تهیه و تنظیم قراردادهای بین المللی

یکی از ابزارهای بسیار مهم و برجسته تجارت بین المللی ، قرارداد ها می باشد . قراردادهاست که به روابط بین اشخاص حقیقی و حقوقی انتظام می بخشد و حوزه حقوق و تکالیف طرفین را ترسیم می نماید .  نادیده گرفتن اهمیت قرارداد ها توسط کسانی که به تجارت بین المللی می پردازند اغلب نتایج زیانبار و غیر قابل جبرانی در پی داشته است . البته اهمیت قراردادها فقط مربوط به حوزه بین المللی نیست بلکه قرارداد ها در حوزه حقوق داخلی نیز نقش بسزایی را به عهده دارد . در فرض تخلف یکی از طرفین معامله ، یک نسخه مکتوب قراردادی می تواند کمک بسیار بزرگی به طرف دیگر برای مطالبه ضرر و زیان و خسارات بنماید . این نسخه مکتوب راه را بر بسیاری از تفسیرهای غرض ورزانه ، بهانه جویی ها و توجیه های غیر منطقی طرف دیگر خواهد بست .

طرفین یک رابطه مالی و تجاری قبل از اینکه کسب و کار مشترک یا معامله مشترک را آغاز نمایند شروط و تعهدات و تکالیف خودشان را در غالب یک یا چند جلسه مذاکره تعیین می نمایند . قرارداد در واقع نسخه مکتوب این توافقات است در حالی که از استانداردهای حقوقی و قضایی و چهارچوب های قانونی گذر کرده است . وکیل و مشاور حقوقی قرارداد ها وظیفه دارد در تمامی مراحل انعقاد قرارداد حضور موثر داشته و بر کلیه مراحل تهیه و تنظیم قرارداد نظارت نماید .

از قدیم گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است ! ما هم به این جمله تاکید داریم . یک قرارداد منطبق بر اصول حقوقی و قضایی بسیاری از دردسر های آینده طرفین قرارداد را از بین خواهد برد . علاوه بر این طرفین دقیقا می دانند که در چه راهی باید گام گذارند و چه کارهایی را نباید انجام دهند . خلاصه کلام همه چیز روشن و مشخص است و در صورت تخلف نیز طرفین دقیقا می دانند چه مجازاتی در انتظار آنهاست .

نگاه حرفه ای در قراردادهای بین المللی جلوه بیشتری پیدا می کند ، مواردی همچون قانون حاکم بر قرارداد ، اقامتگاه قراردادی طرفین ، شرایط حمل و نقل و زمان انتقال ماکلیت و مسئولیت ها ، مدیریت امور مالی قرارداد و سهم طرفین از هزینه ها و منافع ، بیمه ، امور گمرکی ، سرمایه گذاری و دهها موضوع و سرفصل دیگر باید به دقت در قراردادهای بین المللی طرح ، بررسی و موضوع تصمیم واقع شوند و به صورت کاملا حقوقی و اصولی مکتوب گردند .

تهیه و تنظیم قراردادهای بین المللی در واقع تخصص و حرفه وکلای تجارت بین الملل است و نیاز به تجربه و سابقه کاری وسیع در این حوزه دارد . موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل با بازوان قدرتمند تجاری خود ، نقش عمده ای در انعقاد بسیاری از قراردادهای جاری و پایان یافته کشور عزیزمان ، در صنایع و حرف مختلف ، داشته است و  دارد . در واقع اریکه عدل به خود می بالد که حجم عمده ای از روابط تجاری با خارجیان از کانال تخصص و تبحر این موسسه عبور کرده است .

عناوین قراردادهای بین المللی بسیار وسیع و گسترده است لیکن می توان در زمینه تهیه و تنظیم قراردادهای بین المللی به چند عنوان مبتلابه و مهم اشاره کرد . سپردن کارهای به افراد متخصص همواره کاری عاقلانه و مطابق با اصول جامع مدیریت می باشد . اریکه عدل می تواند در قراردادهای بین المللی زیر همراه و همیار شما فعالان عزیز تجاری باشد :

تهیه و تنظیم قرارداد چوینت ونچر Joint Venture

مشارکت انتفاعی ، مشارکت تجاری یا جوینت ونچر یکی از راههای فوق العاده و البته معمول جذب سرمایه گذاران خارجی و گسترش کسب و کار تجاری شناخته می شود . موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل با تمرکز ویژه بر حقوق تجارت بین الملل اکنون یکی از سرویس دهندگان برجسته این حوزه بوده که با استفاده از دانش ، تجربه و تخصص وکلای حرفه ای این حوزه به تهیه و تنظیم قراردادهای بین المللی جوینت ونچر مبادرت می ورزد .

مشاوره حقوقی تخصصی رایگان 24 ساعتهسوال بپرسید !