منشور حرفه ای اریکه عدل ، اخلاق حرفه ای وکالت ، وکیل خوب ، وکیل حرفه ای

منشور حرفه ای اریکه عدل ، اخلاق حرفه ای وکالت ، وکیل خوب ، وکیل حرفه ای

موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل که با هدف ارائه خدمات حقوقی و قضایی با بهترین کیفیت و در سطح استاندارد های جهانی تاسیس و تشکیل شده است ، در راستای اخلاق حرفه ای و حفظ همه جانبه حقوق موکلین و مشتریان به امور زیر پایبند است :

منشور حرفه ای اریکه عدل

۱- وکلا و مشاورین حقوقی موسسه حقوقی اریکه عدل باید در حل و فصل پرونده های واگذار شده به آنان از هیچ تلاشی فروگذار ننمایند . کلیه امور قضایی و غیر قضایی پرونده های ارجاع شده باید در اسرع وقت و در کم ترین زمان ممکن به انجام برسد .

۲- وکلا و مشاورین حقوقی موسسه حقوقی بین المللی اریکه عدل متعهد هستند همواره در زمینه ارتقا و بهبود سطح دانش حقوقی و قضایی خود در تلاش و ممارست باشند . ضرورت پیش گفته علاوه بر جاری بودن در مبانی علم حقوق در تجربه و تخصص عملی وکلا نیز جاری وساری خواهد بود . به منظور اطمینان از این موضوع ، آزمون ها و مصاحبه های علمی ، تخصصی و تجربی در طول خدمت ، بدون هماهنگی قبلی توسط دفتر مرکزی اجرا خواهد شد .

۳- کلیه پرسنل موسسه اریکه عدل موظف هستند در حفظ اخلاق حسنه و خوش رویی با موکلین و مشتریان و به طور کل مراجعان مجموعه کوشش نمایند . وکلا موظفند ضمن حفظ اخلاق حرفه ای وکالت ، در همدلی وهمدردی با موکلین و مشتریان مساعی لازم را به کار بندند .

۴- کلیه وکلا و مشاورین حقوقی موسسه حقوقی اریکه عدل متعهد هستند به صورت مرتب و منظم گزارش کلیه اقدامات پرونده های ارجاعی را به واحد خانه موکلین موسسه تقدیم دارند . همچنین ارائه گزارش ریز مالی مخارج پرونده به واحد فوق الاشعار ضروری است . اطلاعات جمع آوری شده بدون فوت وقت در حساب کاربری محرمانه موکل درج خواهد شد .

۵- هر کدام از وکلای اریکه عدل که مسئول پیگیری و دفاع در پرونده های ارجاعی به آنها می باشند، موظف هستند در اسرع وقت به درخواست های پشتیبانی موکل که در سامانه خانه موکلین ثبت می شوند، پاسخ مفصل و مستدل داده و همواره از این طریق در دسترس موکلین باشند .

۶- کلیه وکلا و مشاورین حقوقی و پرسنل موسسه که از باب اشتغال خود و پذیرش پرونده های حقوقی ، کیفری و اداری هموطنان در داخل و خارج از کشور در جریان اطلاعات خصوصی افراد قرار می گیرند ، بایستی در نهایت صداقت و امانت کوشیده و تحت هیچ عنوانی اطلاعات محرمانه فوق را در اختیار هیچ شخص ، نهاد ، سازمان و دولتی قرار ندهند .

۷- وکلای اریکه عدل متعهد هستند با شهامت و جسارتی که شایسته شان وکالت است ، در هر شرایطی به دفاع از موکل در انواع پرونده های قضایی ادامه دهند . تهدید ، ارعاب و افترای طرف مقابل موکل نباید به هیچ عنوان مانع پیشبرد اهداف پرونده و حفظ منافع موکل گردد .

۸-کلیه وکلا و مشاورین موسسه حقوقی اریکه عدل باید در زمان انجام وظیفه در مراجع قضایی ، شبه قضایی و غیر قضایی ظاهری مرتب و آراسته داشته و ملبس به لباس فرم مخصوص که توسط هیات مدیره تصویب می گردد، باشند .  بی نظمی و ظاهر نامناسب به هیچ عنوان پذیرفته نیست .

۹- کمیته پذیرش پرونده در اریکه عدل به منظور اطمینان از محق بودن موکلین و مشتریان و پذیرش پرونده های مبتنی بر حق تشکیل شده و وظیفه نظارت بر کلیه مراحل انعقاد قرارداد وکالت و مشاوره حقوقی ، حق الزحمه تعیین شده و رعایت حقوق مشتری را بر عهده خواهد داشت .

۱۰- کلیه وکلا و مشاورین حقوقی خدمتگذار در اریکه عدل موظف هستند به مصوبات هیات مدیره در خصوص دستمزد، حق الزحمه ، حق المشاوره و حق الوکاله پایبند باشند . اسناد و مدارک کامل پذیرش کلیه پرونده های حقوقی ، کیفری و اداری در موسسه باید به نظر کمیته پذیرش پرونده رسیده و تایید گردد .

۱۱- کمیته کارگزینی اریکه عدل به منظور تعیین جایگاه وکلای جدید الورود به مجموعه و همچنین ترفیع و یا تنزیل درجه وکلای شاغل در اریکه عدل  تشکیل شده است . کلیه وکلا و مشاورین حقوقی اریکه عدل تابع آرای کمیته مزبور خواهند بود .

۱۲- رسیدگی به تخلفات پرسنل اریکه عدل در حوزه وظایفشان بر عهده کمیته تخلفات انتظامی موسسه خواهد بود . کمیته مزبور با اخذ نظر از کمیته کارگزینی متخلفین را توبیخ یا برکنار خواهد نمود .

۱۳- وظیفه کنترل کیفیت خدمات ارائه شده به موکلین و مشتریان بر عهده واحد ارزیابی کیفیت خدمات می باشد . کلیه وکلا و مشاورین حقوقی موظف هستند نهایت همکاری را با واحد مربوطه داشته باشند و کلیه اطلاعات و امار و ارقام مورد نیاز را در اختیار آن قرار دهند .

۱۴- هر کدام از وکلا و مشاورین حقوقی اریکه عدل که مسئول انجام وظیفه در پرونده های پذیرفته شده هستند ، در موسم مختومه شدن پرونده بایستی موضوع را در قالب نامه ای رسمی به واحد ارزیابی کیفیت کار موسسه اعلام نمایند . رضایت نامه کتبی موکل از عملکرد وکیل نیز بایستی به پیوست تقدیم گردد .