصد مطلوبیت کشور ها از نقطه نظر مهاجرین ، تلاش دارد تا بر اساس این اطلاعات خدمات تخصصی خود را توزیع نموده و بهترین تجربه مهاجرت را برای مشتریان و موکلین خود فراهم آورد .در بررسی های جمعیتی ، معادل ۱۲% از جمعیت اسپانیا را مهاجرین تشکیل می دهند . در بین کشورهای اروپایی اسپانیا پس از قبرس بالاترین نرخ مهاجرت را تا سال ۲۰۰۸ داشته است . همانطور که توجه می فرمایید اسپانیا از مطلوبیت بسیار بالایی برای مهاجرین برخوردار است و مردم این کشور به علت برخورد طولانی مدت با مفهوم مهاجرت و مهاجرین ، از فرهنگ بسیار بالایی در رفتار با تازه وارد ها برخوردار بوده و سریع تر از آنچه فکرش را می کنید به عنوان یک اسپانیایی مورد پذیرش قرار خواهید گرفت .

زبان و دین اسپانیا

زبان رسمی اسپانیا ، اسپانیولی یا اسپانیایی است اما نکته ای که در قانون اساسی این کشور توجه مارا به خود جلب می کند این است که بر طبق این قانون ،اسپانیا از حقوق انسانی ، فرهنگ ، رسوم وزبان تمام مردم اسپانیا محافظت خواهد کرد . این بدان معناست که شما اگر ایرانی باشید و فارسی حرف بزنید هم به اندازه شهروندان اسپانیایی تحت حمایت قانون اساسی اسپانیا خواهید بود و احدی حق توهین و مزاحمت به شما بواسطه زبان و فرهنگ شما را ندارد ، البته با توجه به منش مردم اسپانیا  این موضوع ، محال ممکن بوده و به ندرت دیده شده است .

از نظر عقاید ایدئولوژیک ، مسیحیت کاتولیک به مدت طولانی دین اصلی اسپانیا بود . اما در حال حاضر، بر طبق قانون ، هیچ دین و مذهبی از جایگاه رسمی برخوردار نیست .

جمعیت ایرانیان در اسپانیا

برخی از متقاضیان مهاجر ت علاقه دارند بدانند ، جمعیت ایرانیان در اسپانیا چقدر است . سابقه مهاجرت ایرانیان به اسپانیا به سده دهم میلادی باز می گردد . زکریای رازی و ابن بطوطه در نوشته هایشان به مهاجرت ایرانیان به اسپانیا نوشته اند و خاطر نشان کرده اند که شمار زیادی از ایرانیان مهاجر به گرانادای اسپانیا به علت شباهت زیاد این منطقه با کشور ایران جهت سکونت علاقه نشان می داده اند .

یک نظر سنجی در سال ۱۹۹۲ نشان می دهد ایرانیان ساکن در اسپانیا عموما بین سنین ۲۵ الی ۵۴ سال بوده و ۳۱ درصد آنها در مشاغل مدیریتی ، ۱۸ درصد در مشاغل فنی ، ۲۶ درصد در مشاغل تجاری و ۱۱ درصد در حوزه کشاورزی به کار مشغول بوده اند .

به هر حال جمعیت هموطنان در کشور مقصد نبایستی معیار مهمی برای مهاجرت قلمداد گردد . قبل از آن باید بررسی نمود که رفتار و منش مردم کشور مقصد به چه نحو است . اگر آنها دوستانه وخونگرم باشند ، شما دیگر از این باب مشکلی نخواهید داشت چرا که در مدت بسیار کم در جامعه جدید پذیرفته شده و دوستان بسیار خواهید یافت  و به هیچ عنوان احساس غربت نخواهید کرد .

روشهای مهاجرت به اسپانیا

۱-مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری (خرید ملک) سریع ترین و راحت ترین راه مهاجرت است ، چرا که پس از خرید ملک در اسپانیا به شما ویزای طلایی اسپانیا تعلق گرفته و امور اقامت در اسپانیا برای شما به سرعت و راحتی تمام انجام می گردد .

۲-مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت

در روش مهاجرت به اسپانیا از طریق ثبت شرکت ما شما را به عنوان کارآفرین به دولت اسپانیا معرفی می کنیم و متناسب با تخصص یا کسب و کار شما یک شرکت اسپانیایی ثبت می شود ، سپس درخواست اقامت شما به دولت اسپانیا تسلیم می گردد . در این خصوص ممکن است یخواهید به خدمات ما در خصوص ثبت شرکت در اروپا نیز نگاهی بیندازید .

 

در پایان اشاره می شود که افراد زیادی مبادرت به تبلیغات اخذ مهاجرت برای شما و خانواده تان می نمایند اما توصیه ما به شما این است که در تصیم گیری این امر بسیار محتاطانه عمل نمایید . چرا که بسیاری از این اشخاص نه موسسه معتبر حقوقی هستند و نه  تخصصی در این کار دارند .متاسفانه این زمینه خدمات هم همچون بسیاری دیگر ، مبتلا به حضور دلالن و کلاهبرداران است .

به عقیده ما ، مهاجرت به یک کشور خارجی می تواند به شکل غیر قابل باوری زندگی یک خانواده ایرانی را تحت تاثیر قرار دهد لذا گامی بسیار مهم و کلیدی است .راهنمای این راه به اصطلاح باید راه بلد باشد ! افرادی که به قصد سودجویی خانواده های معصوم ایرانی را که چشم به آینده ای روشن دارند به خرابات خود خواهی خویش می کشانند ، گناهی نابخشودنی مرتکب می شوند .قضیه ای که به دلیل اشتغال در شغل وکالت دادگستری بسیار دیده ایم .

موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل ، با پشتوانه و دلگرمی تخصص و تجربه و حضور موثر خود در امور بین المللی شرکتها ، خدمات املاک بین المللی و خدمات بانکی بین المللی و همچنین رابطه حرفه ای با همکاران وکیل کار کشته در کشورهای مقصد اقدام به ارائه خدمات مهاجرت می نماید . اگر ایرانی قرار است مهاجرت کند پس باید بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهد .

newsletter_arike
کانال تلگرام موسسه حقوقی اریکه عدل
سوالات مشتریان در خصوص خدمات موسسه حقوقی اریکه عدل

سوالات مشتریان در خصوص مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از چه طریقی انجام می گردد ؟

موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل با همکاری مجموعه حقوقی و مالی دمیکو و همکاران ، طرق مختلفی را برای مهاجرت به شما پیشنهاد می دهد . مهاجرت از طریق ثبت شرکت تجاری و مهاجرت از طریق خرید ملک از جمله این روشهاست.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت چطور ممکن است ؟

ما در اسپانیا شما را به عنوان کارآفرین معرفی می کنیم لذا بهتر آن است که موضوع شرکت اسپانیایی شما واقعی و مرتبط با تخصص شما باشد . اگر استفاده از تخصص شما در ثبت شرکت مقدور نباشد ، مشاورین مالی ما در اسپانیا یک کسب و کار فعال و مناسب برای شما یافته و در امر خریداری این مکان کسب و کار شما را یاری می کنند . در این صورت شرکت با موضوع همان کسب و کار تاسیس و به ثبت می رسد .به طور مثال یک رستوران یا کافی شاپ که در حال کار است و شما اداره آن را بدست میگیرید .

این روش مناسب کسانی است که نگران معیشت خود در کشور جدید هستند . از این طریق می توانند درآمد قابل قبولی کسب کرده و گذران زندگی نمایند .

آسان ترین و سریع ترین راه مهاجرت به اسپانیا چیست؟

آسان ترین راه مهاجرت به اسپانیا و البته سریع ترین آن خرید ملک است ، قیمت ملک در اسپانیا از ۵۰۰ هزار یورو آغاز می شود . در این صورت به خریدار ،ویزای طلایی (GOLDEN VISA) تعلق گرفته و به سریع ترین شکل ممکن اقامت اسپانیا را به دست می آورد.

مهاجرت از طریق خرید ملک را توضیح بدهید .

این روش آسان ترین و سریع ترین راه مهاجرت به اسپانیاست . چرا که بعد از خرید ملک به شما ویزای طلایی اسپانیا تعلق گرفته و بلافاصله اقامت اسپانیا را بدست می آورید .قیمتهای ملک در اسپانیا از ۵۰۰ هزار یورو آغاز می گردد .

اقامتی که گرفته می شود از چه نوع است ؟

اقامت شما در اسپانیا طبق قوانین کلیه کشورهای اروپایی تا ۵ سال موقت خواهد بود و بعد از آن به تابعیت دائم تبدیل خواهد شد .

هزینه تحصیل بچه ها در اسپانیا چقدر است؟

هزینه تحصیل کودکان بین ۵ تا ۱۶ سال در اسپانیا رایگان است ، منتها والدین باید هزینه های کتاب ، لوازم تحریر و لباس فرم را پرداخت کنند که سالیانه حدود ۵۰۰ یورو می باشد . جهت آگاهی هر چه بیشتر شما عزیزان ،به زودی مقاله ای در خصوص تحصیلات در اسپانیا منتشر خواهد گردید.

آیا زندگی در اسپانیا مشکل است ؟

همه می دانند که مهاجرت در کل کاری مشکل است ، اما با توجه به شباهت فرهنگ و اقلیم اسپانیا به ایران مسلما زندگی در این کشور بسیار آسان تر از سایر کشورهای اروپایی خواهد بود . اگر بتوان کسب و کاری مکفی راه اندازی کرد بقیه مشکلات خیلی زود حل خواهد شد .

به هر حال اسپانیا در آمارهای جهانی ، دومین نرخ مهاجرت بعد از قبرس را داشته که این نشانه مطلوبیت و راحتی مهاجران در این کشور است.

آیا زندگی در اسپانیا مشکل است ؟

همه می دانند که مهاجرت در کل کاری مشکل است ، اما با توجه به شباهت فرهنگ و اقلیم اسپانیا به ایران مسلما زندگی در این کشور بسیار آسان تر از سایر کشورهای اروپایی خواهد بود . اگر بتوان کسب و کاری مکفی راه اندازی کرد بقیه مشکلات خیلی زود حل خواهد شد .

اخذ گواهینامه رانندگی در اسپانیا به چه نحو است ؟

به طور معمول گواهینامه بین المللی در این کشور پذیرفته می شود اما وضعیت برای گواهینامه های رانندگی پایه یک کمی متفاوت است .

به هر حال اخذ گواهینامه برای ایرانیان مقیم در اسپانیا امری غیر ممکن نیست و امکان پذیر است .

[contact-form-7 id=”2161″ title=”فرم طرح پرسش”]
سوالات مربوط به مهاجرت در موسسه حقوقی اریکه عدل

پاسخ سوالتان را نیافتید ؟

اگر سوالی دارید که پاسخ آن در قسمت پرسش و پاسخ ها درج نشده است ، نگران نباشید . کافی است با استفاده از فرم روبرو پرسش خود را به صورت صریح و واضح برای ما ارسال نمایید . همکاران دپارتمان مهاجرت ما بلافاصله پاسخ دقیق به همراه جزئیات به ایمیل شما خواهند فرستاد و سوال شما نیز مانند سایرین به لیست پرسش و پاسخ های فوق اضافه می گردد.

نیاز به مشاوره حقوقی دارید؟مشاوره آنلاین